Udostępnij stronę Centrum Sztuki Wokalnej

social facebook

Inspiracją koncertu stały się miejsca o ogromnym znaczeniu historycznym i duchowym: Rzeszów, Leżajsk, Baranów Sandomierski, Dukla, Kalwaria Pacławska, Zagórz, Borek Stary. To właśnie te miejsca zainspirowały powstanie autorskich utworów do słów Janusza Koryla i Anny Czenczek oraz muzyki Anny Czenczek i Piotra Nowaka, takich min jak:

  • „Wielki ogień w Baranowie”
  • „Diabelska wyliczanka”
  • „Kolęda Anielska”
  • „Pieśń o matczynej miłości”
  • „Szumią drzewa o wieczności”
  • „Modlitwa o spokój w sercu”
  • „Pieśń o kamiennym Rycerzu”
  • „Podkarpackie Tajemnice”
  • „Pieśń o cudownym źródle”
  • „Przyjdź z pomocą archaniele”

Na scenie wystąpią:

Danuta Błażejczyk – ikona polskiej piosenki
AniKa Dąbrowska – zwyciężczyni „The Voice Kids”
Piotr Nowak – muzyk i wokalista
Anna Czenczek – wokalistka, producentka, reżyserka i pomysłodawczyni projektu
 

Soliści wyłonieni w drodze castingu:

Alicja Dąbrowska, Sara Czaja, Iga Filip, Amelia Jakubik, Marcel Jaczewski, Jakub Kołcz, Izabela Kochman,

Karina Nykiel, Michał Siedlecki, Kamila Sobuś, Monika Wachta, Marysia Zawisza, Klaudia Zarzycka, Solomia Zhekalo

Grupa Artystyczna Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie:

Klara Babiarz, Alicja Chmura, Katarzyna Dryja, Amelia Herbert, Aleksandra Gugała, Roksana Gumieniak,
Julia Kułak, Nikola Kielar, Laura Litwa, Marysia Janik, Aleksandra Małek, Maja Pęcak,
Wiktoria Puc, Amelia Rudnicka, Karol Rój, Julia Szymala, Agata Szymala
 

Dziecięca Grupa Artystyczna CSW:

Hanna Gajewska, Łucja Gral, Wiktoria Gudziowska, Daria Harsan, Milena Kij, Kornelia Kłęk, Karolina Kot,
Filip Liput, Sara Miziuła, Polina Strelnikova, Alicja Skowron, Lena Ślączka, Karolina Wołowiec, Aleksandra Zajdel
 

Zespół muzyczny pod kierunkiem Krzysztofa Mroziaka:

Krzysztof Mroziak – aranżacje, pianino
Andrzej Pasiecznik – gitara
Marcin Jachań – kontrabas, gitara basowa
Dariusz Krzysztoń – perkusja
Dariusz Kot – akordeon
Łukasz Choiński – obój
Lejdis Quartet:
Natalia Musz – I skrzypce
Natalia Timo – II skrzypce
Aleksandra Jarosińska – altówka
Monika Bieda-Kąpis – wiolonczela
 

Twórcy koncertu:

Słowa: Anna Czenczek, Janusz Koryl
Muzyka: Anna Czenczek
Aranżacje: Krzysztof Mroziak
Reżyseria, pomysł, scenariusz, przygotowanie i opracowanie wokalne, kierownictwo artystyczne: Anna Czenczek
Opracowania muzyczne: Piotr Nowak
Ruch sceniczny: Klaudia Czenczek
Wizualizacje: Mateusz Witczuk
Prowadzenie koncertu: Ilona Małek, Mateusz Szymkowiak
 

Misja i wartości

„Szlakiem Podkarpackich Legend i Historii” to nie tylko koncert – to projekt społeczny, który wzmacnia kompetencje uczestników, przełamuje bariery, promuje ideę równości i integracji.

Osoby z niepełnosprawnościami stają się współautorami dzieła, które pokazuje, że muzyka nie zna ograniczeń.

Organizator:

Fundacja Wspierania Kultury i Sztuki Carpathia

Patronat Honorowy:

Wojewoda Podkarpacki – Teresa Kubas-Hul
Marszałek Województwa Podkarpackiego – Władysław Ortyl
Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego – Jerzy Borcz
Starosta Rzeszowski – Krzysztof Jarosz
Prezydent Miasta Rzeszowa – Konrad Fijołek
Komendant Główny ZS „Strzelec” – bryg. ZS Marek Matuła
 

Partnerzy:

Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie
Towarzystwo Przyjaciół Związku Strzeleckiego „Strzelec”
Jednostka Strzelecka 2021 im. płk. Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie
Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 13 w Rzeszowie
Osiedlowy Dom Kultury 1000-lecia Rzeszowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej
 

Patronat medialny:

TVP3 Rzeszów
Polskie Radio Rzeszów
Katolickie Radio „Via”
Gazeta Codzienna „Nowiny”
Echo Rzeszowa
Miesięcznik „Nasz Dom – Rzeszów”
Media Rzeszów
Kurier Rzeszowski

 

WSTĘP:

Koncert odbędzie się 8 listopada 2025 o godz. 19:00 w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie.

Wstęp wyłącznie na zaproszenia.

