Udostępnij stronę Centrum Sztuki Wokalnej

social facebook

Na mapie Podkarpacia czegoś takiego jeszcze nie było! Dr Anna Czenczek zainicjowała nowy autorski projekt – cykl koncertów pt. „Klasyka bez granic” z największymi dziełami muzyki klasycznej. W najpiękniejszych podkarpackich kościołach odbędą się koncerty
z towarzyszeniem Zespołu Kameralnego Filharmonii Podkarpackiej, a zaśpiewają m. in. Artyści Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie. To jednak nie koniec niespodzianek – dr Anna Czenczek zaprosiła chętne dzieci i młodzież do udziału w projekcie – młodzi artyści z Rzeszowa i Podkarpacia zostali wyłonieni w drodze castingu i obok najlepszych muzyków z całej Polski zaśpiewają w koncertach „Klasyka bez granic”. Na wszystkie koncerty wstęp będzie bezpłatny!

1. plakaty na fb

Cykl koncertów pt. „Klasyka bez granic” to największe dzieła muzyki klasycznej oraz autorskie utwory, w symfonicznej oprawie. Wśród artystów występujących znajdzie się  m. in. dr Anna Czenczek. Towarzyszyć jej będą dzieci i młodzież, wokaliści z całego Podkarpacia wyłonieni w drodze castingu oraz Artyści Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie,
a muzyczną oprawę stworzy Zespół Kameralny Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie.

Cykl koncertów odbędzie się m. in. w najpiękniejszych podkarpackich kościołach,
w rzeszowskim Kościele Farnym pw. św. Wojciecha i Stanisława oraz w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Leżajsku – Bazylice pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny. Umiejscowienie koncertów w najbardziej reprezentacyjnych obiektach sakralnych na Podkarpaciu, znacząco podniesie rangę przedsięwzięcia i zapewni szczególny odbiór utworów klasycznych, a także promocję zabytkowych miejsc w regionie. Na wszystkie koncerty wstęp będzie bezpłatny.

W ramach cyklu zaplanowane zostały 3 koncerty:

  • Poniedziałek, 27 maja 2024 – Kościół Farny pw. Św. Wojciecha i Stanisława w Rzeszowie, godz. 19.30
  • Niedziela, 28 lipca 2024 – Kościół pw. Chrystusa Króla w Rzeszowie (Jubileusz 75-lecia istnienia parafii), godz. 18.00  
  • Poniedziałek, 12 sierpnia 2024 – Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia, Klasztor OO. Bernardynów w Leżajsku, godz.19.00 

W repertuarze koncertu znajdują się największe dzieła klasyczne i religijne m. in.: „Pie Jesu”, „Panis Angelicus”, „Lascia ch'io pianga”, „Pamiętam ciche, jasne dnie”, „Grzeszni, senni, zapomniani” oraz autorskie utwory specjalnie napisane i opracowane do tego projektu min. „Ave Maria”, „Agnus Dei”, „Angele Dei” czy „Veni Sancte Spiritus”, do tekstów opracowanych przez dr Annę Czenczek. Całość układa się w opowieść złożoną
z tekstów i melodii liczących setki lat i całkiem współczesnych – starannie wybranych
i znaczących. 

klasyka bez granic Chrystusa Krola

Celem cyklu jest rozpowszechnienie i zwiększenie dostępności muzyki klasycznej dla podkarpackiego odbiorcy, który w regionie nie ma możliwości spotkania z tego rodzaju kulturą. Jest to wyjście naprzeciw i zachęcenie do pogłębienia zainteresowania muzyką klasyczną.

Wydarzenie adresowane jest do osób w każdym wieku. Dzięki upowszechnianiu największych arcydzieł muzyki klasycznej, będących elementem dziedzictwa narodowego, są one powszechnie znane każdemu pokoleniu, a młodzi odbiorcy będą mogli poznać je dzięki udziałowi rówieśników – dzieci i młodzieży m. in. z Centrum Sztuki Wokalnej, którzy również zaśpiewają podczas koncertów.

Za całość projektu odpowiadać będzie dr Anna Czenczek – doktor sztuk muzycznych, dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, prezes Fundacji Wspierania Kultury i Sztuki Carpathia pomysłodawczyni i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Carpathia Festival” – Rzeszów, pomysłodawczyni i dyrektor Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Patriotycznej „Moja Ojczyzna”, organizator Ogólnopolskich Mistrzowskich Warsztatów Piosenkarskich dla dzieci i młodzieży, wykładowca akademicki, międzynarodowy juror, muzyk, wokalistka, aranżerka wokalna, producentka, laureatka wielu ogólnopolskich
i międzynarodowych konkursów wokalnych, nauczycielka emisji głosu. Od 2000 roku uczniowie Anny Czenczek zdobyli ponad 1100 nagród w ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach piosenki oraz w programach telewizyjnych. Autorka artykułów naukowych poświęconych edukacji muzycznej publikowanych w monografiach wydanych przez Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach. Od ponad 20 lat kształci młode talenty, pracując z dziećmi i młodzieżą. Prowadzi warsztaty wokalne, przygotowuje i reżyseruje musicale oraz koncerty, pisząc do nich scenariusze, aranżacje wokalne i muzyczne. Wśród jej produkcji są wokalno-taneczne spektakle i koncerty otwierające Międzynarodowy Festiwal Piosenki „Carpathia Festival” i wystawiane na scenie Filharmonii Podkarpackiej. Nagrodzona m. in. Orłem „Wprost” w kategorii Kultura – Podkarpacie 2024.

Wykonawcy:

Sopran – Anna Czenczek
Piano, aranżacja, muzyka – Tomasz Filipczak
Wybór i opracowanie tekstu, przygotowanie wokalne – Anna Czenczek
Ruch Sceniczny – Klaudia Czenczek
Kwintet smyczkowy ARSO Ensemble w składzie:
Robert Naściszewski – skrzypce
Orest Telwach – skrzypce
Piotr Gajda – altówka
Anna Naściszewska – wiolonczela
Sławomir Ujek – kontrabas

Soliści i Grupa Artystyczna Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie pod kierunkiem Anny Czenczek, w składzie: Brygida Bartnik, Filip Ciaś, Zuzanna Czuchra, Magdalena Daszykowska, Marcelina Jakubiec, Karina Janik, Maria Jarosz, Izabela Kochman, Gabriela Kocój, Karolina Kołodziej, Julia Kościńska, Krzysztof Kosior, Martyna Król, Ewa Machała, Anna Malawska, Aleksandra Małek, Amelia Rudnicka, Klaudia Szum, Solomia Zhekalo oraz dzieci i młodzież wyłonione w castingu.

