Udostępnij stronę Centrum Sztuki Wokalnej

social facebook

Szanowni Państwo.
Podczas uroczystej gali w Rzeszowie rozdano nagrody Orły Wprost, przyznawane wybitnym przedstawicielom biznesu i lokalnym instytucjom.
Miło nam poinformować, że dr Anna Czenczek – pomysłodawczyni i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Carpathia Festival” – Rzeszów, dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie została uhonorowana nagrodą Orły "Wprost” 2024, w kategorii Kultura.
Nagrody „Orły Wprost” przyznawane są w uznaniu za wyjątkową działalność na polu przedsiębiorczości, działalności samorządowej i promocji regionu. Nagradzani są właściciele firm wywodzących się z poszczególnych regionów, które rozszerzają działalność na całą Polskę, i wprowadzają na rynek innowacje.
Nagrodę w kategorii kultura otrzymała dr Anna Czenczek, dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, prezes Fundacji Wspierania Kultury i Sztuki Carpathia, pomysłodawczyni i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Carpathia Festival” – Rzeszów, wykładowca akademicki, międzynarodowy juror, muzyk, wokalistka, aranżerka wokalna, producentka, laureatka wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów wokalnych, nauczycielka emisji głosu.

– Bardzo dziękuję za to wyróżnienie, jestem bardzo szczęśliwa – powiedziała, odbierając nagrodę z rąk Pani Marzeny Zielińskiej, prezesa zarządu, przewodniczącej kapituły Orłów „Wprost”.

Cieszymy się, że praca dr Anny Czenczek została wyróżniona na arenie Podkarpackiej i Ogólnopolskiej, a m. in. „Carpathia Festival - Rzeszów” staje się marką odznaczoną sukcesem.

(źródło: "Wprost")

W dniach 5-8 lutego odbyła się XIII edycja Ogólnopolskich Mistrzowskich Warsztatów Piosenkarskich dla dzieci i młodzieży, organizowanych przez Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie. Zajęcia odbywały się w Szkole Podstawowej nr 16, a prowadzili je:

Danuta Błażejczyk – Jedna z najbardziej oryginalnych polskich wokalistek. Debiutowała w 1985 r. w Opolu piosenką „Taki cud i miód” ze słowami Wojciecha Młynarskiego i muzyką Włodzimierza Korcza, zdobywając nagrodę specjalną za indywidualność artystyczną. Jest laureatką wielu festiwali krajowych i zagranicznych. Śpiewa muzykę rozrywkową i jazzową. Nagrała wiele płyt z muzyką polską i standardami światowym. Z wielkim powodzeniem występowała także na scenie teatralnej w przedstawieniach „Złe zachowanie”, „Fame”, „Nunsense” i „Moniuszkowo”, „Tajemnica Tomka Saweyra” a także w serialu „Lokatorzy”. Przez wiele lat istnienia na estradzie zyskała sobie miano artystki lubianej, cenionej zarówno przez odbiorców jak i krytyków muzycznych, szczególnie za niebanalny repertuar, wspaniałe warunki wokalne, specyficzna barwę głosu i niebywałą muzykalność. Jej przeboje – „Taki cud i miód”, „Wielki romans małych serc”, „Serce nie jest wyspą samotną” – weszły do kanonu najbardziej znanych polskich przebojów.

Piotr Nowak – jest zawodowym muzykiem, kompozytorem, wokalistą, multiinstrumentalistą, właścicielem studia nagrań i producentem. Pierwszą płytę skomponował i nagrał jako czternastolatek. Występował wielokrotnie na festiwalach w Opolu i Sopocie. Uczestniczył w trasie koncertowej „Lata Zet i Dwójki”, „Eska Music Awards” oraz „Pol'and'Rock Festival”, gdzie występował m.in. z Felicjanem Andrzejczakiem z Budki Suflera. Z zespołem "Najlepszy przekaz w mieście" zaprezentował się jako gość specjalny w telewizyjnym show „Must be the music”. Uczestniczył też jako muzyk sesyjny w programach „Jaka to melodia” i „Szansa na sukces”. Ma na swoim koncie współpracę z wieloma znanymi artystami, m.in. Małgorzatą Ostrowską, Kasią Kowalską, Andrzejem Krzywym i Robertem Chojnackim z którym w 2016 r. nagrał płytę "Piątka" wydaną przez Polskie Radio. W 2021 r. Piotr Nowak nagrał swój autorski solowy album pt.: „8338”. W ostatnim czasie wystąpił na festiwalu „Polonaise” w Chicago.

Klaudia Czenczek – absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w Rzeszowie –specjalność Rytmika. Studentka Akademii Muzycznej w Łodzi specjalność choreografia i techniki tańca oraz studentka Uniwersytetu Rzeszowskiego edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej. Prowadzi zajęcia z choreografii i ruchu scenicznego oraz współpracuje przy autorskich projektach z udziałem dzieci i młodzieży. 

Justyna Jelińska – fotograf i social media manager. Od ponad 5 lat prowadzi agencje social media JUT i współpracuje z firmami z całego świata. Tworzy i zarządza kampaniami sprzedażowymi współpracując z milionowo-zasięgowymi influencerami. Od 3 lat współpracuje z Centrum Sztuki Wokalnej jako fotograf, ale również, swoje doświadczenie i praktyczną wiedzę z zakresu mediów społecznościowych, promocji marki osobistej i pracy na planach zdjęciowych, przekazuje podczas zajęć grupowych w Centrum Sztuki Wokalnej.

dr Anna Czenczek – dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, pomysłodawczyni i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Carpathia Festival” – Rzeszów, wykładowca akademicki, międzynarodowy juror, muzyk, wokalistka, aranżerka wokalna, producentka, laureatka wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów wokalnych, nauczycielka emisji głosu. Od 2000 roku uczniowie Anny Czenczek zdobyli ponad 1000 nagród w ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach piosenki oraz w programach telewizyjnych. Autorka artykułów naukowych poświęconych edukacji muzycznej publikowanych w monografiach wydanych przez Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach. Od ponad 20 lat kształci młode talenty, pracując z dziećmi i młodzieżą. Prowadzi warsztaty wokalne, przygotowuje i reżyseruje musicale oraz koncerty, pisząc do nich scenariusze, aranżacje wokalne i muzyczne. Wśród jej produkcji są wokalno-taneczne spektakle i koncerty otwierające Międzynarodowy Festiwal Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival” i wystawiane na scenie Filharmonii Podkarpackiej, z towarzyszeniem orkiestr pod kierownictwem Tomasza Filipczaka, Zbigniewa Jakubka, Zygmunta Kukli, Jarosława Babuli, Andrzeja Paśkiewicza, a także zespołu Manitou. To ponad 100 niezapomnianych, autorskich projektów muzycznych, w których wystąpili młodzi wokaliści. Wśród ostatnich muzycznych spektakli zrealizowanych we współpracy z Tomaszem Filipczakiem są koncerty z udziałem ikon polskiej sceny: „Niebo z moich stron” z największymi przebojami autorstwa Krzysztofa Dzikowskiego z okazji jego 80. rocznicy urodzin, „Serca gwiazd” z udziałem Haliny Frąckowiak, „Lubię wracać tam gdzie byłem” z udziałem Danuty Błażejczyk, z okazji 35-lecia jej pracy artystycznej, „Czas nas uczy pogody” z honorowym udziałem Jacka Cygana, „Statki na niebie” z honorowym udziałem Marka Kościkiewicza, z okazji 35-lecia jego pracy twórczej, a także „Radość najpiękniejszych lat” – z piosenkami Anny Jantar w symfonicznej oprawie. Ostatnim koncertem w ramach „Carparthia Festival” był koncert z największymi przebojami Ireny Santor, która była Gościem Honorowym Festiwalu, a Artyści CSW zaśpiewali dla niej z Danutą Błażejczyk, Moniką Urlik, Kamilem Franczakiem, z towarzyszeniem Zespołu Smyczkowego Filharmonii Podkarpackiej (2023). W grudniu 2023 roku premierę miał solowy album dr Anny Czenczek pt. „Ave Regina Caelorum”, z najpiękniejszymi dziełami muzyki klasycznej.

Uczestnicy poznawali tajniki wokalne oraz uczyli się jak wygląda praca wokalisty, jak pracować na planie, a przede wszystkim przygotowali koncert podsumowujący pt. „Co nam w duszy gra”, który odbył się 8 lutego w Studio Koncertowym Polskiego Radia Rzeszów. W koncercie wybrzmiały utwory z polskiego repertuaru, lecz także usłyszeć można było amerykańską muzykę rozrywkową i największe przeboje z bajek Disneya. Podczas koncertu zaśpiewała także Danuta Błażejczyk i Piotr Nowak ze swoim repertuarem. To było wyjątkowe doświadczenie dla młodych wokalistów, zaśpiewać u boku profesjonalnych muzyków. Koncert został także wyemitowany na antenie Radia, 9 lutego o godz. 19.05 w ramach audycji Koncertowego Studia Polskiego Radia Rzeszów.

Scenariusz i reżyseria – Anna Czenczek.
Przygotowanie wokalne – Danuta Błażejczyk, Piotr Nowak, Anna Czenczek.
Ruch sceniczny – Klaudia Czenczek.
Praca na planie – Justyna Jelińska.
Uczestnikom akompaniował Piotr Nowak.
Koncert poprowadził Maciej Gnatowski.