Zaproszenia dostępne będą od 10 października na portierni Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie, ul. Hetmańska, w godzinach 9:00–17:00.
Szczegóły już wkrótce na:

 

szlakiem plakat ogolny

Słowa: Anna Czenczek, Janusz Koryl
Muzyka: Anna Czenczek
Aranżacje: Krzysztof Mroziak
Reżyseria, pomysł, scenariusz, przygotowanie i opracowanie wokalne, kierownictwo artystyczne: Anna Czenczek
Opracowania muzyczne: Piotr Nowak
Ruch sceniczny : Klaudia Czenczek
Wizualizacje: Mateusz Witczuk
Prowadzenie koncertu: Ilona Małek, Mateusz Szymkowiak
 
Danuta Błażejczyk – ikona polskiej piosenki, artystka o niezwykłej charyzmie i sile interpretacji,
AniKa Dąbrowska – młoda wokalistka, która zdobyła serca publiczności w całej Polsce, zwyciężczyzni The Voice Kids
Piotr Nowak – muzyk i wokalista
Anna Czenczek – wokalistka, producentka i reżyserka, a zarazem pomysłodawczyni projektu,

 

logosy logosy2 1 logosy3

Już 8 listopada 2025 roku o godz. 19:00 w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie odbędzie się wyjątkowe wydarzenie artystyczne – koncert pt. „Szlakiem Podkarpackich Legend i Historii”. To niezwykły projekt integracyjny, który powstał z myślą o wspólnym tworzeniu i przełamywaniu barier, w którym muzyka staje się językiem spotkania i zrozumienia.

Koncert inny niż wszystkie:

Projekt „Szlakiem Podkarpackich Legend i Historii” to inicjatywa Fundacji Wspierania Kultury i Sztuki Carpathia jest dofinansowana ze środków PFRON będących w dyspozycji Samorządu Województwa Podkarpackiego – Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie.

Jest to przedsięwzięcie artystyczne o charakterze integracyjnym, w którym osoby z niepełnosprawnościami – dzieci, młodzież i dorośli – wystąpią wspólnie z zawodowymi muzykami, artystami i podopiecznymi Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie .

Celem projektu jest nie tylko stworzenie koncertu, ale również otwarcie przestrzeni dla twórczej ekspresji, integracji i wzajemnego zrozumienia.

Proces przygotowań rozpoczął się od castingu, podczas którego wyłoniono utalentowanych solistów z powiatów min: rzeszowskiego, strzyżowskiego, przemyskiego i krośnieńskiego. Wybrane osoby – dziesięć wyjątkowych głosów i historii – uczestniczą w warsztatach wokalnych i muzycznych, przygotowując się do wielkiego finału.

Muzyczna podróż przez legendy Podkarpacia:

Inspiracją koncertu stały się miejsca o ogromnym znaczeniu historycznym i duchowym min: Rzeszów, Leżajsk, Baranów Sandomierski, Dukla, Kalwaria Pacławska, Zagórz, Borek Stary.

Każde z nich kryje w sobie opowieści, które znalazły odzwierciedlenie w autorskich utworach do słów Janusza Koryla i Anny Czenczek oraz muzyki Anna Czenczek i Piotra Nowaka, takich jak: „Wielki ogień w Baranowie”, „ Diabelska wyliczanka”, „Kolęda Anielska”, „Pieśń o matczynej miłości”, „Szumią drzewa o wieczności” „Modlitwa o spokój w sercu”, „ Pieśń o kamiennym Rycerzu”,„ Podkarpackie Tajemnice”, „ Pieśń o cudownym źródle”, „ Przyjdź z pomocą archaniele”

To kompozycje pełne emocji, które nie tylko przenoszą w świat podkarpackich legend, ale też stają się pretekstem do refleksji nad ludzkimi uczuciami, wiarą i siłą wspólnoty.

Twórcy koncertu

Słowa: Anna Czenczek, Janusz Koryl
Muzyka: Anna Czenczek
Aranżacje: Krzysztof Mroziak
Reżyseria, pomysł, scenariusz, przygotowanie i opracowanie wokalne, kierownictwo artystyczne: Anna Czenczek
Opracowania muzyczne: Piotr Nowak
Ruch sceniczny : Klaudia Czenczek
Wizualizacje: Mateusz Witczuk
Prowadzenie koncertu: Ilona Małek, Mateusz Szymkowiak
 
Danuta Błażejczyk – ikona polskiej piosenki, artystka o niezwykłej charyzmie i sile interpretacji,
AniKa Dąbrowska – młoda wokalistka, która zdobyła serca publiczności w całej Polsce, zwyciężczyzni The Voice Kids
Piotr Nowak – muzyk i wokalista
Anna Czenczek – wokalistka, producentka i reżyserka, a zarazem pomysłodawczyni projektu,

 

Soliści wyłonieni w drodze castingu:

Sara Czaja, Alicja Dąbrowska, Iga Filip, Marcel Jaczewski, Amelia Jakubik, Jakub Kołcz, Izabela Kochman, Karina Nykiel, Michał Siedlecki, Monika Wachta, Marysia Zawisza, Klaudia Zarzycka, Solomia Zhekalo

Grupa Artystyczna Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie w składzie:

Klara Babiarz, Alicja Chmura, Katarzyna Dryja, Amelia Herbert, Aleksandra Gugała, Roksana Gumieniak, Julia Kułak, Nikola Kielar, Laura Litwa, Marysia Janik, Aleksandra Małek, Maja Pęcak, Wiktoria Puc, Amelia Rudnicka, Rój Karol, Julia Szymala, Agata Szymala

Dziecięca Grupa Artystyczna Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie:

Hanna Gajewska, Łucja Gral, Wiktoria Gudziowska, Daria Harsan, Milena Kij, Kornelia Kłęk, Karolina Kot, Filip Liput, Sara Miziuła, Polina Strelnikova, Alicja Skowron, Lena Ślączka, Karolina Wołowiec, Aleksandra Zajdel.