Prowadzący: Izabela Fac, Łukasz Świder

Dofinansowano z budżetu Województwa Podkarpackiego.

Organizator:
Fundacja Wspierania Kultury i Sztuki Carpathia

Patronat honorowy:
Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej
Wojewoda Podkarpacki
Marszałek Województwa Podkarpackiego
Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego
Starosta Rzeszowski
Prezydent Miasta Rzeszowa

Partnerzy:
Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie
Związek Strzelecki Strzelec Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie
Towarzystwo Przyjaciół Związku Strzeleckiego Strzelec
Filharmonia Podkarpacka im. Artura Malawskiego w Rzeszowie
Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia Klasztor OO. Bernardynów w Leżajsku
Franciszkański Ośrodek Kultury

Patronat medialny:
TVP3 Rzeszów
Katolickie Radio „Via” Rzeszów
Polskie Radio Rzeszów
Gazeta Niedziela
Gazeta codzienna „Nowiny”
Portal nowiny24.pl
Kurier Rzeszowski
Echo Rzeszowa
Media Rzeszów
Nasz Dom Rzeszów
Rzeszów24.pl
Klasyka na Podkarpaciu 

Więcej informacji:
www.csw.info.pl
www.annaczenczek.pl
www.fundacjacarpathia.pl

10 maja scena Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie zamieni się w baśniową krainę, a to wszystko za sprawą koncertów pt. „Witajcie w naszej bajce” w wykonaniu Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie pod kierunkiem Anny Czenczek.
Zapraszamy!
Piątek, 10 maja 2024 r. Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie (ul. Okrzei 7)

  • cz. 1 godz. 16.45
  • cz. 2 godz. 18.30

witamy w naszej bajce

witajcie w naszej bajce 2

witajcie w naszej bajce 3

Pomysł, przygotowanie i opracowanie wokalne, opieka artystyczna, scenariusz, reżyseria - dr Anna Czenczek
Choreografia, ruch sceniczny - Klaudia Czenczek , Sabina Opałka-Kościółek
Zajęcia z akompaniatorem - Angelika PacutaBartosz Popiel
Serdecznie zapraszamy!
Wstęp wolny!

Organizator:
Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie

Partnerzy:
Fundacja Wspierania Kultury i Sztuki Carpathia
Szkoła Podstawowa nr 16 w Rzeszowie
Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie

Więcej informacji:
www.csw.info.pl
Centrum Sztuki Wokalnej
www.fundacjacarpathia.pl

Funadacja Wspierania Kultury i Sztuki "Carpathia"

JUŻ 2 MAJA PRZY RZESZOWSKIM ZAMKU MŁODZI WOKALIŚCI ZAŚPIEWAJĄ W KONCERCIE PATRIOTYCZNYM – „NAPRZÓD, DO BOJU ŻOŁNIERZE”!

Już 2 maja 2024r. odbędzie się Podkarpacki Festiwal Patriotyczny im. mjr. Adama Kowalskiego organizowany przez Wojewódzki Dom Kultury oraz Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego. Od godz. 12.30 przy rzeszowskim zamku odbędzie się wiele atrakcji, a wśród nich występ artystów Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie pod kierunkiem Anny Czenczek.

Serdecznie zapraszamy w czwartek 2 maja, o godz. 16.30 na plenerowy koncert patriotyczny pt. „Naprzód do boju żołnierze!”.

Autorem i twórcą projektu „Zakazane Piosenki – Naprzód, do boju żołnierze!” jest dr Anna Czenczek. Inspiracją dla nazwy projektu był termin pochodzący z muzycznego filmu fabularnego pt. „Zakazane piosenki” w reżyserii Leonarda Buczkowskiego. Tytułowe zakazane piosenki były utworami antyniemieckimi, które powstawały w czasach II wojny światowej „na ulicach” okupowanych miast. Tworzyły je orkiestry podwórkowe i uliczni śpiewacy. Projekt zawiera utwory z filmu a także, pieśni wojskowe, patriotyczne i legionowe, które śpiewali walczący żołnierze lub je tworzyli w czasie walk.

Wybór repertuaru został dokonany tak, aby był zróżnicowany i atrakcyjny szczególnie dla młodych odbiorców, a tym samym wpływał na upowszechnianie wiedzy na temat polskiego doświadczenia historycznego, tradycji narodowej, historii kultury polskiej. Projekt ma również istotną wartość dla promocji tradycji oręża polskiego, przyczyni się do rozbudzania i kształtowania postawy patriotycznej, obywatelskiej,  pro obronnej. Ma również za zadanie promować twórczość regionalną – ponieważ zawiera utwory napisane przez żołnierza, legionistę i poetę pochodzącego z Rzeszowa - Adama Kowalskiego. Podczas koncertu widzowie będą mogli usłyszeć utwory takie jak m.in. „Leci liście z drzewa”, „Czerwone jabłuszko”, „Rozszumiały się wierzby płaczące”, „Teraz jest wojna”, „Serce w plecaku”.

Premiera koncertu odbyła się 27 września w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie, w wykonaniu Danuty Błażejczyk i Artystów Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie pod kierunkiem Anny Czenczek, z towarzyszeniem Zespołu Muzycznego, z okazji 84. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego.