To był wyjątkowy czas rozwijania swoich talentów, pokonywania barier, spełniania marzeń, ale także spotkania młodych artystów i aktywnego spędzenia ferii zimowych! Kolejna edycja warsztatów odbędzie się od 5 do 9 sierpnia 2024r. Już dziś zapraszamy do zapisów. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest pod tym linkiem: https://www.csw.info.pl/warsztaty/zglos-udzial

Organizatorzy:
Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie
Szkoła Podstawowa nr 16

Partnerzy:
Fundacja Wspierania Kultury i Sztuki „Carpathia”
Fundacja Apetyt na Kulturę Danuty Błażejczyk
Hotel Prezydencki

Patronat medialny:
TVP3 Rzeszów
Katolickie Radio VIA Rzeszów
Kurier Rzeszowski
Nasz Dom Rzeszów
Echo Rzeszowa
Media Rzeszów
W dniach 5-8 lutego odbyła się XIII edycja Ogólnopolskich Mistrzowskich Warsztatów Piosenkarskich dla dzieci i młodzieży, organizowanych przez Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie. Zajęcia odbywały się w Szkole Podstawowej nr 16, a prowadzili je:

Danuta Błażejczyk – Jedna z najbardziej oryginalnych polskich wokalistek. Debiutowała w 1985 r. w Opolu piosenką „Taki cud i miód” ze słowami Wojciecha Młynarskiego i muzyką Włodzimierza Korcza, zdobywając nagrodę specjalną za indywidualność artystyczną. Jest laureatką wielu festiwali krajowych i zagranicznych. Śpiewa muzykę rozrywkową i jazzową. Nagrała wiele płyt z muzyką polską i standardami światowym. Z wielkim powodzeniem występowała także na scenie teatralnej w przedstawieniach „Złe zachowanie”, „Fame”, „Nunsense” i „Moniuszkowo”, „Tajemnica Tomka Saweyra” a także w serialu „Lokatorzy”. Przez wiele lat istnienia na estradzie zyskała sobie miano artystki lubianej, cenionej zarówno przez odbiorców jak i krytyków muzycznych, szczególnie za niebanalny repertuar, wspaniałe warunki wokalne, specyficzna barwę głosu i niebywałą muzykalność. Jej przeboje – „Taki cud i miód”, „Wielki romans małych serc”, „Serce nie jest wyspą samotną” – weszły do kanonu najbardziej znanych polskich przebojów.

Piotr Nowak – jest zawodowym muzykiem, kompozytorem, wokalistą, multiinstrumentalistą, właścicielem studia nagrań i producentem. Pierwszą płytę skomponował i nagrał jako czternastolatek. Występował wielokrotnie na festiwalach w Opolu i Sopocie. Uczestniczył w trasie koncertowej „Lata Zet i Dwójki”, „Eska Music Awards” oraz „Pol'and'Rock Festival”, gdzie występował m.in. z Felicjanem Andrzejczakiem z Budki Suflera. Z zespołem "Najlepszy przekaz w mieście" zaprezentował się jako gość specjalny w telewizyjnym show „Must be the music”. Uczestniczył też jako muzyk sesyjny w programach „Jaka to melodia” i „Szansa na sukces”. Ma na swoim koncie współpracę z wieloma znanymi artystami, m.in. Małgorzatą Ostrowską, Kasią Kowalską, Andrzejem Krzywym i Robertem Chojnackim z którym w 2016 r. nagrał płytę "Piątka" wydaną przez Polskie Radio. W 2021 r. Piotr Nowak nagrał swój autorski solowy album pt.: „8338”. W ostatnim czasie wystąpił na festiwalu „Polonaise” w Chicago.

Klaudia Czenczek – absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w Rzeszowie –specjalność Rytmika. Studentka Akademii Muzycznej w Łodzi specjalność choreografia i techniki tańca oraz studentka Uniwersytetu Rzeszowskiego edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej. Prowadzi zajęcia z choreografii i ruchu scenicznego oraz współpracuje przy autorskich projektach z udziałem dzieci i młodzieży. 

Justyna Jelińska – fotograf i social media manager. Od ponad 5 lat prowadzi agencje social media JUT i współpracuje z firmami z całego świata. Tworzy i zarządza kampaniami sprzedażowymi współpracując z milionowo-zasięgowymi influencerami. Od 3 lat współpracuje z Centrum Sztuki Wokalnej jako fotograf, ale również, swoje doświadczenie i praktyczną wiedzę z zakresu mediów społecznościowych, promocji marki osobistej i pracy na planach zdjęciowych, przekazuje podczas zajęć grupowych w Centrum Sztuki Wokalnej.

dr Anna Czenczek – dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, pomysłodawczyni i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Carpathia Festival” – Rzeszów, wykładowca akademicki, międzynarodowy juror, muzyk, wokalistka, aranżerka wokalna, producentka, laureatka wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów wokalnych, nauczycielka emisji głosu. Od 2000 roku uczniowie Anny Czenczek zdobyli ponad 1000 nagród w ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach piosenki oraz w programach telewizyjnych. Autorka artykułów naukowych poświęconych edukacji muzycznej publikowanych w monografiach wydanych przez Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach. Od ponad 20 lat kształci młode talenty, pracując z dziećmi i młodzieżą. Prowadzi warsztaty wokalne, przygotowuje i reżyseruje musicale oraz koncerty, pisząc do nich scenariusze, aranżacje wokalne i muzyczne. Wśród jej produkcji są wokalno-taneczne spektakle i koncerty otwierające Międzynarodowy Festiwal Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival” i wystawiane na scenie Filharmonii Podkarpackiej, z towarzyszeniem orkiestr pod kierownictwem Tomasza Filipczaka, Zbigniewa Jakubka, Zygmunta Kukli, Jarosława Babuli, Andrzeja Paśkiewicza, a także zespołu Manitou. To ponad 100 niezapomnianych, autorskich projektów muzycznych, w których wystąpili młodzi wokaliści. Wśród ostatnich muzycznych spektakli zrealizowanych we współpracy z Tomaszem Filipczakiem są koncerty z udziałem ikon polskiej sceny: „Niebo z moich stron” z największymi przebojami autorstwa Krzysztofa Dzikowskiego z okazji jego 80. rocznicy urodzin, „Serca gwiazd” z udziałem Haliny Frąckowiak, „Lubię wracać tam gdzie byłem” z udziałem Danuty Błażejczyk, z okazji 35-lecia jej pracy artystycznej, „Czas nas uczy pogody” z honorowym udziałem Jacka Cygana, „Statki na niebie” z honorowym udziałem Marka Kościkiewicza, z okazji 35-lecia jego pracy twórczej, a także „Radość najpiękniejszych lat” – z piosenkami Anny Jantar w symfonicznej oprawie. Ostatnim koncertem w ramach „Carparthia Festival” był koncert z największymi przebojami Ireny Santor, która była Gościem Honorowym Festiwalu, a Artyści CSW zaśpiewali dla niej z Danutą Błażejczyk, Moniką Urlik, Kamilem Franczakiem, z towarzyszeniem Zespołu Smyczkowego Filharmonii Podkarpackiej (2023). W grudniu 2023 roku premierę miał solowy album dr Anny Czenczek pt. „Ave Regina Caelorum”, z najpiękniejszymi dziełami muzyki klasycznej.

Uczestnicy poznawali tajniki wokalne oraz uczyli się jak wygląda praca wokalisty, jak pracować na planie, a przede wszystkim przygotowali koncert podsumowujący pt. „Co nam w duszy gra”, który odbył się 8 lutego w Studio Koncertowym Polskiego Radia Rzeszów. W koncercie wybrzmiały utwory z polskiego repertuaru, lecz także usłyszeć można było amerykańską muzykę rozrywkową i największe przeboje z bajek Disneya. Podczas koncertu zaśpiewała także Danuta Błażejczyk i Piotr Nowak ze swoim repertuarem. To było wyjątkowe doświadczenie dla młodych wokalistów, zaśpiewać u boku profesjonalnych muzyków. Koncert został także wyemitowany na antenie Radia, 9 lutego o godz. 19.05 w ramach audycji Koncertowego Studia Polskiego Radia Rzeszów.

Scenariusz i reżyseria – Anna Czenczek.
Przygotowanie wokalne – Danuta Błażejczyk, Piotr Nowak, Anna Czenczek.
Ruch sceniczny – Klaudia Czenczek.
Praca na planie – Justyna Jelińska.
Uczestnikom akompaniował Piotr Nowak.
Koncert poprowadził Maciej Gnatowski.

To był wyjątkowy czas rozwijania swoich talentów, pokonywania barier, spełniania marzeń, ale także spotkania młodych artystów i aktywnego spędzenia ferii zimowych! Kolejna edycja warsztatów odbędzie się od 5 do 9 sierpnia 2024r. Już dziś zapraszamy do zapisów. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest pod tym linkiem: https://www.csw.info.pl/warsztaty/zglos-udzial

Organizatorzy:
Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie
Szkoła Podstawowa nr 16

Partnerzy:
Fundacja Wspierania Kultury i Sztuki „Carpathia”
Fundacja Apetyt na Kulturę Danuty Błażejczyk
Hotel Prezydencki

Patronat medialny:
TVP3 Rzeszów
Katolickie Radio VIA Rzeszów
Kurier Rzeszowski
Nasz Dom Rzeszów
Echo Rzeszowa
Media Rzeszów
Czekamy na Wasze zgłoszenia do 21 marca 2024!!!