Artystom towarzyszyć będzie zespół muzyczny pod kierunkiem Krzysztofa Mroziaka

Skład zespołu:

Zespół muzyczny:

Krzysztof Mroziak – aranżacje, pianino
Andrzej Pasiecznik – gitara
Marcin Jachán – kontrabas, gitara basowa
Dariusz Krzysztoń – perkusja
Dariusz Kot – akordeon
Łukasz Choiński – obój
Lejdis Quartet:
Natalia Musz – I skrzypce
Natalia Timo – II skrzypce
Aleksandra Jarosińska – altówka
Monika Bieda-Kąpis – wiolonczela

 

Misja i wartości

„Szlakiem Podkarpackich Legend i Historii” to koncert, ale także projekt społeczny i kulturalny, który wzmacnia kompetencje uczestników, przełamuje bariery, promuje ideę równości i integracji. Osoby z niepełnosprawnościami stają się pełnoprawnymi twórcami – współautorami dzieła, które pokazuje, że muzyka nie zna ograniczeń. Projekt wpisuje się w misję budowania społeczeństwa otwartego, opartego na empatii, współpracy i wrażliwości.

Pomysłodawczynią projektu jest dr Anna Czenczek – prezes Fundacji Wspierania Kultury i Sztuki Carpathia, producentka, reżyserka, twórczyni wielu cenionych przedsięwzięć artystycznych, takich jak Carpathia Festival, Ogólnopolski Festiwal Piosenki Patriotyczny „Moja Ojczyzna” czy „Klasyka bez granic” – wydarzeń, które od lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem publiczności i mediów.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Wspierania Kultury i Sztuki Carpathia.

Koncert został objęty Patronatem Honorowym:

Wojewoda Podkarpacki – Teresa Kubas-Hul
Marszałek Województwa Podkarpackiego – Władysław Ortyl
Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego – Jerzy Borcz
Starosta Rzeszowski – Krzysztof Jarosz
Prezydent Miasta Rzeszowa – Konrad Fijołek
Komendant Główny Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego – bryg. ZS Marek Matuła

 

Partnerzy:

Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie
Towarzystwo Przyjaciół Związku Strzeleckiego „Strzelec”
Jednostka Strzelecka 2021 im. płk. Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie – Związek Strzelecki „Strzelec” Józefa Piłsudskiego
Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 13 w Rzeszowie
Osiedlowy Dom Kultury 1000-lecia Rzeszowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej

 

Patronat medialny:

TVP3 Rzeszów
Polskie Radio Rzeszów
Katolickie Radio „Via”
Gazeta Codzienna „Nowiny”
Portal informacyjny nowiny24.pl
Echo Rzeszowa
Miesięcznik Społeczno-Kulturalny „Nasz Dom – Rzeszów”
Media Rzeszów
Kurier Rzeszowski

Wstęp

Koncert odbędzie się 8 listopada 2025 roku o godz. 19:00 Instytucie Teologiczno-Pastoralnym im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie.

Wstęp wyłącznie na zaproszenia.

Zaproszenia będą dostępne od 10 października na portierni Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowieul. Hetmańska, w godzinach 9:00–17:00.

www.fundacjacarpathia.pl

www.csw.info.pl

Serdecznie zapraszamy uczniów, rodziców i opiekunów na uroczystości rozpoczęcia Roku Szkolnego 2025/2026 połączone ze spotkaniem organizacyjnym.
Szczegółowe terminy spotkań inauguracyjnych:
Szkoła Podstawowa nr 16 ul. Bohaterów 1 (sala 101 – parter)

  • 1 września 2025, godz.14.00 – osoby uczęszczające tylko na zajęcia indywidualne
  • 1 września 2025, godz.15.00 – Soliści i Reprezentacyjna Grupy Artystyczne – „A +”
  • 1 września 2025, godz.16.00 – Soliści i Dziecięca Grupa Artystyczna CSW – „D”
  • 1 września 2025, godz.17.00 – Soliści i Reprezentacyjna Grupa Artystyczna – „H”

    Uczniowie rozpoczynający naukę w Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie w roku szkolnym 2025/2026

  • 1 września 2025, godz.18.00 – uczniowie rozpoczynający naukę w Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie w roku szkolnym 2025/2026 (Dzieci i młodzież – zajęcia grupowe)
  • 1 września 2025, godz.18.45 – uczniowie rozpoczynający naukę w Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie w roku szkolnym 2026/2025 (Dzieci i młodzież – tylko zajęcia indywidualne)

Ważne:

Zajęcia grupowe rozpoczynamy w sobotę 6 września 2025 zgodnie z planem podanym na rozpoczęciu roku szkolnego.

Zajęcia indywidualne odbywać będą się od 5 września 2025
Do zobaczenia

Szlakiem Podkarpackich Legend i Historii – Koncert integracyjny, który otwiera serca i łączy pokolenia.

