Po raz 25 Rzeszów będzie śpiewał najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki razem z utalentowanymi podopiecznymi Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie pod kierunkiem dr Anny Czenczek. Co roku młodzi artyści spotykają się by wspólnie z publicznością pielęgnować Bożonarodzeniową tradycję. Już 19 stycznia wokaliści zaśpiewają w Kościele pw. Chrystusa Króla w Rzeszowie, z towarzyszeniem Zespołu Manitou pod kierunkiem Andrzeja Paśkiewicza – Wstęp wolny!
Tegoroczny koncert kolęd w wykonaniu wokalistów z Centrum Sztuki Wokalnej odbywać się będzie pod nazwą „KOLĘDY NADZIEI”. Koncert odbędzie się 19 stycznia 2025 r. w Kościele pw. Chrystusa Króla w Rzeszowie o godz. 14.30. Pomysł, scenariusz, reżyseria, opieka artystyczna, opracowanie i przygotowanie wokalne – dr Anna Czenczek. Opracowanie instrumentalne – Andrzej Paśkiewicz. Ruch sceniczny – Klaudia Czenczek, Praca z akompaniatorem – Bartosz Popiel
Koncerty kolęd w wykonaniu artystów Centrum Sztuki Wokalnej już od ponad 25 lat goszczą na rzeszowskich scenach i na stałe wpisały się w kalendarz kulturalny stolicy Podkarpacia. Widowisko świąteczne każdego roku ma inną formę – w tegorocznej edycji wystąpią zarówno laureaci ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali i programów telewizyjnych, jak również najmłodsze dzieci i debiutanci, dla których udział w tym wydarzeniu będzie wielkim przeżyciem i pierwszą okazją do występu przed dużą publicznością. Pierwsze spotkanie z kolędą organizowane przez Annę Czenczek odbyło się w 1999 r. z towarzyszeniem zespołu Manitou.
Organizatorem koncertu jest Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, Towarzystwo Przyjaciół Związku Strzeleckiego „Strzelec”, Parafia pw. Chrystusa Króla w Rzeszowie i Szkoła Podstawowa nr 16 w Rzeszowie. Współpraca – Fundacja Wspierania Kultury i Sztuki Carpathia.
Kolędy, które Państwo usłyszą w rzeszowskim Kościele w wykonaniu młodych artystów, pochodzą m. in.z płyty pt. „Zadumany cały świat” wydanej z okazji 15-lecia Centrum Sztuki Wokalnej, we współpracy ze Związkiem Strzeleckim „Strzelec” Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie. Nie zabraknie także współczesnych utworów napisanych dla Centrum Sztuki Wokalnej. Z płyt wydanych przez CSW korzystają szkoły w całej Polsce, ośrodki polonijne oraz młodzież, która bardzo chętnie śpiewa zarówno kolędy jak i utwory patriotyczne.
W Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie młodzi artyści rozwijają swoje pasje i zainteresowania, pracując nad emisją głosu, interpretacją piosenki, ruchem scenicznym z elementami gry aktorskiej, dykcją, ubiorem scenicznym, uczą się zasad charakteryzacji. Centrum Sztuki Wokalnej dba także o wizerunek młodych wokalistów, zajmuje się rozwojem ich kariery i promocją. Na zajęcia do CSW w Rzeszowie uczęszczają uczniowie z czterech województw. Uczniowie pracując pod kierunkiem Anny Czenczek od 2000 roku wyśpiewali już ponad 1100 nagród na festiwalach krajowych i międzynarodowych w kraju i zagranicą oraz w programach telewizyjnych (m. in. „Od przedszkola do Opola", „Szansa na sukces", „X Factor", „The Voice of Poland”, „Mam talent", „Mali Giganci”, „Petersburski Music Show”, „Hit Hit Hurra!”, „The Voice Kids”, Eurowizja Junior 2016, 2017, 2021). Ostatnim wielkim sukcesem jest zwycięstwo podopiecznego CSW w „Szansie na Sukces. Opole 2023” i udział w Konkursie Debiuty podczas 60. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu 2023!
Serdecznie zapraszamy na doroczny XXV koncert kolęd artystów Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie – wstęp wolny!
Patronat medialny objęli:
Polskie Radio Rzeszów
Radio Via
TVP 3
Nowiny i Nowiny 24.pl
Echo Rzeszowa
Miesięcznik Nasz Dom Rzeszów
Media Rzeszów
Kurier Rzeszowski
Zapraszamy 17- 20 lutego 2025 Urban Lab Rzeszów.
Już 20 lutego 2025 r. uczestnicy XV Ogólnopolskich Mistrzowskich Warsztatów Piosenkarskich dla dzieci i młodzieży, razem z trenerami –Prof. Anna Janosz, Piotrem Nowakiem, Maciejem Gnatowskim i dr Anna Czenczek wystąpią w koncercie „Co nam w duszy gra”, w Polskim Radio Rzeszów!
Warsztaty zapoczątkowane przez dr Annę Czenczek, dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, cieszą się ogromną popularnością. Uczestnicy doskonalą umiejętności wokalne, uczą się interpretacji utworów polskich i zagranicznych wykonawców oraz współpracy z zespołem akompaniującym. Mistrzowskie warsztaty służą rozwijaniu kreatywności młodych artystów, inspirują ich do poszukiwania i budowania wartościowego repertuaru.