Ruszył nabór zgłoszeń do XX edycji Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Carpathia Festival” 2024, który odbędzie się 20 – 21 lipca 2024 r. w Filharmonii Podkarpackiej. Serdecznie zapraszamy wokalistów i zespoły wokalne, które mają swój autorski repertuar, do nadsyłania zgłoszeń – wszystkie szczegóły dotyczące sposobu w jaki można się zgłosić na festiwal są zawarte w Regulaminie na stronie www.carpathia.rzeszow.pl

Celem „Carpathia Festival” jest promocja uzdolnionych młodych artystów oraz prezentacja różnorodnej kultury muzycznej Europy i świata. Główną nagrodą w imprezie jest promocja zwycięzcy w postaci dofinansowania wydania płyty lub kosztów organizacji trasy koncertowej – 15.000 zł, zaproszenie do koncertu w przyszłorocznej edycji Festiwalu oraz pamiątkowa statuetka. Przewidziane są również inne nagrody tj.:

  • Nagrody za zajęcie I, II i III miejsca.
  • Nagroda za najlepszą osobowość sceniczną
  • Indywidualne wyróżnienia jurorskie.
Dla wielu młodych artystów udział w Rzeszów Carpathia Festival jest jednym z kroków na drodze do wielkich sukcesów. Wśród laureatów festiwalu są m.in.: Kasia Moś, która reprezentowała Polskę podczas Eurowizji 2017, zespół Pectus, Kasia Popowska, Sarsa, Mery Spolsky, Ralph Kamiński, Aga Dyk – wokalistka zespołu Brathanki, Kamil Franczak FRANKY, Marek Ztracený (zdobywca czeskiego Słowika), Peter Cmorik (zdobywca słowackiego Złotego Słowika). Wielu uczestników festiwalu brało również udział w krajowych preselekcjach do Konkursu Piosenki Eurowizji oraz reprezentowało swoje kraje podczas tego wydarzenia m.in. Sebastian Plewiński (Polska), Monika Linkyte (Litwa), Ewelina Saszenko (Litwa), Edi Ann (Polska), Nefer (Polska), Aiste Pilvelyte (Litwa), Nicki Goldstein (Izrael), Danica Muscat (Malta), Vlatko Lozanovski (Macedonia), Anna Cyzon (Polska), Neringa Siaudikyte (Litwa), Martin Fitch (Polska), Mario Junes (Litwa) i inni.

Organizator:

Fundacja Wspierania Kultury i Sztuki "CARPATHIA"

Serdecznie zapraszamy i czekamy na zgłoszenia do 21 marca 2024!

Anna Czenczek – pomysłodawczyni i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Carpathia Festival - Rzeszów"
plakat nagroda 2024 pl

-----

We are waiting for your applications until the 21st of March 2024!!!

Recruitment of applications for the XX edition of the International Song Festival "Carpathia Festival" 2024, which will take place on the 20th – 21st July 2024 in the Podkarpacka Philharmonic has started. Vocalists and vocal bands with their own repertoire are cordially invited to submit applications - all details on how to apply for the festival are included in the Regulations at www.carpathia.rzeszow.pl.

The aim of the “Carpathia Festiva”l is to promote talented young artists and present the diverse musical culture of Europe and the whole world. The main prize is the promotion of the winner by co-financing the costs of releasing an album or co-financing the costs of a concert tour - 15,000 PLN, an invitation for performing a concert during the next edition of the Festival and a commemorative statuette. Other prizes are also provided, i.e.:

  • Prizes for 1st, 2nd and 3rd place.
  • The Award for the Best Stage Personality
  • Individual Jury Award.
For many young artists, participation in the Rzeszow Carpathia Festival is one of the steps on the way to great success. Among the winners of the festival are: Kasia Moś, who represented Poland in Eurovision Song Contest 2017, the Pectus band, Kasia Popowska, Sarsa, Mery Spolsky, Ralph Kamiński, Marek Ztracený (winner of the Czech Nightingale), Peter Cmorik (winner of Slovakia's Golden Nightingale).

Many of the festival's participants also took part in the national pre-selection for the Eurovision Song Contest and represented their countries, including. Sebastian Plewinski (Poland), Monika Linkyte (Lithuania), Ewelina Saszenko (Lithuania), Edi Ann (Poland), Nefer (Poland), Aiste Pilvelyte (Lithuania), Nicki Goldstein (Israel), Danica Muscat (Malta), Vlatko Lozanovski (Macedonia), Anna Cyzon (Poland), Neringa Siaudikyte (Lithuania), Martin Fitch (Poland), Mario Junes (Lithuania) and others.

Organizer:

The Foundation for Support of Culture and Art „CARPATHIA”

We look forward to receiving your applications until the 21st of March 2024!

Anna Czenczek – Originator and Director of “Carpathia Festival - Rzeszów”
plakat nagroda 2024 en
Już 8 lutego 2024 r. o godz. 18.00 uczestnicy XIII Ogólnopolskich Mistrzowskich Warsztatów Piosenkarskich dla dzieci i młodzieży, razem z trenerami – Danutą Błażejczyk i Piotrem Nowakiem zaśpiewają w koncercie „Co nam w duszy gra”, w Polskim Radio Rzeszów! Koncertu będzie można także posłuchać na antenie radia, w piątek 9 lutego o godz. 19.05 w ramach Koncertowego Studia Polskiego Radia Rzeszów!

Warsztaty zapoczątkowane przez dr Annę Czenczek, dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, cieszą się ogromną popularnością. Uczestnicy doskonalą umiejętności wokalne, uczą się interpretacji utworów polskich i zagranicznych wykonawców oraz współpracy z zespołem akompaniującym. Mistrzowskie warsztaty służą rozwijaniu kreatywności młodych artystów, inspirują ich do poszukiwania i budowania wartościowego repertuaru. Promują polskie piosenki o ponadczasowej wartości artystycznej. W bogatym programie XIII edycji Mistrzowskich Warsztatów Piosenkarskich dla Dzieci i Młodzieży odbędą się zajęcia na temat m.in.: zrozumienia i interpretacji tekstu, artykulacji i wyrazistości, pracy w studiu nagrań i na planie, pracy z mikrofonem, pracy z akompaniatorem, zajęcia z choreografii i ruchu scenicznego.

Warsztaty zostaną zakończone koncertem pt. "Co nam w duszy gra", który odbędzie się w czwartek,  8 lutego w Studio Koncertowym Polskiego Radia Rzeszów, o godz. 18.00. Koncert poprowadzi Maciej Gnatowski.

Maciej Gnatowski – dziennikarz muzyczny Polskiego Radia Rzeszów. Przed laty tworzył i prowadził muzyczny program telewizyjny „Muzyczna Skrzynka” w TVP Rzeszów, a od 1990 roku związany jest z Polskim Radiem Rzeszów, w którym zainicjował i tworzył wiele audycji publicystycznych i muzycznych, takich jak: „Środa młodych”, „Radio Biwak”, „Winda”, „Tu i teraz”, „W dobrym tonie”. Jest twórcą Listy Przebojów Radia Rzeszów. Od 33 lat prowadzi audycje muzyczne oraz wiele imprez i koncertów.

Koncertu będzie można posłuchać na antenie Polskiego Radia Rzeszów w piątek, 9 lutego o godz. 20.05. Oprócz uczestników zaśpiewają także Piotr Nowak i Danuta Błażejczyk ze swoim autorskim repertuarem! Serdecznie zapraszamy do słuchania!

Organizatorzy:

  • Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie
  • Szkoła Podstawowa nr 16
Partnerzy:

  • Fundacja Wspierania Kultury i Sztuki „Carpathia”
  • Fundacja Apetyt na Kulturę Danuty Błażejczyk
  • Hotel Prezydencki
Patronat medialny:

  • Polskie Radio Rzeszów
  • TVP3 Rzeszów
  • Katolickie Radio VIA Rzeszów
  • Kurier Rzeszowski
  • Nasz Dom Rzeszów
  • Echo Rzeszowa
  • Media Rzeszów

prowadzacy warsztaty 2024

Serdecznie zapraszamy i czekamy na zgłoszenia do 15 stycznia 2024r.
XIII Ogólnopolskie Mistrzowskie Warsztaty Wokalne Dla Dzieci i Młodzieży CSW Rzeszów 5/8 luty 2024

Gdzie?

  • W Szkole Podstawowej nr 16 w Rzeszowie (ul. Bohaterów 1)
Dla kogo?
  • Dla osób od 6 do 26 roku życia
Poprowadzą je min:
  • DANUTA BŁAŻEJCZYK
  • PIOTR NOWAK
  • ANNA CZENCZEK
  • KLAUDIA CZENCZEK

W programie m. in.:

  • Zrozumienie tekstu
  • Interpretacja tekstu
  • Artykulacja i wyrazistość
  • Praca z akompaniatorem
  • Praca w studio nagrań
  • Udział w koncercie
  • Techniki tańca, ruch sceniczny

Zajęcia odbywają się codziennie od godz. 10.00 do 18.30 z przerwą na obiad.
ZAPISZ SIĘ JUŻ DZISIAJ!

Formularz zgłoszenia :
https://csw.info.pl/warsztaty/zglos-udzial

Napisz do nas maila lub zadzwoń!
+48 6041117433

Organizatorem warsztatów jest Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie oraz Szkoła Podstawowa nr 16 w Rzeszowie.
Partnerem wydarzenia jest: Fundacja Wspierania Kultury i Sztuki Carpathia, Fundacja „Apetyt na Kulturę”
Warsztaty zapoczątkowane przez dr Annę Czenczek, dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, cieszą się ogromną popularnością. Uczestnicy doskonalą umiejętności wokalne, uczą się interpretacji utworów polskich i zagranicznych wykonawców oraz współpracy z zespołem akompaniującym.

Mistrzowskie warsztaty służą rozwijaniu kreatywności młodych artystów, inspirują ich do poszukiwania i budowania wartościowego repertuaru. Promują polskie piosenki o ponadczasowej wartości artystycznej.
To będą wyjątkowe warsztaty wokalne!
Serdecznie zapraszamy!
Więcej informacji już wkrótce.