Pomysł, scenariusz,  przygotowanie i opracowanie wokalne, opieka artystyczna, producent – Anna Czenczek
Ruch sceniczny – Bernadetta Wojtuń-Sikora, Klaudia Czenczek

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
ROK 2025/2026 TO CZAS JUBILEUSZOWY DLA CENTRUM SZTUKI WOKALNEJ. KTÓRE BĘDZIE OBCHIDZIĆ 25-LECIE DZIAŁALNOŚCI 

Szanowni Państwo, trwa rekrutacja do Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie na rok szkolny 2024/2025.
Kochasz śpiewać? Chcesz spełniać swoje marzenia, rozwijać się i przeżywać muzyczne przygody?
Spróbuj swoich sił!
Zainteresowani udziałem w zajęciach Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie mogą już składać wnioski o przyjęcie.
Formularz można wypełnić i wysłać na naszej stronie www.csw.info.pl (zakładka Rekrutacja, FORMULARZ). (zakładka Rekrutacja, FORMULARZ).
Po otrzymaniu zgłoszenia będziemy informować o terminie przesłuchania.
UWAGA – dotyczy to tylko nowych uczestników, a nie kontynuujących zajęcia.
Przyjdź, pośpiewamy razem !!

To wydarzenie dla tych, którzy marzą o scenicznej karierze. Od ponad dekady stolica Podkarpacia zamienia się w centrum artystycznej edukacji, do którego przyjeżdżają znakomici specjaliści od emisji głosu, muzycy i artyści, by pomóc utalentowanym adeptom śpiewu w doskonaleniu umiejętności i poznaniu tajników pracy przed kamerami oraz przy wielkich muzycznych produkcjach. Organizatorem warsztatów jest Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie oraz Szkoła Podstawowa nr 16 w Rzeszowie. Partnerem wydarzenia jest: Fundacja Wspierania Kultury i Sztuki Carpathia, oraz Fundacja Apetyt na Kulturę Danuty Błażejczyk.

plakat warsztaty 2024 2a

Warsztaty wokalne odbędą się w Szkole Podstawowej nr 16 w Rzeszowie w terminie 5-8 sierpnia 2024 r. Poprowadzą je m.in.:

Danuta Błażejczyk – Jedna z najbardziej oryginalnych polskich wokalistek. Debiutowała w 1985 r. w Opolu piosenką „Taki cud i miód” ze słowami Wojciecha Młynarskiego i muzyką Włodzimierza Korcza, zdobywając nagrodę specjalną za indywidualność artystyczną. Jest laureatką wielu festiwali krajowych i zagranicznych. Śpiewa muzykę rozrywkową i jazzową. Nagrała wiele płyt z muzyką polską i standardami światowym. Z wielkim powodzeniem występowała także na scenie teatralnej w przedstawieniach „Złe zachowanie”, „Fame”, „Nunsense” i „Moniuszkowo”, „Tajemnica Tomka Saweyra” a także w serialu „Lokatorzy”. Przez wiele lat istnienia na estradzie zyskała sobie miano artystki lubianej, cenionej zarówno przez odbiorców jak i krytyków muzycznych, szczególnie za niebanalny repertuar, wspaniałe warunki wokalne, specyficzna barwę głosu i niebywałą muzykalność. Jej przeboje – „Taki cud i miód”, „Wielki romans małych serc”, „Serce nie jest wyspą samotną” – weszły do kanonu najbardziej znanych polskich przebojów.

Piotr Nowak – jest zawodowym muzykiem, kompozytorem, wokalistą, multiinstrumentalistą, właścicielem studia nagrań i producentem. Pierwszą płytę skomponował i nagrał jako czternastolatek. Występował wielokrotnie na festiwalach w Opolu i Sopocie. Uczestniczył w trasie koncertowej „Lata Zet i Dwójki”, „Eska Music Awards” oraz „Pol'and'Rock Festival”, gdzie występował m.in. z Felicjanem Andrzejczakiem z Budki Suflera. Z zespołem "Najlepszy przekaz w mieście" zaprezentował się jako gość specjalny w telewizyjnym show „Must be the music”. Uczestniczył też jako muzyk sesyjny w programach „Jaka to melodia” i „Szansa na sukces”. Ma na swoim koncie współpracę z wieloma znanymi artystami, m.in. Małgorzatą Ostrowską, Kasią Kowalską, Andrzejem Krzywym i Robertem Chojnackim z którym w 2016 r. nagrał płytę "Piątka" wydaną przez Polskie Radio. W 2021 r. Piotr Nowak nagrał swój autorski solowy album pt.: „8338”. W ostatnim czasie wystąpił na festiwalu „Polonaise” w Chicago.

Kamil Franczak – FRANKY - Wokalista, aktor i autor tekstów. Artysta Teatru Rozrywki w Chorzowie, z którym współpracuje od 2011 roku, grając główne role we flagowych produkcjach musicalowych, zdobywając sympatię śląskiej publiczności. Obecnie można go oglądać m.in. w spektaklach „Producenci”, „Młody Frankenstein”, „Jak odnieść sukces w biznesie zanadto się nie wysilając”, czy w najgłośniejszej z ostatnich premier Rozrywki – „Cabaret”, w roli Mistrza Ceremonii. FRANKY jest również konferansjerem i prezenterem telewizyjnym. Współprowadził młodzieżowy program „Poziom 2.0”, emitowany na żywo w TVP2. Był gospodarzem drugiej edycji flagowego show stacji TVS „8 smaków Europy” oraz współpracował przy weekendowym programie stacji „Weekend z TVS”. Był jednym z jurorów drugiej edycji programu „Śpiewajmy razem – All together now!” emitowanym przez telewizję Polsat. Poza tym tworzy, nagrywa własne kompozycje oraz pisze teksty dla innych artystów, m.in. dla RH+, czy Karoliny Leszko. Był również wokalistą grupy Zero Procent, z którą został wyróżniony w opolskich Debiutach. Mają na koncie 2 autorskie albumy: „Inevitable” oraz „Nieuniknione”. Ponadto zdobył Grand Prix Festiwalu Al Legro – Tribute to Szpilman 2013, Grand Prix Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej (Toruń 2018) , Grand Prix Grechuta Festival (Świnoujście 2018) oraz XVIII Carpathia Festival (Rzeszów 2022).