Promują polskie piosenki o ponadczasowej wartości artystycznej. W bogatym programie XV edycji Mistrzowskich Warsztatów Piosenkarskich dla Dzieci i Młodzieży odbędą się zajęcia na temat m.in.: zrozumienia i interpretacji tekstu, artykulacji i wyrazistości, pracy w studiu nagrań i na planie, pracy z mikrofonem, pracy z akompaniatorem, zajęcia z choreografii i ruchu scenicznego.
Warsztaty prowadzą:
• Prof. Anna Janosz – profesor tytularnych sztuk muzycznych, jest profesorem tytularnym sztuk muzycznych. W 1998 roku uzyskała tytuł doktora nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki, w 1999 roku w Akademii Muzycznej w Warszawie tytuł doktora sztuk muzycznych, a w roku 2003 w Akademii Muzycznej w Poznaniu uzyskała tytuł doktora habilitowanego sztuk muzycznych. Swoje życie zawodowe związała z aktywnością artystyczną i pracą akademicką.Wykłada na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy i Akademii Muzycznej w Gdańsku. Prowadzi klasę dyrygentury, wykłada przedmioty związane z animacją i zarządzaniem w kulturze, kieruje Katedrą Edukacji, Teorii i Animacji Muzycznej na UKW. Jako dyrygent ma na swoim koncie setki koncertów a cappella i kantatowo-oratoryjnych, jako naukowiec dziesiątki artykułów i publikacji zwartych z zarządzania, animacji i marketingu w kulturze, a także historii amatorskiego ruchu muzycznego i procesów w nim zachodzących. Jest też menadżerem kultury. Od marca 2003 pełni również dyrektora Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu, w którym realizuje kolejne sezony muzyczno-teatralne.
• Piotr Nowak – jest zawodowym muzykiem, kompozytorem, wokalistą, multiinstrumentalistą, właścicielem studia nagrań i producentem. Pierwszą płytę skomponował i nagrał jako czternastolatek. Występował wielokrotnie na festiwalach w Opolu i Sopocie. Uczestniczył w trasie koncertowej „Lata Zet i Dwójki”, „Eska Music Awards” oraz „Pol'and'Rock Festival”, gdzie występował m.in. z Felicjanem Andrzejczakiem z Budki Suflera. Z zespołem "Najlepszy przekaz w mieście" zaprezentował się jako gość specjalny w telewizyjnym show „Must be the music”. Uczestniczył też jako muzyk sesyjny w programach „Jaka to melodia” i „Szansa na sukces”. Ma na swoim koncie współpracę z wieloma znanymi artystami, m.in. Małgorzatą Ostrowską, Kasią Kowalską, Andrzejem Krzywym i Robertem Chojnackim z którym w 2016 r. nagrał płytę "Piątka" wydaną przez Polskie Radio. W 2021 r. Piotr Nowak nagrał swój autorski solowy album pt: „8338”. W ostatnim czasie wystąpił na festiwalu „Polonaise” w Chicago.
• Klaudia Czenczek – absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w Rzeszowie –specjalność Rytmika. Studentka Akademii Muzycznej w Łodzi specjalność choreografia i techniki tańca oraz studentka Uniwersytetu Rzeszowskiego edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej. Prowadzi zajęcia z choreografii i ruchu scenicznego oraz współpracuje przy autorskich projektach z udziałem dzieci i młodzieży oraz Gwiazd. Otrzymała w latach 2023/2025 Stypendium Rektora Akademii Muzycznej w Łodzi. m.in. w koncertach podczas Miedzynarodowegk Festiwalu Piosenki Carpathia Festival. Nieustannie bierze udział w konkursach i festiwalach jako tancerka/choreograf m.in. Festiwal Tańca Współczesnego Sfera Ruchu Toruń, International Online Dance Competition (I miejsce) czy w Festiwalu " Dzwięki Które Łączą" Hanowerze.
• Dr Anna Czenczek dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, pomysłodawczyni i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Carpathia Festival” – Rzeszów, wykładowca akademicki, międzynarodowy juror, muzyk, wokalistka, aranżerka wokalna, producentka, laureatka wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów wokalnych, nauczycielka emisji głosu. Od 2000 roku uczniowie Anny Czenczek zdobyli ponad 1000 nagród w ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach piosenki oraz w programach telewizyjnych. Autorka artykułów naukowych poświęconych edukacji muzycznej publikowanych w monografiach wydanych przez Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach. Od ponad 20 lat kształci młode talenty, pracując z dziećmi i młodzieżą. Prowadzi warsztaty wokalne, przygotowuje i reżyseruje musicale oraz koncerty, pisząc do nich scenariusze, aranżacje wokalne i muzyczne. Wśród jej produkcji są wokalno-taneczne spektakle i koncerty otwierające Międzynarodowy Festiwal Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival” i wystawiane na scenie Filharmonii Podkarpackiej, z towarzyszeniem orkiestr pod kierownictwem Tomasza Filipczaka, Zbigniewa Jakubka, Zygmunta Kukli, Jarosława Babuli, Andrzeja Paśkiewicza, a także zespołu Manitou. To ponad 100 niezapomnianych, autorskich projektów muzycznych, w których wystąpili młodzi wokaliści. Wśród ostatnich muzycznych spektakli zrealizowanych we współpracy z Tomaszem Filipczakiem są koncerty z udziałem ikon polskiej sceny: „Niebo z moich stron” z największymi przebojami autorstwa Krzysztofa Dzikowskiego z okazji jego 80. rocznicy urodzin, „Serca gwiazd” z udziałem Haliny Frąckowiak, „Lubię wracać tam gdzie byłem” z udziałem Danuty Błażejczyk, z okazji 35-lecia jej pracy artystycznej, „Czas nas uczy pogody” z honorowym udziałem Jacka Cygana, „Statki na niebie” z honorowym udziałem Marka Kościkiewicza, z okazji 35-lecia jego pracy twórczej, a także „Radość najpiękniejszych lat” – z piosenkami Anny Jantar w symfonicznej oprawie. W grudniu 2023 roku premierę miał solowy album dr Anny Czenczek pt. „Ave Regina Caelorum”, z najpiękniejszymi dziełami muzyki klasycznej.