W sercu Podkarpacia, w regionie głęboko zakorzenionym w historii, legendach i bogatej tradycji, powstał projekt, jakiego wcześniej tu nie było. „Szlakiem Podkarpackich Legend i Historii” to coś więcej niż koncert – to przestrzeń wspólnego tworzenia, opowieść o ludziach i emocjach, o muzyce, która przełamuje bariery i daje głos tym, którzy zbyt często pozostają w cieniu.
Ten wyjątkowy, autorski projekt Fundacji Wspierania Kultury i Sztuki Carpathia to integracyjne przedsięwzięcie artystyczne z udziałem osób z niepełnosprawnościami – dzieci, młodzieży i dorosłych – którzy wspólnie z zawodowymi muzykami, artystami i pedagogami przygotowują koncert inspirowany historią i duchowością Podkarpacia.
W centrum tego wydarzenia znajduje się człowiek – jego wrażliwość, głos, potrzeba ekspresji i przynależności. Osoby z niepełnosprawnościami stają się nie tylko wykonawcami, ale pełnoprawnymi twórcami wydarzenia, w którym każdy dźwięk i każde słowo niesie ze sobą osobiste doświadczenie i siłę.

Muzyka jako przestrzeń spotkania

Proces twórczy rozpoczyna się od castingu, do którego zapraszane są osoby z niepełnosprawnościami z czterech powiatów: rzeszowskiego, strzyżowskiego, przemyskiego i krośnieńskiego. Spośród nadesłanych zgłoszeń w formie nagrań wideo, wyłonionych zostanie dziesięciu uczestników – dziesięć historii, dziesięć wrażliwości, dziesięć talentów.
W kolejnym etapie, pod okiem doświadczonych instruktorów, uczestnicy przechodzą intensywne warsztaty muzyczne, wokalne i sceniczne, które nie tylko rozwijają ich umiejętności, ale też budują pewność siebie i uczą współpracy w grupie. Repertuar koncertowy – zarówno solowy, jak i grupowy – został opracowany specjalnie z myślą o tych artystach, uwzględniając ich indywidualne możliwości, temperamenty i potrzeby.
Uczestnicy projektu przygotowują utwory w duetach i zespołach wraz z osobami pełnosprawnymi, co czyni projekt prawdziwie integracyjnym. Wspólne próby to nie tylko ćwiczenie muzyki, ale przede wszystkim budowanie relacji, wzajemnego zrozumienia i otwartości.

Podkarpacie – źródło inspiracji

Koncert nie bez powodu nosi tytuł „Szlakiem Podkarpackich Legend i Historii”. Inspiracją dla wydarzenia są magiczne miejsca i duchowe symbole regionu: Baranów Sandomierski, Krasiczyn, Dukla, Kalwaria Pacławska, Zagórz czy Borek Stary. Każdy z tych punktów na mapie Podkarpacia niesie ze sobą opowieść, która wpleciona zostaje w strukturę koncertu poprzez autorskie utwory takie jak:
„Wielki ogień w Baranowie”, „Kolęda Anielska”, „Pieśń o matczynej miłości”, „O wieczności szumią drzewa”, „ Modlitwa o spokój w sercu”, „ Kamienny Rycerz – kompozycje, które stają się pretekstem do wyrażenia osobistych emocji, refleksji i przeżyć.

Scena otwarta dla wszystkich

Kulminacją projektu jest finałowy koncert integracyjny, który odbędzie się 8 listopada 2025 roku o godzinie 19:00 w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie – miejscu dostępnym, nowoczesnym i w pełni przystosowanym do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
Na scenie wystąpią uczestnicy projektu, zawodowi muzycy i zaproszeni goście. Wydarzenie poprowadzą profesjonalni konferansjerzy, a artystom towarzyszyć będzie orkiestra złożona z muzyków największych produkcji muzycznych i artystów z Podkarpacia. Gośćmi specjalnymi koncertu będą  min. Danuta Błażejczyk – legendarna wokalistka o charyzmatycznym głosie,

 Misja i cele

Projekt „Szlakiem Podkarpackich Legend i Historii” realizuje szereg celów społecznych i kulturalnych: włącza osoby z niepełnosprawnościami w aktywne życie kulturalne regionu, wzmacnia ich kompetencje osobiste, społeczne i artystyczne, przełamuje bariery i stereotypy, promuje dostępność kultury i równe szanse w dostępie do edukacji artystycznej, tworzy przestrzeń integracji i współpracy między osobami z niepełnosprawnościami i pełnosprawnymi.
To projekt oparty na wartościach – szacunku, otwartości i empatii – w którym kultura staje się językiem wspólnym, łączącym różne światy.

Trwałość i przyszłość

Koncert zostanie zarejestrowany i udostępniony na oficjalnym kanale YouTube Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie. Materiał ten posłuży jako dokumentacja artystyczna, ale również jako inspiracja dla kolejnych edycji. W planach Fundacji Carpathia są koncerty edukacyjne w szkołach, które będą popularyzować legendy Podkarpacia oraz ideę integracji poprzez wspólną twórczość.