  • PIOTR NOWAK – jest zawodowym muzykiem, kompozytorem, wokalistą, multiinstrumentalistą, właścicielem studia nagrań i producentem. Pierwszą płytę skomponował i nagrał jako czternastolatek. Występował wielokrotnie na festiwalach w Opolu i Sopocie. Uczestniczył w trasie koncertowej „Lata Zet i Dwójki”, „Eska Music Awards” oraz „Pol'and'Rock Festival”, gdzie występował m.in.z Felicjanem Andrzejczakiem z Budki Suflera. Z zespołem "Najlepszy przekaz w mieście" zaprezentował się jako gość specjalny w telewizyjnym show „Must be the music”. Uczestniczył też jako muzyk sesyjny w programach „Jaka to melodia” i „Szansa na sukces”. Ma na swoim koncie współpracę z wieloma znanymi artystami, m.in. Małgorzatą Ostrowską, Kasią Kowalską, Andrzejem Krzywym i Robertem Chojnackim z którym w 2016 r. nagrał płytę "Piątka" wydaną przez Polskie Radio. W 2021 r. Piotr Nowak nagrał swój autorski solowy album pt: „8338”. W ostatnim czasie wystąpił na festiwalu „Polonaise” w Chicago.
  • DANUTA BŁAŻEJCZYK – Jedna z najbardziej oryginalnych polskich wokalistek. Debiutowała w 1985 r. w Opolu piosenką „Taki cud i miód” ze słowami Wojciecha Młynarskiego i muzyką Włodzimierza Korcza, zdobywając nagrodę specjalną za indywidualność artystyczną. Jest laureatką wielu festiwali krajowych i zagranicznych. Śpiewa muzykę rozrywkową i jazzową. Nagrała wiele płyt z muzyką polską i standardami światowym. Z wielkim powodzeniem występowała także na scenie teatralnej w przedstawieniach „Złe zachowanie”, „Fame”, „Nunsense” i „Moniuszkowo”, „Tajemnica Tomka Saweyra” a także w serialu „Lokatorzy”. Przez wiele lat istnienia na estradzie zyskała sobie miano artystki lubianej, cenionej zarówno przez odbiorców jak i krytyków muzycznych, szczególnie za niebanalny repertuar, wspaniałe warunki wokalne, specyficzna barwę głosu i niebywałą muzykalność. Jej przeboje – „Taki cud i miód”, „Wielki romans małych serc”, „Serce nie jest wyspą samotną” – weszły do kanonu najbardziej znanych polskich przebojów.
  • Dr ANNA CZENCZEK – prezes Fundacji Wspierania Kultury i Sztuki „CARPATHIA”, jest międzynarodową jurorką, muzykiem, wokalistką, aranżerką wokalną, producentką, animatorką kultury, laureatką wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów wokalnych, nauczycielką emisji głosu, polską przedstawicielką Międzynarodowej Organizacji skupiającej producentów muzycznych, artystów i dyrektorów największych festiwali z całego świata. Zasiada w jury międzynarodowych, ogólnopolskich i regionalnych festiwali muzycznych, konkursów i przeglądów oraz współpracuje ze znanymi artystami polskiej estrady oraz instytucjami kultury na terenie całego kraju i za granicą. Anna Czenczek prowadzi warsztaty wokalne, reżyseruje, przygotowuje i aranżuje wokalnie i muzycznie spektakle, musicale i koncerty, do których pisze scenariusze, które na stałe wpisały się w kalendarz kulturalny Rzeszowa. To pomysłodawczyni i inicjatorka wielu koncertów charytatywnych, imprez kulturalnych, m.in. Dni Kultury Wyszehradzkiej w ramach których odbył się cykl spotkań i imprez z udziałem przedstawicieli samorządów, mediów oraz instytucji kulturalnych z miast partnerskich Rzeszowa z Grupy Wyszehradzkiej, Ukrainy i Rumunii. Od 23 lat organizuje również cykliczne wydarzenie jakim jest koncert kolęd/widowisko świąteczne, które tworzy wraz ze Związkiem Strzeleckim „Strzelec” Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie. Jest także organizatorem warsztatów wokalnych takich jak: „Ogólnopolskie Mistrzowskie Warsztaty Piosenkarskie dla Dzieci i Młodzieży”, które od 12 lat organizuje w Rzeszowie, Międzynarodowe Warsztaty Wokalne „Carpathia Festival Wokal Workshop” oraz XX Międzynarodowe Warsztaty Piosenkarskie ZAKR, których współorganizatorem był również Związek Polskich Autorów i Kompozytorów ZAKR.
Jest pomysłodawczynią i dyrektorką Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Patriotycznej „ Moja Ojczyzna” oraz Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival”, który od 2005 roku współorganizuje z Urzędem Miasta Rzeszowa. Na Festiwal przyjeżdżają artyści z całego niemal świata - do tej pory w konkursie udział wzięli uczestnicy z 32 krajów. W skład festiwalowego jury wchodzą osobistości życia muzycznego. Dla wielu artystów udział w „Rzeszów Carpathia Festival” stanowił pierwszy krok na drodze do wielkich sukcesów. Nieodłączną częścią festiwalu „Rzeszów Carpathia Festival” jest wokalno-taneczny spektakl w wykonaniu uczniów i absolwentów Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie. Pomysłodawca, scenariusz, reżyseria, przygotowanie wokalne, opieka artystyczna – Anna Czenczek. Premiera spektaklu z ich udziałem oraz z towarzyszeniem Orkiestry festiwalowej stanowi jeden z głównych punktów programu koncertu inaugurującego festiwal: „Już nie zapomnisz mnie” (premiera 2017), „Niebo z moich stron” z największymi, polskimi przebojami autorstwa Krzysztofa Dzikowskiego z okazji jego 80. urodzin (premiera 2018), „Serca gwiazd” z udziałem Haliny Frąckowiak (premiera 2019), „Lubię wracać tam gdzie byłem” z udziałem Danuty Błażejczyk, z okazji 35-lecia jej pracy artystycznej (premiera 2020), koncert z najpiękniejszymi utworami Jacka Cygana pt. „Czas nas uczy pogody” z gościnnym udziałem Jacka Cygana, Kasi Moś, AniKi Dąbrowskiej, Ralpha Kamińskiego, Michała Rudasia i Bartosza Listwana (premiera 2021), a ostatnim projektem był symfoniczny koncert poświęcony twórczości Anny Jantar pt. „Radość najpiękniejszych lat” z gościnnym udziałem Marty Burdynowicz, Moniki Urlik i Grzegorza Wilka oraz Artystów Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie z towarzyszeniem Orkiestry Filharmonii Podkarpackiej i Orkiestry Festiwalowej .

Poprzez swoją działalność dr Anna Czenczek wydatnie przyczynia się do rozwoju kultury w województwie podkarpackim oraz znakomicie promuje region zarówno na krajowych, jak i międzynarodowych arenach artystycznych. Prowadzone przez nią Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie stanowi sprawdzoną i niezawodną markę, a Międzynarodowy Festiwal Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival”, którego jest pomysłodawczynią i dyrektorką, dla wielu artystów stanowi pierwszy krok na drodze do wielkich sukcesów a współpraca i udział w autorskich projektach przygotowywanych przez nią dla wielu artystów stanowią pierwszy krok na drodze do wielkich sukcesów.

KLAUDIA CZENCZEK – absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Rzeszowie –specjalność fortepian i Rytmika. Studentka Akademii Muzycznej w Łodzi specjalność choreografia i techniki tańca oraz studentka Uniwersytetu Rzeszowskiego – edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej. Prowadzi zajęcia z choreografii i ruchu scenicznego oraz współpracuje przy autorskich projektach z udziałem dzieci i młodzieży. Stypendystka Rektora Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.

Po wielu latach prowadzenia swoich podopiecznych – uczniów stworzonego przez siebie Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, przez muzyczne szlaki scen estradowych i teatralnych, a także programów telewizyjnych i festiwali piosenki dr Anna Czenczek przygotowała solowy projekt, jakim jest wydanie płyty i koncert premierowy pt. „Ave Regina Caelorum”. Premiera albumu zaplanowana jest na 18 grudnia 2023 i będzie dostępna do odsłuchania w na YouTubie Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie a już wkrótce również najpopularniejszych serwisach streamingowych. 

plyta cd ave regina

dr Anna Czenczek – doktor sztuk muzycznych, dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, prezes Fundacji Wspierania Kultury i Sztuki Carpathia pomysłodawczyni i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Carpathia Festival” – Rzeszów, pomysłodawczyni i dyrektor Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Patriotycznej „Moja Ojczyzna”, organizator Ogólnopolskich Mistrzowskich Warsztatów Piosenkarskich dla dzieci i młodzieży, wykładowca akademicki, międzynarodowy juror, muzyk, wokalistka, aranżerka wokalna, producentka, laureatka wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów wokalnych, nauczycielka emisji głosu. Od 2000 roku uczniowie Anny Czenczek zdobyli ponad 1100 nagród w ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach piosenki oraz w programach telewizyjnych. Autorka artykułów naukowych poświęconych edukacji muzycznej publikowanych w monografiach wydanych przez Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach. Od ponad 20 lat kształci młode talenty, pracując z dziećmi i młodzieżą. Prowadzi warsztaty wokalne, przygotowuje i reżyseruje musicale oraz koncerty, pisząc do nich scenariusze, aranżacje wokalne i muzyczne. Wśród jej produkcji są wokalno-taneczne spektakle i koncerty otwierające Międzynarodowy Festiwal Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival” i wystawiane na scenie Filharmonii Podkarpackiej.

Projekt naukowy „Ave Regina Caelorum” obejmuje wydanie płyty wraz z książką oraz stworzenie klipu promocyjnego. W skład projektu wchodzą największe dzieła klasyczne i religijne m. in.: „Pie Jesu”, „Panis Angelicus”, „Pamiętam ciche, jasne dnie” oraz autorskie utwory specjalnie napisane  i opracowane do tego projektu min. „Ave Maria”, „Agnus Dei”, „Angele Dei” czy „Veni Sancte Spiritus”, do tekstów opracowanych przez dr Annę Czenczek. Całość układa się w opowieść złożoną z tekstów i melodii liczących setki lat i całkiem współczesnych – starannie wybranych i znaczących.  

Jest to solowa płyta Anny Czenczek, a w projekcie udział wzięli także Artyści Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, Akademicki Chór Politechniki Rzeszowskiej, Kwintet smyczkowy ARSO Ensemble, muzycy Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie oraz zespół muzyczny składający się najlepszych muzyków w całej Polsce. 