• Maciej Gnatowski – dziennikarz muzyczny Polskiego Radia Rzeszów. Przed laty tworzył i prowadził muzyczny program telewizyjny „Muzyczna Skrzynka” w TVP Rzeszów, a od 1990 roku związany jest z Polskim Radiem Rzeszów, w którym zainicjował i tworzył wiele audycji publicystycznych i muzycznych, takich jak: „Środa młodych”, „Radio Biwak”, „Winda”, „Tu i teraz”, „W dobrym tonie”. Jest twórcą Listy Przebojów Radia Rzeszów. Od 34 lat prowadzi audycje muzyczne oraz wiele imprez i koncertów.
Warsztaty zostaną zakończone koncertem pt. "Co nam w duszy gra", który odbędzie się w czwartek, 20 lutego w Studio Koncertowym Polskiego Radia Rzeszów. Koncert poprowadzi Maciej Gnatowski.
Serdecznie zapraszamy do słuchania!
ZGŁOŚ SWÓJ UDZIAŁ
Organizatorzy:
Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie
Urban Lab Rzeszów
Współpraca:
Polskie Radio Rzeszów
Szkoła Podstawowa nr 16
„Fundacja Wspierania Kultury i Sztuki Carpathia
ZAPISY:
Formularz zgłoszenia :
https://csw.info.pl/warsztaty/zglos-udzial
Odbędą się 17-20 lutego 2025 (I tydzień ferii)
Zapraszamy dzieci i młodzież oraz osoby dorosłe.
Warsztaty poprowadzą min:
- Prof Anna Janosz
- Piotr Nowak
- Maciej Gnatowski
- Dr Anna Czenczek
- Klaudia Czenczek
W programie warsztatów min:
- Interpretacja tekstu
- Artykulacja i wyrazistość
- Praca na planie
- Praca z akompaniatorem
- Przygotowanie do Jubileuszowego koncertu który odbędzie się w Studio Koncertowym Polskie Radio Rzeszów
Organizator:
Centrum Sztuki Wokalnej
Współpraca:
Urban Lab Rzeszów
Fundacja Wspierania Kultury i Sztuki Carpathia
Szkoła Podstawowa nr 16 w Rzeszowie
Warsztaty rozpoczynać będą się codziennie od godz. 9.30 do 14.00,
- przerwa obiadowa 14.00 do 15.00
(Uczestnicy podczas przerwy obiadowej mają zapewnioną również opiekę)
- ciąg dalszy zajęć 15.00 do 17.30
ZAPISY:
Formularz zgłoszenia:
https://csw.info.pl/warsztaty/zglos-udzial
Serdecznie Zapraszamy!
Ogólnopolskie Mistrzowskie Warsztaty Wokalne Dla Dzieci i Młodzieży CSW
Już jest! Pierwszy singiel ,,Ave Maria” z albumu pt. ,,Operowe modlitwy” na Sopran i Gitarę to zapowiedź tego, co czeka Was na płycie – dźwięków, które wzruszają, zbliżają i pozostają w sercu na długo. Wsłuchajcie się w tę wyjątkową melodię. Odkryjcie nowe brzmienie Świąt i bądźcie ze mną w oczekiwaniu na premierę w lutym/marzec 2025.
AVA MARIA (Bach/Gounod)
ANNA CZENCZEK – Vocals
ANDRZEJ PAŚKIEWICZ – Guitars
Producer – Anna Czenczek
Po raz 25 Rzeszów będzie śpiewał najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki razem z utalentowanymi podopiecznymi Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie pod kierunkiem dr Anny Czenczek. Co roku młodzi artyści spotykają się by wspólnie z publicznością pielęgnować Bożonarodzeniową tradycję. Już 19 stycznia wokaliści zaśpiewają w Kościele Chrystusa Króla w Rzeszowie.
Tegoroczny koncert kolęd w wykonaniu wokalistów z Centrum Sztuki Wokalnej odbywać się będzie pod nazwą „Kolędy Nadziei”. Koncert odbędzie się 19 stycznia 2025 r. w Kościele pw. Chrystusa Króla w Rzeszowie o godz. 14.30. Pomysł, scenariusz, reżyseria, opieka artystyczna, opracowanie kolęd i przygotowanie wokalne– dr Anna Czenczek.