Liderka z misją

Pomysłodawczynią i dyrektorką artystyczną projektu jest dr Anna Czenczek – wokalistka, producentka i reżyserka wydarzeń artystycznych. Jej wieloletnie doświadczenie i oddanie kulturze sprawiają, że każde realizowane przez nią przedsięwzięcie staje się profesjonalnym, głęboko ludzkim i artystycznie wartościowym wydarzeniem.
„Szlakiem Podkarpackich Legend i Historii” to koncert, ale przede wszystkim – wspólna droga. Droga przez muzykę, przez emocje, przez relacje. Droga ku wzajemnemu zrozumieniu i radości tworzenia bez barier.

Projekt „Szlakiem Podkarpackich Legend i Historii” jest dofinansowany ze środków PFRON będących w dyspozycji Samorządu Województwa Podkarpackiego – Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie.

Organizator : Fundacja Wspierania Kultury i Sztuki Carpathia


Image

Fundacja Carpathia zaprasza na koncert i ogłasza casting!
„Szlakiem Podkarpackich Legend i Historii” – integracyjny projekt muzyczny
Fundacja Wspierania Kultury i Sztuki Carpathia zaprasza na niezwykły koncert integracyjny pt.
„Szlakiem Podkarpackich Legend i Historii”

8 listopada 2025 r. (sobota), godz. 19:00
Instytut Teologiczno-Pastoralny im. św. Józefa Sebastiana Pelczara
ul. Witolda 11A, 35-302 Rzeszów

Wydarzenie będzie wyjątkowym spotkaniem muzyki, emocji i lokalnych tradycji, inspirowanym legendami i historią Podkarpacia. W centrum koncertu znajdą się osoby z niepełnosprawnościami – twórcy, wykonawcy i bohaterowie wieczoru.
CASTING – ZGŁOŚ SIĘ DO UDZIAŁU W KONCERCIE!
Fundacja Carpathia prowadzi nabór uczestników do koncertu – poprzez casting w formie video.
Szukamy osób z niepełnosprawnościami z powiatów:
rzeszowskiego, strzyżowskiego, przemyskiego i krośnieńskiego.

Jeśli śpiewasz, grasz lub po prostu czujesz, że scena to Twoje miejsce – nie czekaj!
Prześlij nagranie video z wykonaniem dowolnego utworu muzycznego.
Termin nadsyłania zgłoszeń: do 28 sierpnia 2025 r.
Adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Spośród zgłoszeń wybranych zostanie 10 uczestników, którzy wezmą udział w:
profesjonalnych warsztatach muzycznych  wspólnych przygotowaniach repertuaru występie scenicznym u boku zawodowych artystów

O koncercie
Koncert inspirowany będzie lokalnymi historiami i legendami z takich miejsc jak:
Baranów Sandomierski, Krasiczyn, Dukla, Kalwaria Pacławska, Zagórz, Borek Stary.
Uczestnicy zaprezentują autorskie utwory m.in.:
„Wielki ogień w Baranowie”, „Kolęda Anielska”, „Pieśń o matczynej miłości”, „O wieczności szumią drzewa”, „ Modlitwa o spokój w sercu”,

Gościem Honorowym wydarzenia będzie Danuta Błażejczyk.
Koncert jest wydarzeniem otwartym i bezpłatnym – zapraszamy wszystkich mieszkańców regionu!

Cele projektu:
Włączenie osób z niepełnosprawnościami w aktywne życie kulturalne regionu
Rozwijanie ich kompetencji osobistych, społecznych i artystycznych
Przełamywanie barier i stereotypów związanych z niepełnosprawnością
Budowanie przestrzeni integracji i współpracy między osobami z niepełnosprawnościami a osobami pełnosprawnymi. Promowanie dostępności kultury i równego dostępu do działań artystycznych

To coś więcej niż koncert. To spotkanie, które łączy. To przestrzeń do bycia sobą i z innymi.
Czekamy na Twoje zgłoszenie!

„Szlakiem Podkarpackich Legend i Historii” to koncert, ale przede wszystkim – wspólna droga. Droga przez muzykę, przez emocje, przez relacje. Droga ku wzajemnemu zrozumieniu i radości tworzenia bez barier.

Projekt „Szlakiem Podkarpackich Legend i Historii” jest dofinansowany ze środków PFRON będących w dyspozycji Samorządu Województwa Podkarpackiego – Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie.

Szanowni Państwo,
zapraszamy serdecznie do udziału w III Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Patriotycznej „Moja Ojczyzna", który odbędzie się w dniach 8-10 listopada 2024 r. w Rzeszowie. Do finału festiwalu zostanie zakwalifikowanych 15 artystów w wieku od 14 do 30 lat, wybranych z nadesłanych zgłoszeń z całej Polski oraz ośrodków polonijnych.

Do festiwalu należy zgłosić utwór, który pochodzi z wybranej epoki – okresu historycznego, może także być utworem współczesnym odnoszącym się do wydarzeń historycznych.

Zakwalifikowani Finaliści będą mieli okazję zaprezentować nagrodzone utwory przed publicznością, z towarzyszeniem orkiestry festiwalowej.
Pomysłodawczynią ww. festiwalu jest Pani dr Anna Czenczek – Dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie oraz Prezes Fundacji Wspierania Kultury i Sztuki „Carpathia", która będzie czuwać nad przebiegiem przedsięwzięcia.