Premiera płyty na kanale YOUTUBE CENTRUM SZTUKI WOKALNEJ W RZESZOWIE odbędzie się 18  grudnia 2023, godz.20.00 będzie dostępna również już wkrótce do odsłuchania w najpopularniejszych serwisach streamingowych. Już dziś na kanale Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, na YouTube można przedpremierowo odsłuchać tytułowy utwór „Ave Regina Caelorum”, do którego został specjalnie nagrany teledysk promocyjny.

 „Ave Regina Caelorum” istnieć będzie na scenie zarówno jako koncert z towarzyszeniem wielu artystów i muzyków, jak i w kameralnej formie. 

Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia nowej strony internetowej Anny Czenczek –  www.annaczenczek.pl, gdzie można dowiedzieć się więcej o projekcie, a także na nowy profil na  Facebooku – https://www.facebook.com/annaczenczek.artysta .

Patronat honorowy nad albumem obieli :

Wojewoda Podkarpacki
Marszałek Województwa Podkarpackiego
Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego
Prezydent Miasta Rzeszowa
Patronat medialny:
TVP3 Rzeszów
Katolickie Radio „Via”
Echo Rzeszowa
Miesięcznik Nasz Dom Rzeszów
Media Rzeszów
Kurier Rzeszowski

Szanowni Państwo,

Zakończyliśmy II edycję Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Patriotycznej „Moja Ojczyzna”, która odbyła się w dniach 8-10 listopada 2023 na Politechnice Rzeszowskiej.

Festiwal został zainicjowany, by przypomnieć szerokiej publiczności wyjątkowe piosenki, które na trwałe wpisały się w historię Polski. Takich festiwali patriotycznych jest bardzo mało, gdzie młodzi artyści mogą zaśpiewać z towarzyszeniem profesjonalnego zespołu muzycznego ze specjalnie napisanymi aranżacjami. Wybrane najpiękniejsze pieśni legionowe i patriotyczne, o ciekawych aranżacjach wokalnych i instrumentalnych, przybliżają historię dziejów naszej Ojczyzny. Młodzi uczestnicy festiwalu mieli okazję przedstawić widzom koncertów – Przesłuchań Konkursowych i Koncertu Laureatów ciekawą interpretację, pokazując współczesne wykonania pieśni patriotycznych. 

9 listopada 2023r. podczas Uroczystego Otwarcia Festiwalu Artyści Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie pod kierunkiem dr Anny Czenczek zaśpiewali piosenki pochodzące z koncertu „Piechota, ta szara piechota”, które były zapowiedzią i zaproszeniem na koncert z gościnnym udziałem Jacka Wójcickiego 10 listopada. Wśród solistów był także Antonii Lasota, który z utworem „Krakowiak” zdobył nagrodę specjalną na III Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Stanisława Jopka oraz Julia Kościńska, która zaśpiewała utwór “Modlitwa Obozowa” - autorstwa Adama Kowalskiego - żołnierza, legionisty i poety pochodzącego z Rzeszowa. Zaraz potem Uroczystego Otwarcia dokonali:

  • komendant Główny Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego - brygadier Marek Matuła
  • Dowódca Jednostki Strzeleckiej 2021 im. płk. Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie - insp. ZS Barbara Gajewska
  • Prezes Towarzystwa Przyjaciół Związku Strzeleckiego “Strzelec” Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie - st. insp. ZS Pan Marek Strączek - Dowódca Południowo-Wschodniego Okręgu Związku Strzeleckiego,
  • Pomysłodawczyni i dyrektor festiwalu, dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, Prezes Fundacji Wspierania Kultury i Sztuki – Pani dr Anna Czenczek,
  • oraz Gość Honorowy - Pan Jacek Wójcicki
Po wyjątkowych przemówieniach nadszedł czas na Przesłuchania Konkursowe Wokalistów z towarzyszeniem Zespołu Muzycznego pod kierunkiem Tomasza Filipczaka.  Zgłoszenia na festiwal napłynęły z całej Polski, a swoich reprezentantów miały Województwa: Lubelskie, Łódzkie, Małopolskie, Mazowieckie, Podkarpackie, Podlaskie, Śląskie, Zachodniopomorskie. Jury kwalifikacyjne wyłoniło następujących finalistów:

  • Kornelia Czerwiec (Kraków, woj. Małopolskie) – „Jaskółka uwięziona"
  • Joanna Dudek (Palikówka, woj. Podkarpackie) – „Miasto”
  • Natalia Gazda (Nowa Dęba, woj. Podkarpackie) – „Polska”
  • Karina Janik (Rzeszów, woj. Podkarpackie) – „Po ten kwiat czerwony”
  • Alicja Karpiuk (Włodawa, woj. Lubelskie) – „Nie ma kraju”
  • Izabela Kochman (Głuchów, woj. Podkarpackie) – „Cisza - Modlitwa Katyńska”
  • Gabriela Kocój (Rzeszów, woj. Podkarpackie) – „O Mój Rozmarynie”
  • Krzysztof Kosior (Rzeszów, woj. Podkarpackie) – „Mury”
  • Aleksandra Małek (Rzeszów, woj. Podkarpackie) – „Miasto”
  • Daniela Mbas (Zamość, woj. Lubelskie) – „Taki kraj”
  • Oliwia Mielcarek i Piotr Kwolek (Stara Wieś, woj. Podkarpackie) – „Dzięki Wam”
  • Zuzanna Pala (Bielsko-Biała, woj. Śląskie) – „Egzekucja w Markowej”
  • Maja Rębisz (Susiec, woj. Lubelskie) – „Psalm stojących w kolejce”
  • Emilia Święcicka (Białystok, woj. Podlaskie) – „Piosenka o Wojtku" 
Artyści wystąpili przed Jury Finałowym w składzie:

  • Jacek Wójcicki - Przewodniczący Jury - polski aktor, śpiewak i muzyk, Gość honorowy festiwalu.
  • Anna Janosz - prof. tytularny sztuk muzycznych, zatrudniona w Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy i Akademii Muzycznej w Gdańsku. Jest też dyrektorem Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu oraz pomysłodawcą i organizatorem wielu festiwali i wydarzeń kulturalnych.
  • Elżbieta Krzemińska - profesor doktor habilitowany - zatrudniona w Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Prowadzi zajęcia wokalne jako dyrygent z zespołami akademickimi i zawodowymi.
  • Dr Izabela Fac - doktor nauk społecznych, dziennikarz, pracownik samorządu województwa podkarpackiego, pasjonatka muzyki.
Po wystąpieniu wszystkich finalistów Jury udało się na obrady, aby następnego dnia ogłosić wyniki II Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki „Moja Ojczyzna”.

10 listopada 2023r. o godz. 18.00 Aula Politechniki Rzeszowskiej wypełniła się po brzegi zaproszonymi gośćmi, którzy przybyli posłuchać młodych wokalistów oraz poznać werdykt Jury Finałowego.

Wieczór rozpoczął się od Koncertu Laureatów – 6 artystów – zdobywców Grand Prix, Miejsc na podium oraz nagrody za interpretację piosenki patriotycznej, które wyłoniło Jury podczas obrad. Po wysłuchaniu laureatów, na scenie zaśpiewała Julia Różańska – zdobywczyni Grand Prix ubiegłorocznej – pierwszej edycji festiwalu, która wykonała zwycięski utwór pt. „Panie Generale”.

Nadszedł czas na najważniejszy moment Festiwalu – ceremonię wręczenia nagród i ogłoszenie wyników. Jury postanowiło przyznać następujące nagrody:

  • GRAND PRIX - Emilia Święcicka (Białystok, woj. Podlaskie) – „Piosenka o Wojtku"
  • I MIEJSCE - Izabela Kochman (Głuchów, woj. Podkarpackie) – „Cisza - Modlitwa Katyńska”
  • I MIEJSCE EX AEQUO - Alicja Karpiuk (Włodawa, woj. Lubelskie) – „Nie ma kraju”
  • II MIEJSCE - Daniela Mbas (Zamość, woj. Lubelskie) – „Taki kraj”
  • III MIEJCE -  Oliwia Mielcarek i Piotr Kwolek (Stara Wieś, woj. Podkarpackie) – „Dzięki Wam”
  • Nagroda za najlepszą interpretację piosenki patriotycznej - Krzysztof Kosior (Rzeszów, woj. Podkarpackie) – „Mury”
Prestiżowe nagrody ufundowali: Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego,  Starosta Rzeszowski, Prezydent Miasta Rzeszowa, Komenda Główna Związku Strzeleckiego "Strzelec" Józefa Piłsudskiego, Towarzystwo Przyjaciół Związku Strzeleckiego „Strzelec, a także Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie.

Na zakończenie Festiwalu odbył się Koncert ku Niepodległej pt. „Piechota, ta szara piechota” w wykonaniu Grup Artystycznych Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie pod kierunkiem Anny Czenczek, z towarzyszeniem Zespołu Muzycznego w składzie:

Tomasz Filipczak – instrumenty klawiszowe, aranżacje
Mirosław Wiśniewski – bas
Przemysław Kuczyński – perkusja
Malwina Misiak – akordeon
Agata Krystek –  I skrzypce
Elżbieta Paliwoda-Bulicz –  II skrzypce
Marek Czech –  altówka
Tomasz Błaszczak–  wiolonczela

- Anna Czenczek – pomysł, scenariusz, reżyseria, przygotowanie i opracowanie wokalne, opieka artystyczna
- Bernadetta Wojtuń-Sikora, Klaudia Czenczek – choreografia
- Wizualizacje przygotował starszy sierżant ZS Pan Mateusz Witczuk

Koncert ku Niepodległej pt. „Piechota, ta szara piechota”

W repertuarze znalazły się pieśni legionowe w specjalnie napisanych, nowych opracowaniach muzycznych. Całość koncertu ułożyła się w opowieść złożoną z tekstów starannie wybranych i znaczących. Celem koncertu jest edukacja i upowszechnienie wiedzy na temat polskich pieśni legionowych i przedstawienie ich w atrakcyjnych dla młodego pokolenia aranżacjach oraz artystów – dzieci i młodzieży, którzy rozwijają swoje artystyczne zdolności. Młodzi wokaliści Centrum Sztuki Wokalnej mieli okazję uczyć się interpretować teksty pieśni oraz poznali historię ich powstania.