Koncerty kolęd w wykonaniu artystów Centrum Sztuki Wokalnej już od ponad 24 lat goszczą na rzeszowskich scenach i na stałe wpisały się w kalendarz kulturalny stolicy Podkarpacia. Widowisko świąteczne każdego roku ma inną formę – w tegorocznej edycji wystąpią zarówno laureaci ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali i programów telewizyjnych, jak również najmłodsze dzieci i debiutanci, dla których udział w tym wydarzeniu będzie wielkim przeżyciem i pierwszą okazją do występu przed dużą publicznością. Pierwsze spotkanie z kolędą organizowane przez Annę Czenczek odbyło się w 1999 r. z towarzyszeniem zespołu Manitou. Centrum Sztuki Wokalnej w roku 2025 będzie obchodzić 25 -lecie. Koncert „Kolędy nadziei” otwiera rok jubileuszowy.
Organizatorem koncertu jest Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, Parafia pw. Chrystusa Króla w Rzeszowie, Towarzystwo Przyjaciół Związku Strzeleckiego „Strzelec” i Zespół Szkół Szkolno-Przedszkolny nr 13 w Rzeszowie. Współpraca – Fundacja Wspierania Kultury i Sztuki Carpathia.
Kolędy, które Państwo usłyszą w kościele Chrystusa Króla wykonaniu młodych artystów, pochodzą m. in.z płyty pt. „Zadumany cały świat” wydanej z okazji 15-lecia Centrum Sztuki Wokalnej, we współpracy ze Związkiem Strzeleckim „Strzelec” Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie. Nie zabraknie także współczesnych utworów napisanych dla Centrum Sztuki Wokalnej. Z płyt wydanych przez CSW korzystają szkoły w całej Polsce, ośrodki polonijne oraz młodzież, która bardzo chętnie śpiewa zarówno kolędy jak i utwory patriotyczne.
W Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie młodzi artyści rozwijają swoje pasje i zainteresowania, pracując nad emisją głosu, interpretacją piosenki, ruchem scenicznym z elementami gry aktorskiej, dykcją, ubiorem scenicznym, uczą się zasad charakteryzacji. Centrum Sztuki Wokalnej dba także o wizerunek młodych wokalistów, zajmuje się rozwojem ich kariery i promocją. Na zajęcia do CSW w Rzeszowie uczęszczają uczniowie z czterech województw. Uczniowie pracując pod kierunkiem Anny Czenczek od 2000 roku wyśpiewali już ponad 1100 nagród na festiwalach krajowych i międzynarodowych w kraju i zagranicą oraz w programach telewizyjnych (m. in. „Od przedszkola do Opola", „Szansa na sukces", „X Factor", „The Voice of Poland”, „Mam talent", „Mali Giganci”, „Petersburski Music Show”, „Hit Hit Hurra!”, „The Voice Kids”, Eurowizja Junior 2016, 2017, 2021). Ostatnim wielkim sukcesem jest zwycięstwo podopiecznego CSW w „Szansie na Sukces. Opole 2023” i udział w Konkursie Debiuty podczas 60. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu 2023!
Serdecznie zapraszamy na doroczny koncert kolęd artystów Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie – wstęp wolny!
JUŻ 3 GRUDNIA w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbędą się ELIMINACJE do I etapu VI Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka organizowanego przez legendarny zespół Mazowsze.
Na Wasze zgłoszenia czekamy do 2 grudnia 2024. ZAPRASZAMY!!
Eliminacje dla Rzeszowa oraz województwa Podkarpackie odbędą się 3 grudnia w Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie‼
Zgłoszenia online przyjmujemy online: https://mazowsze.waw.pl/konkurs
Do wygrania są nagrody finansowe oraz możliwość występowania z zespołem Mazowsze. Wystarczy zgłosić się poprzez formularz internetowy, a następnie wykonać utwory z ich repertuaru.
Przewidziano 4 kategorie wiekowe:
- 8 lat – 13 lat
- 14 lat – 19 lat
- 20 lat – 25 lat
- 26 lat życia wzwyż.
To już IV edycja wokalnego konkursu im. Stanisława Jopka, jednak w nowej odsłonie. Tym razem dedykowany jest też uczestnikom z zagranicy, którzy I i II etap przechodzą w formule zdalnej. Planowana jest także organizacja kilku przesłuchań stacjonarnych, w prężnie działających ośrodkach polonijnych. Dlatego też zmieniliśmy zasady i nazwę Konkursu z ogólnopolskiego na międzynarodowy.
Dla uczestników przewidziane są nagrody pieniężne i rzeczowe, a podczas gali finałowej, laureaci występują na scenie z „Mazowszem”.
Konkurs pozwala także wyłaniać młode talenty, które zostaną zaproszone do współpracy w chórze Zespołu.
Nagrody*:
- I Nagroda – 10 000 zł
- II Nagroda – 7 000 zł
- III Nagroda – 5 000 zł
- występ z zespołem "Mazowsze" podczas koncertu finałowego
- udział w warsztatach artystycznych prowadzonych przez zespół "Mazowsze"
- nagroda publiczności
- nagrody specjalne
*Nagrody są przyznawane w każdej kategorii wiekowej
Partnerem Konkursu jest Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie.
Oto skład jury VIII edycji Festiwalu JoséSong WARSZAWA 2024 W tym roku łącznie oceniać utwory będzie aż 15 doświadczonych muzycznie i bogatych w wiedzę jurorów.