dr Anna Czenczek  dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, pomysłodawczyni i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Carpathia Festival” – Rzeszów, wykładowca akademicki, międzynarodowy juror, muzyk, wokalistka, aranżerka wokalna, producentka, laureatka wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów wokalnych, nauczycielka emisji głosu. Od 2000 roku uczniowie Anny Czenczek zdobyli ponad 1000 nagród w ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach piosenki oraz w programach telewizyjnych. Autorka artykułów naukowych poświęconych edukacji muzycznej publikowanych w monografiach wydanych przez Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach. Od ponad 20 lat kształci młode talenty, pracując z dziećmi i młodzieżą. Prowadzi warsztaty wokalne, przygotowuje i reżyseruje musicale oraz koncerty, pisząc do nich scenariusze, aranżacje wokalne i muzyczne. Wśród jej produkcji są wokalno-taneczne spektakle i koncerty otwierające Międzynarodowy Festiwal Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival” i wystawiane na scenie Filharmonii Podkarpackiej, z towarzyszeniem orkiestr pod kierownictwem Tomasza Filipczaka, Zbigniewa Jakubka, Zygmunta Kukli, Jarosława Babuli, Andrzeja Paśkiewicza, a także zespołu Manitou. To ponad 100 niezapomnianych, autorskich projektów muzycznych, w których wystąpili młodzi wokaliści. Wśród ostatnich muzycznych spektakli zrealizowanych we współpracy z Tomaszem Filipczakiem są koncerty z udziałem ikon polskiej sceny: „Niebo z moich stron” z największymi przebojami autorstwa Krzysztofa Dzikowskiego z okazji jego 80. rocznicy urodzin, „Serca gwiazd” z udziałem Haliny Frąckowiak, „Lubię wracać tam gdzie byłem” z udziałem Danuty Błażejczyk, z okazji 35-lecia jej pracy artystycznej, „Czas nas uczy pogody” z honorowym udziałem Jacka Cygana, „Statki na niebie”z honorowym udziałem Marka Kościkiewicza, z okazji 35-lecia jego pracy twórczej, a także „Radość najpiękniejszych lat” 
– z piosenkami Anny Jantar w symfonicznej oprawie. W grudniu 2023 roku premierę miał solowy album dr Anny Czenczek pt. „Ave Regina Caelorum”, z najpiękniejszymi dziełami muzyki klasycznej.

Warsztaty zapoczątkowane przez dr Annę Czenczek, dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, cieszą się ogromną popularnością. Uczestnicy doskonalą umiejętności wokalne, uczą się interpretacji utworów polskich i zagranicznych wykonawców oraz współpracy z zespołem akompaniującym. Mistrzowskie warsztaty służą rozwijaniu kreatywności młodych artystów, inspirują ich do poszukiwania i budowania wartościowego repertuaru. Promują polskie piosenki o ponadczasowej wartości artystycznej. W bogatym programie XIV edycji Mistrzowskich Warsztatów Piosenkarskich dla Dzieci i Młodzieży odbędą się zajęcia na temat m.in.: zrozumienia i interpretacji tekstu, artykulacji i wyrazistości, pracy w studiu nagrań i na planie, pracy z mikrofonem, pracy z akompaniatorem, zajęcia z choreografii i ruchu scenicznego, ponad to warsztaty zostaną zakończone koncertem.

Zajęcia prowadzone będą w grupach dziecięcych, dla uczniów od 7. roku życia, oraz młodzieżowych. Ze względu na duże zainteresowanie utworzone zostaną także grupy dla dorosłych. Zajęcia odbywają się codziennie od godz. 10.00 do 18.30 z przerwą na obiad.

ZAPISZ SIĘ JUŻ DZISIAJ!

Wypełnij formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie: www.csw.info.pl w zakładce WARSZTATY 
Zadzwoń: 604 117 433
Napisz maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Organizator:
Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie

Partnerzy:
Szkoła Podstawowa nr 16 w Rzeszowie
Fundacja Wspierania Kultury i Sztuki Carpathia

Więcej informacji:
www.csw.info.pl
www.facebook.pl/csw.rzeszow
www.fundacjacarpathia.pl
www.facebook.pl/fundacjacarpathia

plakat warsztaty program 2024

Szanowni Państwo.
Podczas uroczystej gali w Rzeszowie rozdano nagrody Orły Wprost, przyznawane wybitnym przedstawicielom biznesu i lokalnym instytucjom.
Miło nam poinformować, że dr Anna Czenczek – pomysłodawczyni i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Carpathia Festival” – Rzeszów, dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie została uhonorowana nagrodą Orły "Wprost” 2024, w kategorii Kultura.
Nagrody „Orły Wprost” przyznawane są w uznaniu za wyjątkową działalność na polu przedsiębiorczości, działalności samorządowej i promocji regionu. Nagradzani są właściciele firm wywodzących się z poszczególnych regionów, które rozszerzają działalność na całą Polskę, i wprowadzają na rynek innowacje.
Nagrodę w kategorii kultura otrzymała dr Anna Czenczek, dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, prezes Fundacji Wspierania Kultury i Sztuki Carpathia, pomysłodawczyni i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Carpathia Festival” – Rzeszów, wykładowca akademicki, międzynarodowy juror, muzyk, wokalistka, aranżerka wokalna, producentka, laureatka wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów wokalnych, nauczycielka emisji głosu.

– Bardzo dziękuję za to wyróżnienie, jestem bardzo szczęśliwa – powiedziała, odbierając nagrodę z rąk Pani Marzeny Zielińskiej, prezesa zarządu, przewodniczącej kapituły Orłów „Wprost”.

Cieszymy się, że praca dr Anny Czenczek została wyróżniona na arenie Podkarpackiej i Ogólnopolskiej, a m. in. „Carpathia Festival - Rzeszów” staje się marką odznaczoną sukcesem.