Warto przypomnieć szerokiej publiczności wyjątkowe piosenki, które na trwałe wpisały się w historię Polski. Przypomnieć mieszkańcom w pieśniach i piosenkach tamten czas. Takich festiwali patriotycznych jest bardzo mało, gdzie młodzi artyści mogą zaśpiewać z towarzyszeniem profesjonalnego zespołu muzycznego.
Wybrane najpiękniejsze pieśni legionowe i patriotyczne, o ciekawych aranżacjach wokalnych i instrumentalnych, przybliżają historię dziejów naszej Ojczyzny. Wśród tradycyjnych i znanych utworów patriotycznych, mile widziane i docenione będą także piosenki autorskie o tematyce patriotycznej.
Młodzi uczestnicy przedstawią widzom koncertów ciekawą interpretację wokalną i instrumentalną, pokazując współczesne wykonania pieśni patriotycznych.

CELE FESTIWALU:

Konfrontowanie i aktywizowanie ogólnopolskich środowisk twórczych i edukacyjnych. Promowanie osobowości wokalnych, pomoc w podnoszeniu kwalifikacji artystycznych i warsztatowych wokalistów. Ogólnopolski Festiwal Piosenki Patriotycznej „Moja Ojczyzna" adresowany do dużej liczby odbiorców, promować będzie regionalną aktywność kulturalną. Przedsięwzięcie ma istotną wartość dla promocji tradycji oręża polskiego, przyczyni się do rozbudzania i kształtowania postawy patriotycznej, obywatelskiej, proobronnej. Konkurs przyczyni się do upowszechnienia wiedzy na temat polskiego doświadczenia historycznego, tradycji narodowej, historii kultury polskiej – w formie atrakcyjnej dla młodego odbiorcy.

Dofinansowano ze środków Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.
Partnerem Festiwalu jest Województwo Podkarpackie. Podkarpackie Przestrzeń Otwarta
Organizatorami festiwalu są:
Towarzystwo Przyjaciół Związku Strzeleckiego „Strzelec" w Rzeszowie
Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie
Fundacja Wspierania Kultury i Sztuki CARPATHIA
Pomysłodawczyni i Dyrektor Festiwalu
Dr Anna Czenczek
Tel.: +48 604 117 433
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Wicedyrektor Festiwalu
st. insp. ZS Marek Strączek
Prezes Towarzystwa Przyjaciół Związku Strzeleckiego "Strzelec" w Rzeszowie
Tel. 604 594 636
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Informacje o festiwalu:
www.strzelec.erzeszow.pl
www.fundacjacarpathia.pl
www.csw.info.pl

Zobacz więcej

OSTATNI KONCERT Z CYKLU PT. „KLASYKA BEZ GRANIC” Z NAJWIĘKSZYMI DZIEŁAMI MUZYKI KLASYCZNEJ Z UDZIAŁEM GOŚCIA SPECJALNEGO DANUTY BŁAZEJCZYK.
Autorski projekt dr Anny Czenczek uroczyście zakończy koncert w Bazylice Leżajskiej 11 sierpnia 2025r! Danuta Błażejczyk, Anna Czenczek zaśpiewają ostatni koncert z II cyklu „Klasyka bez granic” z największymi dziełami muzyki klasycznej. Soliści zaśpiewają z towarzyszeniem Zespołu Kameralnego i Artystami Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie. Wstęp wolny!

klasyka II

II Cykl koncertów pt. „Klasyka bez granic” to największe dzieła muzyki klasycznej oraz autorskie utwory, w symfonicznej oprawie. Wśród artystów występujących znajdzie się m. in. dr Anna Czenczek oraz Danuta Błażejczyk która obchodzi 40 lat pracy artystycznej. Towarzyszyć jej będą dzieci i młodzież, wokaliści z całego Podkarpacia wyłonieni w drodze castingu oraz Artyści Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, a muzyczną oprawę stworzy Zespół Kameralny pod kierunkiem Tomasza Filipczaka
Cykl zainaugurował koncert 26 maja w Kościele Bernardynów w Rzeszowie, a kolejny koncert odbył się w Kościele pw. Chrystusa Króla w Rzeszowie 27 lipca. Cykl zakończy koncert z gościnnym udziałem Danuty Błażejczyk w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Leżajsku – Bazylice pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny. Umiejscowienie koncertów w najbardziej reprezentacyjnych obiektach sakralnych na Podkarpaciu, znacząco podnosi rangę przedsięwzięcia i zapewnia szczególny odbiór utworów klasycznych, a także promocję zabytkowych miejsc w regionie. Cykl koncertów został dofinansowany z budżetu Województwa Podkarpackiego.

Zapraszamy na ostatni koncert z cyklu „Klasyka bez granic”:
• Poniedziałek, 11 sierpnia 2025 – Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia, Klasztor OO. Bernardynów w Leżajsku, godz.19.00. Wstęp wolny.

W repertuarze koncertu znajdują się największe dzieła klasyczne i religijne m. in.: „Pie Jesu”, „O mio babino caro”, „Lascia ch'io pianga”, „ Ocal w nas ludzi”, „Modlitwa”, „ Nella Fantasia”, „ Pieśń o matczynej miłości” oraz autorskie utwory specjalnie napisane i opracowane do tego projektu min. „Angele Dei” czy „Pieśń o matczynej miłości” do tekstów opracowanych przez dr Annę Czenczek oraz Janusza Koryla. Całość układa się w opowieść złożoną z tekstów i melodii liczących setki lat i całkiem współczesnych – starannie wybranych i znaczących.
Celem cyklu jest rozpowszechnienie i zwiększenie dostępności muzyki klasycznej dla podkarpackiego odbiorcy, który w regionie nie ma możliwości spotkania z tego rodzaju kulturą. Jest to wyjście naprzeciw i zachęcenie do pogłębienia zainteresowania muzyką klasyczną.