W tegorocznym Jury wokalnym zasiądą:
Jacek Yazik Maślanka,
dr Anna Czenczek,
Anna Maria Adamiak,
Anna Pastor,
Gabriela Kurzac,
Magdalena Wieczorek,
Maciej Stolarczyk, oraz
Mikołaj Szymczyk
Z kolei perfekcyjnego języka będą pilnowali:
Patrycja Stasiak,
Svetlana Furman Caspar,
Małgorzata Molska,
Monika Ewa Puszczak,
dr Elżbieta Kozłowska,
prof. ucz. dr hab. Svitlana Romaniuk oraz
Rebeca Lema Martínez.
ANNA CZENCZEK - JURY :
Doktor sztuk muzycznych, dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, prezes Fundacji Wspierania Kultury i Sztuki Carpathia pomysłodawczyni i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Carpathia Festival” – Rzeszów, pomysłodawczyni i dyrektor Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Patriotycznej „Moja Ojczyzna”, organizator Ogólnopolskich Mistrzowskich Warsztatów Piosenkarskich dla dzieci i młodzieży, wykładowca akademicki, międzynarodowy juror, muzyk, wokalistka, aranżerka wokalna, producentka, laureatka wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów wokalnych, nauczycielka emisji głosu. Od 2000 roku uczniowie Anny Czenczek zdobyli ponad 1100 nagród w ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach piosenki oraz w programach telewizyjnych. Autorka artykułów naukowych poświęconych edukacji muzycznej publikowanych w monografiach wydanych przez Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach. Od ponad 20 lat kształci młode talenty, pracując z dziećmi i młodzieżą. Prowadzi warsztaty wokalne, przygotowuje i reżyseruje musicale oraz koncerty, pisząc do nich scenariusze, aranżacje wokalne i muzyczne. Wśród jej produkcji są min wokalno-taneczne spektakle i koncerty otwierające Międzynarodowy Festiwal Piosenki „Carpathia Festival” i wystawiane na scenie Filharmonii Podkarpackiej z udziałem min Ireny Santor, Jacka Cygana, Jacka Wójcickiego, Danuty Błażejczyk. Nagrodzona m. in. Orłem „Wprost” w kategorii Kultura – Podkarpacie 2024.
Za nami Gala Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Artystów Niepełnosprawnych OPTAN 2024. Było emocjonalnie i artystycznie na bardzo wysokim poziomie.
Gratulujemy nagrodzonym i wszystkim uczestnikom XXVI Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Artystycznej Niepełnosprawnych OPTAN 2024
Jury konkursu wokalno - recytatorskiego:
prof. Anna Janosz - przew. jury - Grudziądz
dr Anna Czenczek - Rzeszów
Mieczysław Jurecki - Lublin
Jury konkursu plastycznego:
dr Dominika Wirkowska - Warszawa - przew. jury
Maja Wolf - Toruń
Marianna Gitner-Sawistowska - G-dz
Organizatorem festiwalu jest :
Centrum Rehabilitacji im. ks. Bpa Jana Chrapka
To był wyjątkowy i twórczy czas !
III Ogólnopolski Festiwal Piosenki Patriotycznej "Moja Ojczyzna"” – Rzeszów 2024, odbędzie się w dniach 8-10 listopada 2024 r. w Rzeszowie. Do finału festiwalu zostało zakwalifikowanych 16 artystów, wybranych z nadesłanych zgłoszeń z całej Polski, wykonujących utwory legionowe i patriotyczne, którzy będą mieli okazję zaprezentować nagrodzone utwory przed publicznością, na scenie Auli Instytutu Teologiczno-Pastoralnego im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie. Pomysłodawczynią ww. festiwalu jest Pani dr Anna Czenczek – Dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie.
Warto przypomnieć szerokiej publiczności wyjątkowe piosenki, które na trwałe wpisały się w historię Polski. Przypomnieć mieszkańcom w pieśniach i piosenkach tamten czas. Takich festiwali patriotycznych jest bardzo mało, gdzie młodzi artyści mogą zaśpiewać z towarzyszeniem profesjonalnego zespołu muzycznego. Wybrane najpiękniejsze pieśni legionowe i patriotyczne, o ciekawych aranżacjach wokalnych i instrumentalnych, przybliżają historię dziejów naszej Ojczyzny. Wśród tradycyjnych i znanych utworów patriotycznych, docenione będą także piosenki autorskie o tematyce patriotycznej, które uczestnicy konkursu mogli zgłosić na Festiwal.
Młodzi uczestnicy festiwalu będą mieli okazję przedstawić widzom koncertów – Przesłuchań Konkursowych i Koncertu Laureatów ciekawą interpretację wokalną i instrumentalną, pokazując współczesne wykonania pieśni patriotycznych.
Zwycięzcy otrzymają nagrody pieniężne oraz rzeczowe, ufundowane przez min. Prezydenta Miasta Rzeszowa, Wojewoda Podkarpacki, Starosta Rzeszowski, Przewodniczącego Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Komendanta Głównego Związku Strzeleckiego "Strzelec" Józefa Piłsudskiego czy nagrodę Dyrektora Festiwalu. Laureat nagrody Grand Prix otrzyma także zaproszenie do koncertu w przyszłorocznej edycji Festiwalu oraz pamiątkowe upominki.
Przedsięwzięcie zostało dofinansowane przez Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz dofinansowano z budżetu Województwa Podkarpackiego.