Gościem honorowym koncertu pt. „Piechota, ta szara piechota” był Jacek Wójcicki który został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi na rzecz polskiej kultury oraz za osiągnięcia w pracy artystycznej, który przygotował utwory legionowe w specjalnie opracowaniu wokalno-instrumentalnym razem z Artystami Centrum Sztuki Wokalnej. Również wykonał wyjątkowe utwory  m. in. „Miejcie nadzieję”, „Modlitwa o wschodzie słońca”, „A my nie chcemy uciekać stąd”.

Jacek Wójcicki od lat zajmuje na polskim rynku muzycznym pozycję wyjątkową. Obdarzony talentem aktorskim i głosem o charakterystycznej tenorowej barwie, porusza się z łatwością po wielu gatunkach i stylach muzycznych. Każdy jego koncert spaja niepowtarzalna osobowość sceniczna, tworząc kolorowe, pełne kontrastów, brawurowe show. Występuje wspólnie z największymi gwiazdami sceny, m.in. z Grażyną Brodzińską, Małgorzatą Walewską czy Beatą Rybotycką, z którą stworzyli własny recital. Bierze także udział gościnny w projektach „Nieszpory Ludźmierskie” Jana Kantego Pawluśkiewicza i „Woła nas Pan” Włodzimierza Korcza. Jako aktora (absolwent krakowskiej PWST, ujawnił swój talent w słynnej “Piwnicy pod Baranami”) widzieliśmy go w takich filmach jak „Lista Schindlera” S.Spielberga, „Ostatni dzwonek” M. Łazarkiewicz, serialach „Dzieci z Doliny Młynów” i „Urwisy z Doliny Młynów” oraz programach TV m.in. w „Kabarecie Olgi Lipińskiej”, galach Zbigniewa Górnego itd. Stworzył też niezapomnianą postać Pana Tenorka – bohatera programów dziecięcych TVP.

Festiwalowe koncerty poprowadzili: Ilona Małek i Mateusz Szymkowiak.

Organizatorami II Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Patriotycznej „Moja Ojczyzna – Rzeszów 2023” są Towarzystwo Przyjaciół Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie i Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie.

Patronat honorowy nad festiwalem nad festiwalem objęli:

Szef Urzędu Do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych – Jan Józef Kasprzyk,
Biskup Rzeszowski  –  JE ks. bp Jan Wątroba,
Wojewoda Podkarpacki – Ewa Leniart,
Marszałek Województwa Podkarpackiego – Władysław Ortyl,
Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego – Jerzy Borcz,
Starosta Rzeszowski – Marek Sitarz,
Prezydent Miasta Rzeszowa – Konrad Fijołek,
Rektor Politechniki Rzeszowskiej - prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik
Komendant Główny Związku Strzeleckiego "Strzelec" Józefa Piłsudskiego st. insp. ZS – Marek Matuła

Partnerzy:

Politechnika Rzeszowska
Fundacja Wspierania Kultury i Sztuki „Carpathia"
Jednostka Strzelecka 2021 im. płk Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie ZS "Strzelec" JP
Szkoła Podstawowa nr 16 w Rzeszowie
Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie

Darczyńcy :

Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych Rzeszów
Biuro Lasko Nieruchomości
S&K GROUP Sp. z o.o. – Krzysztof Słaby
Sterling – Kancelaria Podatkowa -  Michał Walicki
BTW Catering - Barbara Tomkiewicz Węglarz
Greinplast
PPUH "BUDREM" Usługi Budowlano-Remontowe

Patronat medialny:

TVP3 Rzeszów
Katolickie Radio „Via”
Gazeta Codzienna „Nowiny”
Portal informacyjny nowiny24.pl
Echo Rzeszowa
Miesięcznik Nasz Dom Rzeszów
Media Rzeszów
Kurier Rzeszowski
Poinformowani.pl

Przedsięwzięcie zostało dofinansowane przez Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. 
Dofinansowano ze środków Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego
Partnerem Festiwalu jest Województwo Podkarpackie Przestrzeń Otwarta.
Szanowni Państwo,

Zakończyliśmy II edycję Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Patriotycznej „Moja Ojczyzna”, która odbyła się w dniach 8-10 listopada 2023 na Politechnice Rzeszowskiej.

Festiwal został zainicjowany, by przypomnieć szerokiej publiczności wyjątkowe piosenki, które na trwałe wpisały się w historię Polski. Takich festiwali patriotycznych jest bardzo mało, gdzie młodzi artyści mogą zaśpiewać z towarzyszeniem profesjonalnego zespołu muzycznego ze specjalnie napisanymi aranżacjami. Wybrane najpiękniejsze pieśni legionowe i patriotyczne, o ciekawych aranżacjach wokalnych i instrumentalnych, przybliżają historię dziejów naszej Ojczyzny. Młodzi uczestnicy festiwalu mieli okazję przedstawić widzom koncertów – Przesłuchań Konkursowych i Koncertu Laureatów ciekawą interpretację, pokazując współczesne wykonania pieśni patriotycznych. 

9 listopada 2023r. podczas Uroczystego Otwarcia Festiwalu Artyści Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie pod kierunkiem dr Anny Czenczek zaśpiewali piosenki pochodzące z koncertu „Piechota, ta szara piechota”, które były zapowiedzią i zaproszeniem na koncert z gościnnym udziałem Jacka Wójcickiego 10 listopada. Wśród solistów był także Antonii Lasota, który z utworem „Krakowiak” zdobył nagrodę specjalną na III Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Stanisława Jopka oraz Julia Kościńska, która zaśpiewała utwór “Modlitwa Obozowa” - autorstwa Adama Kowalskiego - żołnierza, legionisty i poety pochodzącego z Rzeszowa. Zaraz potem Uroczystego Otwarcia dokonali:

  • komendant Główny Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego - brygadier Marek Matuła
  • Dowódca Jednostki Strzeleckiej 2021 im. płk. Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie - insp. ZS Barbara Gajewska
  • Prezes Towarzystwa Przyjaciół Związku Strzeleckiego “Strzelec” Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie - st. insp. ZS Pan Marek Strączek - Dowódca Południowo-Wschodniego Okręgu Związku Strzeleckiego,
  • Pomysłodawczyni i dyrektor festiwalu, dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, Prezes Fundacji Wspierania Kultury i Sztuki – Pani dr Anna Czenczek,
  • oraz Gość Honorowy - Pan Jacek Wójcicki
Po wyjątkowych przemówieniach nadszedł czas na Przesłuchania Konkursowe Wokalistów z towarzyszeniem Zespołu Muzycznego pod kierunkiem Tomasza Filipczaka.  Zgłoszenia na festiwal napłynęły z całej Polski, a swoich reprezentantów miały Województwa: Lubelskie, Łódzkie, Małopolskie, Mazowieckie, Podkarpackie, Podlaskie, Śląskie, Zachodniopomorskie. Jury kwalifikacyjne wyłoniło następujących finalistów:

  • Kornelia Czerwiec (Kraków, woj. Małopolskie) – „Jaskółka uwięziona"
  • Joanna Dudek (Palikówka, woj. Podkarpackie) – „Miasto”
  • Natalia Gazda (Nowa Dęba, woj. Podkarpackie) – „Polska”
  • Karina Janik (Rzeszów, woj. Podkarpackie) – „Po ten kwiat czerwony”
  • Alicja Karpiuk (Włodawa, woj. Lubelskie) – „Nie ma kraju”
  • Izabela Kochman (Głuchów, woj. Podkarpackie) – „Cisza - Modlitwa Katyńska”
  • Gabriela Kocój (Rzeszów, woj. Podkarpackie) – „O Mój Rozmarynie”
  • Krzysztof Kosior (Rzeszów, woj. Podkarpackie) – „Mury”
  • Aleksandra Małek (Rzeszów, woj. Podkarpackie) – „Miasto”
  • Daniela Mbas (Zamość, woj. Lubelskie) – „Taki kraj”
  • Oliwia Mielcarek i Piotr Kwolek (Stara Wieś, woj. Podkarpackie) – „Dzięki Wam”
  • Zuzanna Pala (Bielsko-Biała, woj. Śląskie) – „Egzekucja w Markowej”
  • Maja Rębisz (Susiec, woj. Lubelskie) – „Psalm stojących w kolejce”
  • Emilia Święcicka (Białystok, woj. Podlaskie) – „Piosenka o Wojtku" 
Artyści wystąpili przed Jury Finałowym w składzie:

  • Jacek Wójcicki - Przewodniczący Jury - polski aktor, śpiewak i muzyk, Gość honorowy festiwalu.
  • Anna Janosz - prof. tytularny sztuk muzycznych, zatrudniona w Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy i Akademii Muzycznej w Gdańsku. Jest też dyrektorem Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu oraz pomysłodawcą i organizatorem wielu festiwali i wydarzeń kulturalnych.
  • Elżbieta Krzemińska - profesor doktor habilitowany - zatrudniona w Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Prowadzi zajęcia wokalne jako dyrygent z zespołami akademickimi i zawodowymi.
  • Dr Izabela Fac - doktor nauk społecznych, dziennikarz, pracownik samorządu województwa podkarpackiego, pasjonatka muzyki.
Po wystąpieniu wszystkich finalistów Jury udało się na obrady, aby następnego dnia ogłosić wyniki II Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki „Moja Ojczyzna”.

10 listopada 2023r. o godz. 18.00 Aula Politechniki Rzeszowskiej wypełniła się po brzegi zaproszonymi gośćmi, którzy przybyli posłuchać młodych wokalistów oraz poznać werdykt Jury Finałowego.

Wieczór rozpoczął się od Koncertu Laureatów – 6 artystów – zdobywców Grand Prix, Miejsc na podium oraz nagrody za interpretację piosenki patriotycznej, które wyłoniło Jury podczas obrad. Po wysłuchaniu laureatów, na scenie zaśpiewała Julia Różańska – zdobywczyni Grand Prix ubiegłorocznej – pierwszej edycji festiwalu, która wykonała zwycięski utwór pt. „Panie Generale”.