Wydarzenie adresowane jest do osób w każdym wieku. Dzięki upowszechnianiu największych arcydzieł muzyki klasycznej, będących elementem dziedzictwa narodowego, są one powszechnie znane każdemu pokoleniu, a młodzi odbiorcy będą mogli poznać je dzięki udziałowi rówieśników – dzieci i młodzieży m. in. z Centrum Sztuki Wokalnej, którzy również zaśpiewają podczas koncertu.

Za całość projektu odpowiada dr Anna Czenczek – doktor sztuk muzycznych, dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, prezes Fundacji Wspierania Kultury i Sztuki Carpathia pomysłodawczyni i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Carpathia Festival” – Rzeszów, pomysłodawczyni i dyrektor Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Patriotycznej „Moja Ojczyzna”, organizator Ogólnopolskich Mistrzowskich Warsztatów Piosenkarskich dla dzieci i młodzieży, wykładowca akademicki, międzynarodowy juror, muzyk, wokalistka, aranżerka wokalna, producentka, laureatka wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów wokalnych, nauczycielka emisji głosu. Od 2000 roku uczniowie Anny Czenczek zdobyli ponad 1100 nagród w ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach piosenki oraz w programach telewizyjnych. Autorka artykułów naukowych poświęconych edukacji muzycznej publikowanych w monografiach wydanych przez Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach. Od ponad 20 lat kształci młode talenty, pracując z dziećmi i młodzieżą. Prowadzi warsztaty wokalne, przygotowuje i reżyseruje musicale oraz koncerty, pisząc do nich scenariusze, aranżacje wokalne i muzyczne. Wśród jej produkcji są wokalno-taneczne spektakle i koncerty otwierające Międzynarodowy Festiwal Piosenki „Carpathia Festival” i wystawiane na scenie Filharmonii Podkarpackiej. Nagrodzona m. in. Orłem „Wprost” w kategorii Kultura – Podkarpacie 2024.

Wykonawcy:
Śpiew – Danuta Błażejczyk, Anna Czenczek,
Piano, aranżacja, muzyka – Tomasz Filipczak
Pomysł, scenariusz, wybór i opracowanie tekstu, przygotowanie wokalne, muzyka – Anna Czenczek
Andrzej Paśkiewicz – gitara
Łukasz Choiński – obój
Simple Quartet:
Anna Siciak – I skrzypce
Kornelia Ignas – II skrzypce
Alicja Międlar – altówka
Klaudia Borowiec-Wyrazik – wiolonczela
Prowadzący: Izabela Fac

Soliści i Grupa Artystyczna Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie pod kierunkiem dr Anny Czenczek, w składzie:
Klara Babiarz, Lena Białas, Amelia Herbert, Izabela Kochman, Amelia Koryto, Magdalena Kostkiewicz, Nikola Kielar, Julia Kułak, Laura Litwa, Aleksandra Małek, Lena Nowak, Wiktoria Puc, Maja Pęcak, Amelia Rudnicka, Karol Rój

Dziecięca Grupa Artystyczna Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie pod kierunkiem dr Anny Czenczek,
Hanna Gajewska, Maja Truszkowska, Polina Strelnikova, Milena Kij, Sara Miziuła, Emilia Wołoszyn

Dofinansowano z budżetu Województwa Podkarpackiego.

Organizator:
Fundacja Wspierania Kultury i Sztuki Carpathia
Patronat honorowy:
Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej
Wojewoda Podkarpacki
Marszałek Województwa Podkarpackiego
Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego
Starosta Rzeszowski
Prezydent Miasta Rzeszowa
Partnerzy:
Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie
Związek Strzelecki Strzelec Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie
Towarzystwo Przyjaciół Związku Strzeleckiego Strzelec
Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia Klasztor OO. Bernardynów w Leżajsku
Franciszkański Ośrodek Kultury
Patronat medialny:
TVP3 Rzeszów
Katolickie Radio „Via” Rzeszów
Polskie Radio Rzeszów
Gazeta Niedziela
Gazeta codzienna „Nowiny”
Portal nowiny24.pl
Kurier Rzeszowski
Echo Rzeszowa
Media Rzeszów
Nasz Dom Rzeszów
Klasyka na Podkarpaciu

Więcej informacji:
www.csw.info.pl
www.annaczenczek.pl
www.fundacjacarpathia.pl

Finał: 6–7 listopada 2025 r. | Instytut Teologiczno-Pastoralny w RzeszowieZespół Muzyczny na żywo

Towarzystwo Przyjaciół Związku Strzeleckiego „Strzelec” w Rzeszowie, Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie oraz Fundacja Wspierania Kultury i Sztuki CARPATHIA ogłaszają nabór uczestników do IV Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Patriotycznej „Moja Ojczyzna”, który odbędzie się w Rzeszowie w dniach 6–7 listopada 2025 r.
Przedsięwzięcie dofinansowano z budżetu Województwa Podkarpackiego oraz ze środków Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Kto może wziąć udział?
W Festiwalu mogą wziąć udział soliści, duety, tercety i kwartety wokalne z całej Polski, w wieku od 14 do 30 lat. Uczestnicy przygotowują do prezentacji jedną piosenkę patriotyczną lub autorski utwór o tematyce historycznej lub patriotycznej – zarówno z dawnych epok, jak i odnoszący się do współczesnych wydarzeń.