Partnerem festiwalu jest Gmina Miasto Rzeszów.
Patronat honorowy nad festiwalem nad festiwalem objęli: Szef Urzędu Do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych – Lech Parell, Biskup Rzeszowski – JE ks. bp Jan Wątroba, Wojewoda Podkarpacki – Teresa Kubas – Hul, Marszałek Województwa Podkarpackiego – Władysław Ortyl, Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego – Jerzy Borcz, Starosta Rzeszowski – Krzysztof Jarosz, Prezydent Miasta Rzeszowa – Konrad Fijołek, Komendant Główny Związku Strzeleckiego "Strzelec" Józefa Piłsudskiego st. insp. ZS – Marek Matuła.
16 finalistów:
Do III edycji napłynęły zgłoszenia z całej Polski, a swoich reprezentantów miały Województwa: Lubelskie, Łódzkie, Małopolskie, Mazowieckie, Podkarpackie, Podlaskie, Śląskie, Zachodniopomorskie, Kujawsko-Pomorskie, Wielkopolskie. Jury kwalifikacyjne wyłoniło 16 finalistów, którzy już 9 listopada 2024 powalczą o Grand Prix OFPP „Moja Ojczyzna” na scenie Instytut Teologiczno-Pastoralny. im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie. Finaliści podczas Przesłuchań konkursowych zaśpiewają z towarzyszeniem Zespołu Festiwalowego. Jury pod przewodnictwem Andrzeja Paśkiewicza wyłoniło finałową 16 uczestników którzy zaśpiewają z towarzyszeniem zespołu muzycznego w składzie :
Andrzej Paśkiewicz – leder/gitara
Jacek Chrobak - akordeon
Artur Chrobak – pianino
Jerzy Czeluśniak – gitara basowa
Jacek Augustyn Pacześniak - perkusja
Finaliści III Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Patriotycznej „Moja Ojczyzna” – Rzeszów 2024:
- Kornelia Czerwiec (Kraków, woj. Małopolskie) – "Nadzieja" Autor tekstu: Jan Pietrzak, Autor muzyki: Jan Pietrzak
- Aleksandra Duc (Rychwałd, woj. Śląskie) – „Mury” Autor tekstu: Jacek Kaczmarski, Autor muzyki: Luis Llach
- Wiktoria Eliaszewicz (Bolesławiec, woj. Dolnośląskie) – "Orlątko" Autor tekstu: Artur Oppman, Autor muzyki: muzyka własna napisana do słów wiersza "Orlatko" Artura Oppmana
- Szymon Hałasa (Długi Kąt, woj. Lubelskie) –„Płyń Wisełko” Autor tekstu: Jerzy Walden, Autor muzyki: Henryk Wars
- Izabela Kochman (Głuchów, woj. Podkarpackie) – „Pieśń Konfederatów Barskich”, Autor tekstu: Juliusz Słowacki, Autor muzyki: Andrzej Kurylewicz
- Krzysztof Kosior (Rzeszów, woj. Podkarpackie) – „My, Pierwsza Brygada”, Autor tekstu: Andrzej Hałaciński i Tadeusz Biernacki, Autor muzyki: Nieznany, na melodię Marszu Kieleckiego nr 10”
- Julia Kościńska (Przeworsk, woj. Podkarpackie) – „Bilet do Lwowa”: Autor tekstu: Feliks Konarski , Autor muzyki: Marian Hamer
- Michał Kowalczyk (Chojnów, woj. Dolnośląskie) – „Kołysanka o zakopanej broni", Autor tekstu: Krystyna Krahelska, Autor muzyki: Norbert „Smoła" Smoliński”
- Zuzanna Pala (Bielsko-Biała, woj. Śląskie) – „Powrócisz tu”Autor tekstu: Janusz Kondratowicz, Autor muzyki: Piotr Figiel
- Karolina Polak( Jasło, woj. Podkarpackie) – „Aniele mych pradziadów”, Autor tekstu: Ernest Bryll, Autor muzyki: Marcin Styczeń
- Emilia Radzik (Rzeszów, woj. Podkarpackie)– „Kiedy żołnierze wracają”, Autor tekstu: Andrzej Kuryło, Autor muzyki: Jarosław Kukulski
- Amelia Rudnicka (Rzeszów, woj. Podkarpackie) – „Stare Miasto” Autor tekstu: Lao Che, Autor muzyki: Lao Che
- Natalia Smugulecka (Bydgoszcz, woj. Kujawsko-Pomorskie)– „ Kolęda Warszawska” Autor tekstu: Stanisław Baliński, Autor muzyki: Zbigniew Preisner
- Aleksandra Świerżewska (Rzeszów, woj. Podkarpackie)– ,,Warszawo ma” Autor tekstu: Zofia Mrozowska, Autor muzyki: Kazimiera Oberfelda
- Aleksandra Wajda (Przeworsk, woj. Podkarpackie) – „Matka Boska Częstochowska” Autor tekstu: Jan Lechoń, Autor muzyki: Zbigniew Raj
- Amelia Wilk (Boguchwała, woj. Podkarpackie)– „Mury” Autor tekstu: Jacek Kaczmarski Autor muzyki: Jacek Kaczmarski, Przemyslaw Gintrowski, Zbigniew Lapinski”
Finalistów zakwalifikowanych do III edycji Ogólnopolski Festiwal Piosenki Patriotycznej "Moja Ojczyzna" /8-10 listopada 2024 oceniać będzie jury w składzie:
- Prof. Anna Janosz – Przewodnicząca Jury jest profesorem tytularnym sztuk muzycznych. W 1998 roku uzyskała tytuł doktora nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki, w 1999 roku w Akademii Muzycznej w Warszawie tytuł doktora sztuk muzycznych, a w roku 2003 w Akademii Muzycznej w Poznaniu uzyskała tytuł doktora habilitowanego sztuk muzycznych. Swoje życie zawodowe związała z aktywnością artystyczną i pracą akademicką. Wykłada na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy i Akademii Muzycznej w Gdańsku. Prowadzi klasę dyrygentury, wykłada przedmioty związane z animacją i zarządzaniem w kulturze, kieruje Katedrą Edukacji, Teorii i Animacji Muzycznej na UKW. Jako dyrygent ma na swoim koncie setki koncertów a cappella i kantatowo-oratoryjnych, jako naukowiec dziesiątki artykułów i publikacji zwartych z zarządzania, animacji i marketingu w kulturze, a także historii amatorskiego ruchu muzycznego i procesów w nim zachodzących. Jest też menadżerem kultury. Od marca 2003 pełni również dyrektora Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu, w którym realizuje kolejne sezony.