(źródło: "Wprost")

W dniach 5-8 lutego odbyła się XIII edycja Ogólnopolskich Mistrzowskich Warsztatów Piosenkarskich dla dzieci i młodzieży, organizowanych przez Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie. Zajęcia odbywały się w Szkole Podstawowej nr 16, a prowadzili je:

Danuta Błażejczyk – Jedna z najbardziej oryginalnych polskich wokalistek. Debiutowała w 1985 r. w Opolu piosenką „Taki cud i miód” ze słowami Wojciecha Młynarskiego i muzyką Włodzimierza Korcza, zdobywając nagrodę specjalną za indywidualność artystyczną. Jest laureatką wielu festiwali krajowych i zagranicznych. Śpiewa muzykę rozrywkową i jazzową. Nagrała wiele płyt z muzyką polską i standardami światowym. Z wielkim powodzeniem występowała także na scenie teatralnej w przedstawieniach „Złe zachowanie”, „Fame”, „Nunsense” i „Moniuszkowo”, „Tajemnica Tomka Saweyra” a także w serialu „Lokatorzy”. Przez wiele lat istnienia na estradzie zyskała sobie miano artystki lubianej, cenionej zarówno przez odbiorców jak i krytyków muzycznych, szczególnie za niebanalny repertuar, wspaniałe warunki wokalne, specyficzna barwę głosu i niebywałą muzykalność. Jej przeboje – „Taki cud i miód”, „Wielki romans małych serc”, „Serce nie jest wyspą samotną” – weszły do kanonu najbardziej znanych polskich przebojów.

Piotr Nowak – jest zawodowym muzykiem, kompozytorem, wokalistą, multiinstrumentalistą, właścicielem studia nagrań i producentem. Pierwszą płytę skomponował i nagrał jako czternastolatek. Występował wielokrotnie na festiwalach w Opolu i Sopocie. Uczestniczył w trasie koncertowej „Lata Zet i Dwójki”, „Eska Music Awards” oraz „Pol'and'Rock Festival”, gdzie występował m.in. z Felicjanem Andrzejczakiem z Budki Suflera. Z zespołem "Najlepszy przekaz w mieście" zaprezentował się jako gość specjalny w telewizyjnym show „Must be the music”. Uczestniczył też jako muzyk sesyjny w programach „Jaka to melodia” i „Szansa na sukces”. Ma na swoim koncie współpracę z wieloma znanymi artystami, m.in. Małgorzatą Ostrowską, Kasią Kowalską, Andrzejem Krzywym i Robertem Chojnackim z którym w 2016 r. nagrał płytę "Piątka" wydaną przez Polskie Radio. W 2021 r. Piotr Nowak nagrał swój autorski solowy album pt.: „8338”. W ostatnim czasie wystąpił na festiwalu „Polonaise” w Chicago.

Klaudia Czenczek – absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w Rzeszowie –specjalność Rytmika. Studentka Akademii Muzycznej w Łodzi specjalność choreografia i techniki tańca oraz studentka Uniwersytetu Rzeszowskiego edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej. Prowadzi zajęcia z choreografii i ruchu scenicznego oraz współpracuje przy autorskich projektach z udziałem dzieci i młodzieży. 

Justyna Jelińska – fotograf i social media manager. Od ponad 5 lat prowadzi agencje social media JUT i współpracuje z firmami z całego świata. Tworzy i zarządza kampaniami sprzedażowymi współpracując z milionowo-zasięgowymi influencerami. Od 3 lat współpracuje z Centrum Sztuki Wokalnej jako fotograf, ale również, swoje doświadczenie i praktyczną wiedzę z zakresu mediów społecznościowych, promocji marki osobistej i pracy na planach zdjęciowych, przekazuje podczas zajęć grupowych w Centrum Sztuki Wokalnej.

dr Anna Czenczek – dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, pomysłodawczyni i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Carpathia Festival” – Rzeszów, wykładowca akademicki, międzynarodowy juror, muzyk, wokalistka, aranżerka wokalna, producentka, laureatka wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów wokalnych, nauczycielka emisji głosu. Od 2000 roku uczniowie Anny Czenczek zdobyli ponad 1000 nagród w ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach piosenki oraz w programach telewizyjnych. Autorka artykułów naukowych poświęconych edukacji muzycznej publikowanych w monografiach wydanych przez Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach. Od ponad 20 lat kształci młode talenty, pracując z dziećmi i młodzieżą. Prowadzi warsztaty wokalne, przygotowuje i reżyseruje musicale oraz koncerty, pisząc do nich scenariusze, aranżacje wokalne i muzyczne. Wśród jej produkcji są wokalno-taneczne spektakle i koncerty otwierające Międzynarodowy Festiwal Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival” i wystawiane na scenie Filharmonii Podkarpackiej, z towarzyszeniem orkiestr pod kierownictwem Tomasza Filipczaka, Zbigniewa Jakubka, Zygmunta Kukli, Jarosława Babuli, Andrzeja Paśkiewicza, a także zespołu Manitou. To ponad 100 niezapomnianych, autorskich projektów muzycznych, w których wystąpili młodzi wokaliści. Wśród ostatnich muzycznych spektakli zrealizowanych we współpracy z Tomaszem Filipczakiem są koncerty z udziałem ikon polskiej sceny: „Niebo z moich stron” z największymi przebojami autorstwa Krzysztofa Dzikowskiego z okazji jego 80. rocznicy urodzin, „Serca gwiazd” z udziałem Haliny Frąckowiak, „Lubię wracać tam gdzie byłem” z udziałem Danuty Błażejczyk, z okazji 35-lecia jej pracy artystycznej, „Czas nas uczy pogody” z honorowym udziałem Jacka Cygana, „Statki na niebie” z honorowym udziałem Marka Kościkiewicza, z okazji 35-lecia jego pracy twórczej, a także „Radość najpiękniejszych lat” – z piosenkami Anny Jantar w symfonicznej oprawie. Ostatnim koncertem w ramach „Carparthia Festival” był koncert z największymi przebojami Ireny Santor, która była Gościem Honorowym Festiwalu, a Artyści CSW zaśpiewali dla niej z Danutą Błażejczyk, Moniką Urlik, Kamilem Franczakiem, z towarzyszeniem Zespołu Smyczkowego Filharmonii Podkarpackiej (2023). W grudniu 2023 roku premierę miał solowy album dr Anny Czenczek pt. „Ave Regina Caelorum”, z najpiękniejszymi dziełami muzyki klasycznej.