Złota Piętnastka Finalistów
Spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń Komisja Kwalifikacyjna wybierze Złotą Piętnastkę – finalistów, którzy wystąpią na żywo w Rzeszowie z towarzyszeniem Zespołu Muzycznego. W skład Jury wchodzą uznani eksperci z dziedziny muzyki i wokalistyki. 

Dwuetapowa ocena zgłoszeń
Etap I: kwalifikacja na podstawie nadesłanych nagrań
Etap II: występy na żywo w Rzeszowie (7 listopada 2025 r.)

Nagrody
Grand Prix
I miejsce
II miejsce
III miejsce
Wyróżnienia, m.in. za najlepszą interpretację utworu patriotycznego

Termin nadsyłania zgłoszeń: do 18 września 2025 r.
Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie:
https://www.fundacjacarpathia.pl

Zgłoś swój udział - kliknij tutaj


Regulamin festiwalu


Utwory należy przesłać drogą elektroniczną na adres:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

(w tytule maila: Imię i nazwisko wykonawcy lub nazwa zespołu – Zgłoszenie „Moja Ojczyzna” – Rzeszów 2025)

Kontakt do organizatorów:
Pomysłodawczyni i Dyrektor Festiwalu:
Dr Anna Czenczek

Prezes Fundacji Wspierania Kultury i Sztuki CARPATHIA
tel. +48 604 117 433
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wicedyrektor Festiwalu:
st. insp. ZS Marek Strączek
Prezes Towarzystwa Przyjaciół Związku Strzeleckiego „Strzelec” w Rzeszowie
tel. +48 604 594 636
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
IV festiwal patriotyczny organizatorzy
IV festiwal patriotyczny podkarpacie
IV festiwal patriotyczny kombatanci

Zobacz więcej

Zdjęcia pochodzą z uroczyste Otwarcie XXI Międzynarodowego Festiwalu Piosenki ,,Carpathia Festival” – Rzeszów 2025 oraz koncertu pt. „PTAKOM PODOBNI” w wykonaniu Danuty Błażejczyk, Klaudii Zarzyckiej oraz Solistów i Grupy Artystycznej Centrum Sztuki Wokalnej pod kierunkiem Anny Czenczek, z towarzyszeniem Orkiestry Festiwalowej pod kierunkiem Tomasza Filipczaka.

Pomysł, scenariusz, reżyseria i opieka artystyczna – dr Anna Czenczek
Taniec i choreografia – Klaudia Czenczek

Orkiestra Festiwalowa „Carpathia Festival”:
Tomasz Filipczak – piano, aranżacje
Mirosław Wiśniewski – bas
Przemysław Kuczyński – perkusja
Jan Malecha – gitary
Piotr „Ziarek” Ziarkiewicz – trąbka
Mariusz „Fazi” Mielczarek – saksofony
Andrzej Rękas – puzon
Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie ogłasza rozpoczęcie rekrutacji na rok szkolny 2025/2026.
To doskonała okazja dla wszystkich młodych pasjonatów muzyki, którzy marzą o rozwijaniu swojego talentu wokalnego i zdobywaniu doświadczenia na scenie.

Uczestnicy zajęć CSW mają możliwość pracy z doświadczoną kadrą pedagogiczną, udziału w profesjonalnych projektach artystycznych oraz występów na prestiżowych wydarzeniach muzycznych. CSW od lat kształci i wspiera młode talenty, umożliwiając im rozwój w przyjaznej i twórczej atmosferze.
Zgłoszenia przyjmowane są poprzez formularz dostępny na stronie internetowej: www.csw.info.pl w zakładce „Rekrutacja”. Po przesłaniu zgłoszenia, kandydaci zostaną zaproszeni na przesłuchania kwalifikacyjne.
Rekrutacja dotyczy wyłącznie nowych uczestników. Osoby kontynuujące zajęcia nie są zobowiązane do ponownego składania formularza.
Zachęcamy do zgłoszeń i wspólnego muzykowania!
Kontakt:
Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie
www.csw.info.pl
Strona 1 z 59
Anna Czenczek

Dr ANNA CZENCZEK, doktor sztuk muzycznych na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy jest prezesem Fundacji Wspierania Kultury i Sztuki „CARPATHIA”, dyrektorką Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie (od 2000r.), pomysłodawczynią i dyrektorką Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Carpathia Festival" – Rzeszów oraz Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Patriotycznej „Moja Ojczyzna”, międzynarodową jurorką, muzykiem, wokalistką, aranżerką wokalną, producentką, animatorką kultury, laureatką wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów wokalnych, nauczycielką emisji głosu i wykładowczynią. Autorka artykułów naukowych poświęconych edukacji muzycznej publikowanych w monografiach wydanych przez Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Więcej

Dołącz do nas na Facebooku

Przeglądaj mobilnie

QR-Code dieser Seite
plyta cd ave regina