- Dorota Rząsa– jest instruktorem teatralnym. Na swoim koncie ma wiele przedstawień i widowisk teatralnych oraz zwycięstw, w tym wyjątkowe przedstawienia „Misterium Męki Pańskiej”, które odbyło się w Kościele pw. św. Judy Tadeusza i wzbudziło uznanie widzów za emocjonalną głębię oraz artystyczne wykonanie. Swoją miłość do teatru skutecznie przekazuje dzieciom, młodzieży i dorosłym, inspirując ich do wyrażania siebie przez sztukę. Dorota Rząsa to doświadczona nauczycielka oraz Dyrektorka Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 13 w Rzeszowie, w skład którego wchodzą Szkoła Podstawowa nr 16 oraz Przedszkole nr 29. Jako Przewodnicząca Samorządowej Rady Osiedla Kmity, członkini Zarządu Rzeszowskiej Rady Kobiet oraz rad spółdzielczych Rzeszowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, angażuje się na rzecz poprawy warunków życia mieszkańców. Wspiera lokalną społeczność, pozyskując fundusze na rozwój infrastruktury miejskiej oraz realizuje liczne projekty aktywizujące i integrujące wszystkie pokolenia – od dzieci po seniorów.
- Dr Izabela Fac – doktor nauk społecznych, działacz społeczny, dziennikarz, pracownik samorządu województwa podkarpackiego, pasjonatka muzyki, podróży, uwielbia ludzi z pasją i to dla nich prowadzi autorską audycję radiową „Żyj pasją i muzyką” w Radio VIA Rzeszów. Prezes Fundacji Rycerski i Szpitalny Zakon św. Łazarza z Jerozolimy w Polsce, zajmującej się obok działalności charytatywnej m. in. promocją młodych debiutem literatów, artystów, współpomysłodawczyni i organizator cyklicznego wydarzenia „Romans z Literaturą”. Prowadzi imprezy kulturalne, członek jury konkursów muzycznych i recytatorskich.
- Witold Walawender – Przewodniczący Komisji Kultury i Promocji Rady Miasta Rzeszowa . Muzyk , nauczyciel w klasie klarnetu Zespołu Szkół Muzycznych nr 2 im. Wojciecha Kilara w Rzeszowie. Juror wielu prestiżowych konkursów muzyczno-teatralne.
Program:
Podczas tegorocznej edycji Festiwalu zaplanowano dwa dni koncertów na scenie Instytutu Teologiczno-Pastoralny im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie.
9 listopada odbędzie się Uroczyste Otwarcie III Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Patriotycznej ,,Moja Ojczyzna” – Rzeszów 2024 w wykonaniu Artystów Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie z towarzyszeniem zespołu festiwalowego pod kierunkiem Andrzeja Paśkiewicza. Tego dnia rozpoczną się również przesłuchania konkursowe wokalistów. To one rozstrzygną, kto następnego dnia, 10 listopada, zaśpiewa w Koncercie Laureatów III OFPP „Moja Ojczyzna” – Rzeszów 2024.
W piątek, 10 listopada po Koncercie Laureatów, nastąpi uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród, a także występ laureatki Grand Prix 2023 – Emilii Święcickiej. Na finał Festiwalu publiczność usłyszy premierowy Koncert ku Niepodległej pt. „Maszerują strzelcy, maszerują”. Koncert z najpiękniejszymi pieśniami legionowymi w wykonaniu Solistów oraz Grup Artystycznych Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie pod kierunkiem Anny Czenczek z towarzyszeniem Zespołu Muzycznego pod kierunkiem Andrzeja Paśkiewicza.