Nadszedł czas na najważniejszy moment Festiwalu – ceremonię wręczenia nagród i ogłoszenie wyników. Jury postanowiło przyznać następujące nagrody:

  • GRAND PRIX - Emilia Święcicka (Białystok, woj. Podlaskie) – „Piosenka o Wojtku"
  • I MIEJSCE - Izabela Kochman (Głuchów, woj. Podkarpackie) – „Cisza - Modlitwa Katyńska”
  • I MIEJSCE EX AEQUO - Alicja Karpiuk (Włodawa, woj. Lubelskie) – „Nie ma kraju”
  • II MIEJSCE - Daniela Mbas (Zamość, woj. Lubelskie) – „Taki kraj”
  • III MIEJCE -  Oliwia Mielcarek i Piotr Kwolek (Stara Wieś, woj. Podkarpackie) – „Dzięki Wam”
  • Nagroda za najlepszą interpretację piosenki patriotycznej - Krzysztof Kosior (Rzeszów, woj. Podkarpackie) – „Mury”
Prestiżowe nagrody ufundowali: Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego,  Starosta Rzeszowski, Prezydent Miasta Rzeszowa, Komenda Główna Związku Strzeleckiego "Strzelec" Józefa Piłsudskiego, Towarzystwo Przyjaciół Związku Strzeleckiego „Strzelec, a także Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie.

Na zakończenie Festiwalu odbył się Koncert ku Niepodległej pt. „Piechota, ta szara piechota” w wykonaniu Grup Artystycznych Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie pod kierunkiem Anny Czenczek, z towarzyszeniem Zespołu Muzycznego w składzie:

Tomasz Filipczak – instrumenty klawiszowe, aranżacje
Mirosław Wiśniewski – bas
Przemysław Kuczyński – perkusja
Malwina Misiak – akordeon
Agata Krystek –  I skrzypce
Elżbieta Paliwoda-Bulicz –  II skrzypce
Marek Czech –  altówka
Tomasz Błaszczak–  wiolonczela

- Anna Czenczek – pomysł, scenariusz, reżyseria, przygotowanie i opracowanie wokalne, opieka artystyczna
- Bernadetta Wojtuń-Sikora, Klaudia Czenczek – choreografia
- Wizualizacje przygotował starszy sierżant ZS Pan Mateusz Witczuk

Koncert ku Niepodległej pt. „Piechota, ta szara piechota”

W repertuarze znalazły się pieśni legionowe w specjalnie napisanych, nowych opracowaniach muzycznych. Całość koncertu ułożyła się w opowieść złożoną z tekstów starannie wybranych i znaczących. Celem koncertu jest edukacja i upowszechnienie wiedzy na temat polskich pieśni legionowych i przedstawienie ich w atrakcyjnych dla młodego pokolenia aranżacjach oraz artystów – dzieci i młodzieży, którzy rozwijają swoje artystyczne zdolności. Młodzi wokaliści Centrum Sztuki Wokalnej mieli okazję uczyć się interpretować teksty pieśni oraz poznali historię ich powstania.

Gościem honorowym koncertu pt. „Piechota, ta szara piechota” był Jacek Wójcicki który został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi na rzecz polskiej kultury oraz za osiągnięcia w pracy artystycznej, który przygotował utwory legionowe w specjalnie opracowaniu wokalno-instrumentalnym razem z Artystami Centrum Sztuki Wokalnej. Również wykonał wyjątkowe utwory  m. in. „Miejcie nadzieję”, „Modlitwa o wschodzie słońca”, „A my nie chcemy uciekać stąd”.

Jacek Wójcicki od lat zajmuje na polskim rynku muzycznym pozycję wyjątkową. Obdarzony talentem aktorskim i głosem o charakterystycznej tenorowej barwie, porusza się z łatwością po wielu gatunkach i stylach muzycznych. Każdy jego koncert spaja niepowtarzalna osobowość sceniczna, tworząc kolorowe, pełne kontrastów, brawurowe show. Występuje wspólnie z największymi gwiazdami sceny, m.in. z Grażyną Brodzińską, Małgorzatą Walewską czy Beatą Rybotycką, z którą stworzyli własny recital. Bierze także udział gościnny w projektach „Nieszpory Ludźmierskie” Jana Kantego Pawluśkiewicza i „Woła nas Pan” Włodzimierza Korcza. Jako aktora (absolwent krakowskiej PWST, ujawnił swój talent w słynnej “Piwnicy pod Baranami”) widzieliśmy go w takich filmach jak „Lista Schindlera” S.Spielberga, „Ostatni dzwonek” M. Łazarkiewicz, serialach „Dzieci z Doliny Młynów” i „Urwisy z Doliny Młynów” oraz programach TV m.in. w „Kabarecie Olgi Lipińskiej”, galach Zbigniewa Górnego itd. Stworzył też niezapomnianą postać Pana Tenorka – bohatera programów dziecięcych TVP.

Festiwalowe koncerty poprowadzili: Ilona Małek i Mateusz Szymkowiak.

Organizatorami II Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Patriotycznej „Moja Ojczyzna – Rzeszów 2023” są Towarzystwo Przyjaciół Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie i Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie.

Patronat honorowy nad festiwalem nad festiwalem objęli:

Szef Urzędu Do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych – Jan Józef Kasprzyk,
Biskup Rzeszowski  –  JE ks. bp Jan Wątroba,
Wojewoda Podkarpacki – Ewa Leniart,
Marszałek Województwa Podkarpackiego – Władysław Ortyl,
Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego – Jerzy Borcz,
Starosta Rzeszowski – Marek Sitarz,
Prezydent Miasta Rzeszowa – Konrad Fijołek,
Rektor Politechniki Rzeszowskiej - prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik
Komendant Główny Związku Strzeleckiego "Strzelec" Józefa Piłsudskiego st. insp. ZS – Marek Matuła

Partnerzy:

Politechnika Rzeszowska
Fundacja Wspierania Kultury i Sztuki „Carpathia"
Jednostka Strzelecka 2021 im. płk Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie ZS "Strzelec" JP
Szkoła Podstawowa nr 16 w Rzeszowie
Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie

Darczyńcy :

Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych Rzeszów
Biuro Lasko Nieruchomości
S&K GROUP Sp. z o.o. – Krzysztof Słaby
Sterling – Kancelaria Podatkowa -  Michał Walicki
BTW Catering - Barbara Tomkiewicz Węglarz
Greinplast
PPUH "BUDREM" Usługi Budowlano-Remontowe

Patronat medialny:

TVP3 Rzeszów
Katolickie Radio „Via”
Gazeta Codzienna „Nowiny”
Portal informacyjny nowiny24.pl
Echo Rzeszowa
Miesięcznik Nasz Dom Rzeszów
Media Rzeszów
Kurier Rzeszowski
Poinformowani.pl

Przedsięwzięcie zostało dofinansowane przez Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. 
Dofinansowano ze środków Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego
Partnerem Festiwalu jest Województwo Podkarpackie Przestrzeń Otwarta.

Już w listopadzie rusza II Ogólnopolski Festiwal Piosenki Patriotycznej „Moja Ojczyzna – Rzeszów 2023”, którego organizatorami jest Towarzystwo Przyjaciół Związku Strzeleckiego „Strzelec” w Rzeszowie i Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie.
II Ogólnopolski Festiwal Piosenki Patriotycznej „Moja Ojczyzna” – Rzeszów 2023, odbędzie się w dniach 8-10 listopada 2023 r. w Rzeszowie. Do finału festiwalu zostało zakwalifikowanych 15 artystów, wybranych z nadesłanych zgłoszeń z całej Polski, wykonujących utwory legionowe i patriotyczne, którzy będą mieli okazję zaprezentować nagrodzone utwory przed publicznością, na scenie Auli Politechniki Rzeszowskiej. Pomysłodawczynią ww. festiwalu jest Pani dr Anna Czenczek – Dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, która będzie czuwać nad przebiegiem przedsięwzięcia.

Warto przypomnieć szerokiej publiczności wyjątkowe piosenki, które na trwałe wpisały się   w historię Polski.  Przypomnieć mieszkańcom w pieśniach i piosenkach tamten czas. Takich festiwali patriotycznych jest bardzo mało, gdzie młodzi artyści mogą zaśpiewać z towarzyszeniem profesjonalnego zespołu muzycznego. Wybrane najpiękniejsze pieśni legionowe i patriotyczne, o ciekawych aranżacjach wokalnych i instrumentalnych, przybliżają historię dziejów naszej Ojczyzny. Wśród tradycyjnych i znanych utworów patriotycznych, docenione będą także piosenki autorskie o tematyce patriotycznej, które uczestnicy konkursu mogli zgłosić na Festiwal.

Młodzi uczestnicy festiwalu będą mieli okazję przedstawić widzom koncertów – Przesłuchań Konkursowych i Koncertu Laureatów ciekawą interpretację wokalną i instrumentalną, pokazując współczesne wykonania pieśni patriotycznych.

Festiwal OFPP 2023 10 33 1

Przedsięwzięcie zostało dofinansowane przez Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. Dofinansowane zostało również ze środków Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego.

Partnerem festiwalu jest Województwo Podkarpackie. Podkarpackie - Przestrzeń Otwarta.

Festiwal Dofinansowany z budżetu.

podkarpackie logo

Patronat honorowy nad festiwalem nad festiwalem objęli: Szef Urzędu Do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych – Jan Józef Kasprzyk, Biskup Rzeszowski  –  JE ks. bp Jan Wątroba, Wojewoda Podkarpacki – Ewa Leniart, Marszałek Województwa Podkarpackiego – Władysław Ortyl, Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego – Jerzy Borcz, Starosta Rzeszowski – Józef  Jodłowski, Prezydent Miasta Rzeszowa – Konrad Fijołek, Rektor Politechniki Rzeszowskiej - prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik Komendant Główny Związku Strzeleckiego "Strzelec" Józefa Piłsudskiego st. insp. ZS – Marek Matuła. Wyjątkowe nagrody dla laureatów ufundowali m. in. Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego i Starosta Rzeszowski.