Uczestnicy poznawali tajniki wokalne oraz uczyli się jak wygląda praca wokalisty, jak pracować na planie, a przede wszystkim przygotowali koncert podsumowujący pt. „Co nam w duszy gra”, który odbył się 8 lutego w Studio Koncertowym Polskiego Radia Rzeszów. W koncercie wybrzmiały utwory z polskiego repertuaru, lecz także usłyszeć można było amerykańską muzykę rozrywkową i największe przeboje z bajek Disneya. Podczas koncertu zaśpiewała także Danuta Błażejczyk i Piotr Nowak ze swoim repertuarem. To było wyjątkowe doświadczenie dla młodych wokalistów, zaśpiewać u boku profesjonalnych muzyków. Koncert został także wyemitowany na antenie Radia, 9 lutego o godz. 19.05 w ramach audycji Koncertowego Studia Polskiego Radia Rzeszów.

Scenariusz i reżyseria – Anna Czenczek.
Przygotowanie wokalne – Danuta Błażejczyk, Piotr Nowak, Anna Czenczek.
Ruch sceniczny – Klaudia Czenczek.
Praca na planie – Justyna Jelińska.
Uczestnikom akompaniował Piotr Nowak.
Koncert poprowadził Maciej Gnatowski.

To był wyjątkowy czas rozwijania swoich talentów, pokonywania barier, spełniania marzeń, ale także spotkania młodych artystów i aktywnego spędzenia ferii zimowych! Kolejna edycja warsztatów odbędzie się od 5 do 9 sierpnia 2024r. Już dziś zapraszamy do zapisów. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest pod tym linkiem: https://www.csw.info.pl/warsztaty/zglos-udzial

Organizatorzy:
Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie
Szkoła Podstawowa nr 16

Partnerzy:
Fundacja Wspierania Kultury i Sztuki „Carpathia”
Fundacja Apetyt na Kulturę Danuty Błażejczyk
Hotel Prezydencki

Patronat medialny:
TVP3 Rzeszów
Katolickie Radio VIA Rzeszów
Kurier Rzeszowski
Nasz Dom Rzeszów
Echo Rzeszowa
Media Rzeszów
W dniach 5-8 lutego odbyła się XIII edycja Ogólnopolskich Mistrzowskich Warsztatów Piosenkarskich dla dzieci i młodzieży, organizowanych przez Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie. Zajęcia odbywały się w Szkole Podstawowej nr 16, a prowadzili je:

Danuta Błażejczyk – Jedna z najbardziej oryginalnych polskich wokalistek. Debiutowała w 1985 r. w Opolu piosenką „Taki cud i miód” ze słowami Wojciecha Młynarskiego i muzyką Włodzimierza Korcza, zdobywając nagrodę specjalną za indywidualność artystyczną. Jest laureatką wielu festiwali krajowych i zagranicznych. Śpiewa muzykę rozrywkową i jazzową. Nagrała wiele płyt z muzyką polską i standardami światowym. Z wielkim powodzeniem występowała także na scenie teatralnej w przedstawieniach „Złe zachowanie”, „Fame”, „Nunsense” i „Moniuszkowo”, „Tajemnica Tomka Saweyra” a także w serialu „Lokatorzy”. Przez wiele lat istnienia na estradzie zyskała sobie miano artystki lubianej, cenionej zarówno przez odbiorców jak i krytyków muzycznych, szczególnie za niebanalny repertuar, wspaniałe warunki wokalne, specyficzna barwę głosu i niebywałą muzykalność. Jej przeboje – „Taki cud i miód”, „Wielki romans małych serc”, „Serce nie jest wyspą samotną” – weszły do kanonu najbardziej znanych polskich przebojów.

Piotr Nowak – jest zawodowym muzykiem, kompozytorem, wokalistą, multiinstrumentalistą, właścicielem studia nagrań i producentem. Pierwszą płytę skomponował i nagrał jako czternastolatek. Występował wielokrotnie na festiwalach w Opolu i Sopocie. Uczestniczył w trasie koncertowej „Lata Zet i Dwójki”, „Eska Music Awards” oraz „Pol'and'Rock Festival”, gdzie występował m.in. z Felicjanem Andrzejczakiem z Budki Suflera. Z zespołem "Najlepszy przekaz w mieście" zaprezentował się jako gość specjalny w telewizyjnym show „Must be the music”. Uczestniczył też jako muzyk sesyjny w programach „Jaka to melodia” i „Szansa na sukces”. Ma na swoim koncie współpracę z wieloma znanymi artystami, m.in. Małgorzatą Ostrowską, Kasią Kowalską, Andrzejem Krzywym i Robertem Chojnackim z którym w 2016 r. nagrał płytę "Piątka" wydaną przez Polskie Radio. W 2021 r. Piotr Nowak nagrał swój autorski solowy album pt.: „8338”. W ostatnim czasie wystąpił na festiwalu „Polonaise” w Chicago.

Klaudia Czenczek – absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w Rzeszowie –specjalność Rytmika. Studentka Akademii Muzycznej w Łodzi specjalność choreografia i techniki tańca oraz studentka Uniwersytetu Rzeszowskiego edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej. Prowadzi zajęcia z choreografii i ruchu scenicznego oraz współpracuje przy autorskich projektach z udziałem dzieci i młodzieży. 

Justyna Jelińska – fotograf i social media manager. Od ponad 5 lat prowadzi agencje social media JUT i współpracuje z firmami z całego świata. Tworzy i zarządza kampaniami sprzedażowymi współpracując z milionowo-zasięgowymi influencerami. Od 3 lat współpracuje z Centrum Sztuki Wokalnej jako fotograf, ale również, swoje doświadczenie i praktyczną wiedzę z zakresu mediów społecznościowych, promocji marki osobistej i pracy na planach zdjęciowych, przekazuje podczas zajęć grupowych w Centrum Sztuki Wokalnej.