Koncert ku Niepodległej pt. „Maszerują strzelcy, maszerują”
W repertuarze znajdą się pieśni legionowe w specjalnie napisanych, nowych opracowaniach instrumentalnych Andrzeja Paśkiewicza oraz wokalnych Anny Czenczek. Całość koncertu ułoży się w opowieść złożoną z tekstów starannie wybranych i znaczących. Celem koncertu jest edukacja i upowszechnienie wiedzy na temat polskich pieśni legionowych i przedstawienie ich w atrakcyjnych dla młodego pokolenia aranżacjach oraz artystów – dzieci i młodzieży, którzy rozwijają swoje artystyczne zdolności. Młodzi wokaliści Centrum Sztuki Wokalnej będą mieli okazję uczyć się interpretować teksty pieśni oraz poznają historię ich powstania. Pomysł, scenariusz, reżyseria, przygotowanie wokalne, opracowanie wokalne – Anna Czenczek. Choreografia – Klaudia Czenczek.
Podczas widowiska Artyści Centrum Sztuki Wokalnej oraz dzieci i młodzież z całego podkarpacia wykonają wyjątkowe utwory legionowe m. in. „Stój poczekaj moja duszko”, „Modlitwa o zwycięstwo”, „Hej tam z armat walili” czy „ Pieśń strzelców”.
Dokładny adres: Instytut Teologiczno-Pastoralny im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie, ul. Witolda 11A, 35-302 Rzeszów
Serdecznie Zapraszamy ! WEJSCIE TYLKO Z ZAPROSZENIAMI!
Zaproszenia można odebrać w biurze Jednostki Strzeleckiej 2021 im. płk. Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie przy ul. Jagiellońskiej 6 od poniedziałku do czwartku od godz. 17.00 do 19.00.
Anna Czenczek – Pomysłodawczyni i Dyrektor „OFPP Moja Ojczyzna”
Marek Strączek – Wicedyrektor „OFPP Moja Ojczyzna”
Organizatorzy:
Towarzystwo Przyjaciół Związku Strzeleckiego „Strzelec” w Rzeszowie
Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie.
Współorganizatorzy :
Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie
Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 13 w Rzeszowie
Patronat honorowy nad festiwalem objęli:
Szef Urzędu Do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych – Lech Parell
Biskup Rzeszowski – Jego Ekscelencja ks. biskup Jan Wątroba
Wojewoda Podkarpacki – Teresa Kubas – Hul
Marszałek Województwa Podkarpackiego – Władysław Ortyl
Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego – Jerzy Borcz
Starosta Rzeszowski – Krzysztof Jarosz
Prezydent Miasta Rzeszowa – Konrad Fijołek
Komendant Główny Związku Strzeleckiego "Strzelec" Józefa Piłsudskiego – bryg. ZS Marek Matuła
Partnerzy:
Fundacja Wspierania Kultury i Sztuki Carpathia
Jednostka Strzelecka 2021 im. płk Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie
Instytut Teologiczno-Pastoralny im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie
Darczyńcy:
Greinplast
S&K GROUP Sp. z o.o. – Krzysztof Słaby
Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych Rzeszów
Metal Lab
Biuro Lasko Nieruchomości
Sterling – Kancelaria Podatkowa - Michał Walicki
UNI – BET Sp. z o.o.
BUDREM
Restauracja Radość
Kraina Czekolady
Patronat medialny:
TVP3 Rzeszów
Katolickie Radio „Via”
Polskie Radio Rzeszów
Gazeta Codzienna „Nowiny”
Portal informacyjny nowiny24.pl
Echo Rzeszowa
Miesięcznik Nasz Dom Rzeszów
Media Rzeszów
Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
Czytaj Rzeszów - Portal lnformacji i Opinii
Przedsięwzięcie zostało dofinansowane przez Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz dofinansowano z budżetu Województwa Podkarpackiego.
Więcej informacji o Festiwalu:
www.strzelec.erzeszow.pl
www.csw.info.pl
www.facebook.com/csw.rzeszow
www.instagram.com/centrumsztukiwokalnej
www.fundacjacarpathia.pl
www.facebook.com/fundacjacarpathia
Rusza III Ogólnopolski Festiwal Piosenki Patriotycznej „Moja Ojczyzna – Rzeszów 2024”, którego organizatorami jest Towarzystwo Przyjaciół Związku Strzeleckiego „Strzelec” w Rzeszowie i Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie.
Warto przypomnieć szerokiej publiczności wyjątkowe piosenki, które na trwałe wpisały się w historię Polski. Przypomnieć mieszkańcom w pieśniach i piosenkach tamten czas. Takich festiwali patriotycznych jest bardzo mało, gdzie młodzi artyści mogą zaśpiewać z towarzyszeniem profesjonalnego zespołu muzycznego. Wybrane najpiękniejsze pieśni legionowe i patriotyczne, o ciekawych aranżacjach wokalnych i instrumentalnych, przybliżają historię dziejów naszej Ojczyzny. Wśród tradycyjnych i znanych utworów patriotycznych, docenione będą także piosenki autorskie o tematyce patriotycznej, które uczestnicy konkursu mogli zgłosić na Festiwal.
Młodzi uczestnicy festiwalu będą mieli okazję przedstawić widzom koncertów – Przesłuchań Konkursowych i Koncertu Laureatów ciekawą interpretację wokalną i instrumentalną, pokazując współczesne wykonania pieśni patriotycznych.
Zwycięzca otrzyma nagrodę pieniężną ufundowane przez Prezydenta Miasta Rzeszowa Konrada Fijołka, który objął patronatem honorowym festiwal.
Partnerem festiwalu jest Gmina Miasto Rzeszów.