15 finalistów:

Do II edycji napłynęły zgłoszenia z całej Polski, a swoich reprezentantów miały Województwa: Lubelskie, Łódzkie, Małopolskie, Mazowieckie, Podkarpackie, Podlaskie, Śląskie, Zachodniopomorskie. Jury kwalifikacyjne wyłoniło 15 finalistów, którzy już 9 listopada 2023 powalczą o Grand Prix OFPP „Moja Ojczyzna” na scenie Politechniki Rzeszowskiej. Finaliści podczas Przesłuchań konkursowych zaśpiewają z towarzyszeniem Zespołu Festiwalowego pod kierunkiem Tomasza Filipczaka.

Finaliści II Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Patriotycznej „Moja Ojczyzna” – Rzeszów 2023:

  1. Kornelia Czerwiec (Kraków, woj. Małopolskie) – „Jaskółka uwięziona"
  2. Joanna Dudek (Palikówka, woj. Podkarpackie) – „Miasto”
  3. Natalia Gazda (Nowa Dęba, woj. Podkarpackie) – „Polska”
  4. Karina Janik (Rzeszów, woj. Podkarpackie) – „Po ten kwiat czerwony”
  5. Alicja Karpiuk (Włodawa, woj. Lubelskie) – „Nie ma kraju”
  6. Izabela Kochman (Głuchów, woj. Podkarpackie) – „Cisza - Modlitwa Katyńska”
  7. Gabriela Kocój (Rzeszów, woj. Podkarpackie) – „O Mój Rozmarynie”
  8. Krzysztof Kosior (Rzeszów, woj. Podkarpackie) – „Mury”
  9. Aleksandra Małek (Rzeszów, woj. Podkarpackie) – „Miasto”
  10. Daniela Mbas (Zamość, woj. Lubelskie) – „Taki kraj”
  11. Oliwia Mielcarek i Piotr Kwolek (Stara Wieś, woj. Podkarpackie) – „Dzięki Wam”
  12. Zuzanna Pala (Bielsko-Biała, woj. Śląskie) – „Egzekucja w Markowej”
  13. Aleksandra Prajsnar (Malinówka, woj. Podkarpackie) – „Białe róże”
  14. Maja Rębisz (Susiec, woj. Lubelskie) – „Psalm stojących w kolejce”
  15. Emilia Święcicka (Białystok, woj. Podlaskie) – „Piosenka o Wojtku"
Lista rezerwowa*:

  1. Sylwia Zatorska (Rzeszów, woj. Podkarpackie) –„ Modlitwa o pokój”
  2. Marcel Mika (Łowicz, woj. Łódzkie) – „Żeby Polska"

*Osoby znajdujące się na liście rezerwowej otrzymają nominację do Festiwalu w przypadku, gdy jeden z uczestników zrezygnuje.

Festiwal wyniki 2023

Zespół Festiwalowy:

Tomasz Filipczak – instrumenty klawiszowe, aranżacje
Mirosław Wiśniewski – bas
Przemysław Kuczyński – perkusja
Malwina Misiak – akordeon
Justyna Baran  –  I skrzypce
Elżbieta Paliwoda-Bulicz –  II skrzypce
Marek Czech –  altówka
Tomasz Błaszczak–  wiolonczela

Program:

Podczas tegorocznej edycji Festiwalu zaplanowano dwa dni koncertów na scenie Auli Politechniki Rzeszowskiej (ul. Powstańców Warszawy 12). 9 listopada odbędzie się Uroczyste Otwarcie II Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Patriotycznej ,,Moja Ojczyzna” – Rzeszów 2023. Tego dnia rozpoczną się również przesłuchania konkursowe wokalistów. To one rozstrzygną, kto następnego dnia, 10 listopada, zaśpiewa w Koncercie Laureatów II OFPP „Moja Ojczyzna” – Rzeszów 2023. 

W piątek, 10 listopada po Koncercie Laureatów, nastąpi uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród, a także występ laureatki Grand Prix 2022 – Julii Różańskiej. Na finał Festiwalu publiczność usłyszy premierowy Koncert ku Niepodległej pt. „Piechota, ta szara piechota”. Koncert z najpiękniejszymi pieśniami legionowymi w wykonaniu Solistów oraz Grup Artystycznych Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie pod kierunkiem Anny Czenczek z udziałem Jacka Wójcickiego – Gościa Honorowego, z towarzyszeniem Zespołu Muzycznego pod kierunkiem Tomasza Filipczaka. 

Koncert ku Niepodległej pt. „Piechota, ta szara piechota”

W repertuarze znajdą się pieśni legionowe w specjalnie napisanych, nowych opracowaniach muzycznych. Całość koncertu ułoży się w opowieść złożoną z tekstów starannie wybranych i znaczących. Celem koncertu jest edukacja i upowszechnienie wiedzy na temat polskich pieśni legionowych i przedstawienie ich w atrakcyjnych dla młodego pokolenia aranżacjach oraz artystów – dzieci i młodzieży, którzy rozwijają swoje artystyczne zdolności. Młodzi wokaliści Centrum Sztuki Wokalnej będą mieli okazję uczyć się interpretować teksty pieśni oraz poznają historię ich powstania. Pomysł, scenariusz, reżyseria, przygotowanie wokalne – Anna Czenczek. Choreografia – Bernadetta Wojtuń-Sikora.

Gościem honorowym koncertu pt. „Piechota, ta szara piechota” będzie Jacek Wójcicki który został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi na rzecz polskiej kultury oraz za osiągnięcia w pracy artystycznej, który przygotuje utwory legionowe w specjalnie opracowaniu wokalno-instrumentalnym razem z Artystami Centrum Sztuki Wokalnej. Również wykona wyjątkowe utwory  m. in. „Miejcie nadzieję”, „Modlitwa o wschodzie słońca”, „A my nie chcemy uciekać stąd”.

Jacek Wójcicki od lat zajmuje na polskim rynku muzycznym pozycję wyjątkową. Obdarzony talentem aktorskim i głosem o charakterystycznej tenorowej barwie, porusza się z łatwością po wielu gatunkach i stylach muzycznych. Każdy jego koncert spaja niepowtarzalna osobowość sceniczna, tworząc kolorowe, pełne kontrastów, brawurowe show. Występuje wspólnie z największymi gwiazdami sceny, m.in. z Grażyną Brodzińską, Małgorzatą Walewską czy Beatą Rybotycką, z którą stworzyli własny recital. Bierze także udział gościnny w projektach „Nieszpory Ludźmierskie” Jana Kantego Pawluśkiewicza i „Woła nas Pan” Włodzimierza Korcza. Jako aktora (absolwent krakowskiej PWST, ujawnił swój talent w słynnej “Piwnicy pod Baranami”) widzieliśmy go w takich filmach jak „Lista Schindlera” S.Spielberga, „Ostatni dzwonek” M. Łazarkiewicz, serialach „Dzieci z Doliny Młynów” i „Urwisy z Doliny Młynów” oraz programach TV m.in. w „Kabarecie Olgi Lipińskiej”, galach Zbigniewa Górnego itd. Stworzył też niezapomnianą postać Pana Tenorka – bohatera programów dziecięcych TVP.

Dokładny adres: Budynek V - Regionalne Centrum Dydaktyczno-Konferencyjne i Biblioteczno-Administracyjne Politechniki Rzeszowskiej, ul. Powstańców Warszawy 12

WSTĘP WOLNY! Serdecznie Zapraszamy !!!

Gość honorowy – Jacek Wójcicki
Anna Czenczek – Pomysłodawczyni i Dyrektor „OFPP Moja Ojczyzna”
Marek Strączek –  Wicedyrektor „OFPP Moja Ojczyzna”

Organizatorzy:

Towarzystwo Przyjaciół Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie
Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie.

Patronat honorowy nad festiwalem nad festiwalem objęli:

Szef Urzędu Do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych – Jan Józef Kasprzyk,
Biskup Rzeszowski  –  JE ks. bp Jan Wątroba,
Wojewoda Podkarpacki – Ewa Leniart,
Marszałek Województwa Podkarpackiego – Władysław Ortyl,
Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego – Jerzy Borcz,
Starosta Rzeszowski – Józef  Jodłowski,
Prezydent Miasta Rzeszowa – Konrad Fijołek,
Rektor Politechniki Rzeszowskiej - prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik
Komendant Główny Związku Strzeleckiego "Strzelec" Józefa Piłsudskiego st. insp. ZS – Marek Matuła

Partnerzy:

Politechnika Rzeszowska
Fundacja Wspierania Kultury i Sztuki „Carpathia"
Jednostka Strzelecka 2021 im. płk Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie ZS "Strzelec" JP
Szkoła Podstawowa nr 16 w Rzeszowie
Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie

Darczyńcy :

Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych Rzeszów
Biuro Lasko Nieruchomości
S&K GROUP Sp. z o.o. – Krzysztof Słaby
Sterling – Kancelaria Podatkowa -  Michał Walicki
BTW Catering - Barbara Tomkiewicz Węglarz
Greinplast
PPUH "BUDREM" Usługi Budowlano-Remontowe

Patronat medialny:

TVP3 Rzeszów
Katolickie Radio „Via”
Gazeta Codzienna „Nowiny”
Portal informacyjny nowiny24.pl
Echo Rzeszowa
Miesięcznik Nasz Dom Rzeszów
Media Rzeszów
Kurier Rzeszowski
Poinformowani.pl

Przedsięwzięcie zostało dofinansowane przez Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. 
Dofinansowano ze środków Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego
Partnerem Festiwalu jest Województwo Podkarpackie Przestrzeń Otwarta.

Strona 1 z 51
plyta cd ave regina