dr Anna Czenczek – dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, pomysłodawczyni i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Carpathia Festival” – Rzeszów, wykładowca akademicki, międzynarodowy juror, muzyk, wokalistka, aranżerka wokalna, producentka, laureatka wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów wokalnych, nauczycielka emisji głosu. Od 2000 roku uczniowie Anny Czenczek zdobyli ponad 1000 nagród w ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach piosenki oraz w programach telewizyjnych. Autorka artykułów naukowych poświęconych edukacji muzycznej publikowanych w monografiach wydanych przez Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach. Od ponad 20 lat kształci młode talenty, pracując z dziećmi i młodzieżą. Prowadzi warsztaty wokalne, przygotowuje i reżyseruje musicale oraz koncerty, pisząc do nich scenariusze, aranżacje wokalne i muzyczne. Wśród jej produkcji są wokalno-taneczne spektakle i koncerty otwierające Międzynarodowy Festiwal Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival” i wystawiane na scenie Filharmonii Podkarpackiej, z towarzyszeniem orkiestr pod kierownictwem Tomasza Filipczaka, Zbigniewa Jakubka, Zygmunta Kukli, Jarosława Babuli, Andrzeja Paśkiewicza, a także zespołu Manitou. To ponad 100 niezapomnianych, autorskich projektów muzycznych, w których wystąpili młodzi wokaliści. Wśród ostatnich muzycznych spektakli zrealizowanych we współpracy z Tomaszem Filipczakiem są koncerty z udziałem ikon polskiej sceny: „Niebo z moich stron” z największymi przebojami autorstwa Krzysztofa Dzikowskiego z okazji jego 80. rocznicy urodzin, „Serca gwiazd” z udziałem Haliny Frąckowiak, „Lubię wracać tam gdzie byłem” z udziałem Danuty Błażejczyk, z okazji 35-lecia jej pracy artystycznej, „Czas nas uczy pogody” z honorowym udziałem Jacka Cygana, „Statki na niebie” z honorowym udziałem Marka Kościkiewicza, z okazji 35-lecia jego pracy twórczej, a także „Radość najpiękniejszych lat” – z piosenkami Anny Jantar w symfonicznej oprawie. Ostatnim koncertem w ramach „Carparthia Festival” był koncert z największymi przebojami Ireny Santor, która była Gościem Honorowym Festiwalu, a Artyści CSW zaśpiewali dla niej z Danutą Błażejczyk, Moniką Urlik, Kamilem Franczakiem, z towarzyszeniem Zespołu Smyczkowego Filharmonii Podkarpackiej (2023). W grudniu 2023 roku premierę miał solowy album dr Anny Czenczek pt. „Ave Regina Caelorum”, z najpiękniejszymi dziełami muzyki klasycznej.

Uczestnicy poznawali tajniki wokalne oraz uczyli się jak wygląda praca wokalisty, jak pracować na planie, a przede wszystkim przygotowali koncert podsumowujący pt. „Co nam w duszy gra”, który odbył się 8 lutego w Studio Koncertowym Polskiego Radia Rzeszów. W koncercie wybrzmiały utwory z polskiego repertuaru, lecz także usłyszeć można było amerykańską muzykę rozrywkową i największe przeboje z bajek Disneya. Podczas koncertu zaśpiewała także Danuta Błażejczyk i Piotr Nowak ze swoim repertuarem. To było wyjątkowe doświadczenie dla młodych wokalistów, zaśpiewać u boku profesjonalnych muzyków. Koncert został także wyemitowany na antenie Radia, 9 lutego o godz. 19.05 w ramach audycji Koncertowego Studia Polskiego Radia Rzeszów.

Scenariusz i reżyseria – Anna Czenczek.
Przygotowanie wokalne – Danuta Błażejczyk, Piotr Nowak, Anna Czenczek.
Ruch sceniczny – Klaudia Czenczek.
Praca na planie – Justyna Jelińska.
Uczestnikom akompaniował Piotr Nowak.
Koncert poprowadził Maciej Gnatowski.

To był wyjątkowy czas rozwijania swoich talentów, pokonywania barier, spełniania marzeń, ale także spotkania młodych artystów i aktywnego spędzenia ferii zimowych! Kolejna edycja warsztatów odbędzie się od 5 do 9 sierpnia 2024r. Już dziś zapraszamy do zapisów. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest pod tym linkiem: https://www.csw.info.pl/warsztaty/zglos-udzial

Organizatorzy:
Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie
Szkoła Podstawowa nr 16

Partnerzy:
Fundacja Wspierania Kultury i Sztuki „Carpathia”
Fundacja Apetyt na Kulturę Danuty Błażejczyk
Hotel Prezydencki

Patronat medialny:
TVP3 Rzeszów
Katolickie Radio VIA Rzeszów
Kurier Rzeszowski
Nasz Dom Rzeszów
Echo Rzeszowa
Media Rzeszów
Czekamy na Wasze zgłoszenia do 21 marca 2024!!!

Ruszył nabór zgłoszeń do XX edycji Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Carpathia Festival” 2024, który odbędzie się 20 – 21 lipca 2024 r. w Filharmonii Podkarpackiej. Serdecznie zapraszamy wokalistów i zespoły wokalne, które mają swój autorski repertuar, do nadsyłania zgłoszeń – wszystkie szczegóły dotyczące sposobu w jaki można się zgłosić na festiwal są zawarte w Regulaminie na stronie www.carpathia.rzeszow.pl

Celem „Carpathia Festival” jest promocja uzdolnionych młodych artystów oraz prezentacja różnorodnej kultury muzycznej Europy i świata. Główną nagrodą w imprezie jest promocja zwycięzcy w postaci dofinansowania wydania płyty lub kosztów organizacji trasy koncertowej – 15.000 zł, zaproszenie do koncertu w przyszłorocznej edycji Festiwalu oraz pamiątkowa statuetka. Przewidziane są również inne nagrody tj.:

  • Nagrody za zajęcie I, II i III miejsca.
  • Nagroda za najlepszą osobowość sceniczną
  • Indywidualne wyróżnienia jurorskie.
Dla wielu młodych artystów udział w Rzeszów Carpathia Festival jest jednym z kroków na drodze do wielkich sukcesów. Wśród laureatów festiwalu są m.in.: Kasia Moś, która reprezentowała Polskę podczas Eurowizji 2017, zespół Pectus, Kasia Popowska, Sarsa, Mery Spolsky, Ralph Kamiński, Aga Dyk – wokalistka zespołu Brathanki, Kamil Franczak FRANKY, Marek Ztracený (zdobywca czeskiego Słowika), Peter Cmorik (zdobywca słowackiego Złotego Słowika). Wielu uczestników festiwalu brało również udział w krajowych preselekcjach do Konkursu Piosenki Eurowizji oraz reprezentowało swoje kraje podczas tego wydarzenia m.in. Sebastian Plewiński (Polska), Monika Linkyte (Litwa), Ewelina Saszenko (Litwa), Edi Ann (Polska), Nefer (Polska), Aiste Pilvelyte (Litwa), Nicki Goldstein (Izrael), Danica Muscat (Malta), Vlatko Lozanovski (Macedonia), Anna Cyzon (Polska), Neringa Siaudikyte (Litwa), Martin Fitch (Polska), Mario Junes (Litwa) i inni.

Organizator:

Fundacja Wspierania Kultury i Sztuki "CARPATHIA"

Serdecznie zapraszamy i czekamy na zgłoszenia do 21 marca 2024!

Anna Czenczek – pomysłodawczyni i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Carpathia Festival - Rzeszów"
plakat nagroda 2024 pl

-----

We are waiting for your applications until the 21st of March 2024!!!

Recruitment of applications for the XX edition of the International Song Festival "Carpathia Festival" 2024, which will take place on the 20th – 21st July 2024 in the Podkarpacka Philharmonic has started. Vocalists and vocal bands with their own repertoire are cordially invited to submit applications - all details on how to apply for the festival are included in the Regulations at www.carpathia.rzeszow.pl.

The aim of the “Carpathia Festiva”l is to promote talented young artists and present the diverse musical culture of Europe and the whole world. The main prize is the promotion of the winner by co-financing the costs of releasing an album or co-financing the costs of a concert tour - 15,000 PLN, an invitation for performing a concert during the next edition of the Festival and a commemorative statuette. Other prizes are also provided, i.e.:

  • Prizes for 1st, 2nd and 3rd place.
  • The Award for the Best Stage Personality
  • Individual Jury Award.
For many young artists, participation in the Rzeszow Carpathia Festival is one of the steps on the way to great success. Among the winners of the festival are: Kasia Moś, who represented Poland in Eurovision Song Contest 2017, the Pectus band, Kasia Popowska, Sarsa, Mery Spolsky, Ralph Kamiński, Marek Ztracený (winner of the Czech Nightingale), Peter Cmorik (winner of Slovakia's Golden Nightingale).

Many of the festival's participants also took part in the national pre-selection for the Eurovision Song Contest and represented their countries, including. Sebastian Plewinski (Poland), Monika Linkyte (Lithuania), Ewelina Saszenko (Lithuania), Edi Ann (Poland), Nefer (Poland), Aiste Pilvelyte (Lithuania), Nicki Goldstein (Israel), Danica Muscat (Malta), Vlatko Lozanovski (Macedonia), Anna Cyzon (Poland), Neringa Siaudikyte (Lithuania), Martin Fitch (Poland), Mario Junes (Lithuania) and others.

Organizer:

The Foundation for Support of Culture and Art „CARPATHIA”

We look forward to receiving your applications until the 21st of March 2024!

Anna Czenczek – Originator and Director of “Carpathia Festival - Rzeszów”
plakat nagroda 2024 en
Już 8 lutego 2024 r. o godz. 18.00 uczestnicy XIII Ogólnopolskich Mistrzowskich Warsztatów Piosenkarskich dla dzieci i młodzieży, razem z trenerami – Danutą Błażejczyk i Piotrem Nowakiem zaśpiewają w koncercie „Co nam w duszy gra”, w Polskim Radio Rzeszów! Koncertu będzie można także posłuchać na antenie radia, w piątek 9 lutego o godz. 19.05 w ramach Koncertowego Studia Polskiego Radia Rzeszów!

Warsztaty zapoczątkowane przez dr Annę Czenczek, dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, cieszą się ogromną popularnością. Uczestnicy doskonalą umiejętności wokalne, uczą się interpretacji utworów polskich i zagranicznych wykonawców oraz współpracy z zespołem akompaniującym. Mistrzowskie warsztaty służą rozwijaniu kreatywności młodych artystów, inspirują ich do poszukiwania i budowania wartościowego repertuaru. Promują polskie piosenki o ponadczasowej wartości artystycznej. W bogatym programie XIII edycji Mistrzowskich Warsztatów Piosenkarskich dla Dzieci i Młodzieży odbędą się zajęcia na temat m.in.: zrozumienia i interpretacji tekstu, artykulacji i wyrazistości, pracy w studiu nagrań i na planie, pracy z mikrofonem, pracy z akompaniatorem, zajęcia z choreografii i ruchu scenicznego.

Warsztaty zostaną zakończone koncertem pt. "Co nam w duszy gra", który odbędzie się w czwartek,  8 lutego w Studio Koncertowym Polskiego Radia Rzeszów, o godz. 18.00. Koncert poprowadzi Maciej Gnatowski.

Maciej Gnatowski – dziennikarz muzyczny Polskiego Radia Rzeszów. Przed laty tworzył i prowadził muzyczny program telewizyjny „Muzyczna Skrzynka” w TVP Rzeszów, a od 1990 roku związany jest z Polskim Radiem Rzeszów, w którym zainicjował i tworzył wiele audycji publicystycznych i muzycznych, takich jak: „Środa młodych”, „Radio Biwak”, „Winda”, „Tu i teraz”, „W dobrym tonie”. Jest twórcą Listy Przebojów Radia Rzeszów. Od 33 lat prowadzi audycje muzyczne oraz wiele imprez i koncertów.

Koncertu będzie można posłuchać na antenie Polskiego Radia Rzeszów w piątek, 9 lutego o godz. 20.05. Oprócz uczestników zaśpiewają także Piotr Nowak i Danuta Błażejczyk ze swoim autorskim repertuarem! Serdecznie zapraszamy do słuchania!

Organizatorzy:

  • Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie
  • Szkoła Podstawowa nr 16
Partnerzy:

  • Fundacja Wspierania Kultury i Sztuki „Carpathia”
  • Fundacja Apetyt na Kulturę Danuty Błażejczyk
  • Hotel Prezydencki
Patronat medialny:

  • Polskie Radio Rzeszów
  • TVP3 Rzeszów
  • Katolickie Radio VIA Rzeszów
  • Kurier Rzeszowski
  • Nasz Dom Rzeszów
  • Echo Rzeszowa
  • Media Rzeszów

prowadzacy warsztaty 2024

Strona 1 z 51
plyta cd ave regina