Udostępnij stronę Centrum Sztuki Wokalnej

social facebook

SPEKTAKL PATRIOTYCZNY „ZAKAZANE PIOSENKI”

W poniedziałek 7 listopada 2016 roku o godz. 18.00 w Filharmonii Podkarpackiej odbyła się premiera patriotycznego spektaklu wokalno – tanecznego pt. „ZAKAZANE PIOSENKI” dla uczczenia Narodowego Święta Niepodległości. Podczas koncertu wystąpili soliści i grupy artystyczne Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie i soliści Gimnazjum im. Jana Pawła II w Nowej Sarzynie – laureaci ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali piosenki, programów telewizyjnych. Młodym artystom towarzyszył zespół pod kierunkiem Jarka Babuli.

Koncerty i spektakle okolicznościowe w reżyserii Anny Czenczek – dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie oraz pomysłodawczyni i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival”, wpisały się na stałe w kalendarz kulturalny Rzeszowa i cieszą się dużym zainteresowaniem. Sala Filharmonii Podkarpackiej podczas „ZAKAZANYCH PIOSENEK” wypełniona była po brzegi. Publiczność wysłuchała dwunastu utworów patriotycznych i legionowych w nowych, ciekawych aranżacjach wokalnych i instrumentalnych, m.in. „Warszawo ma”, „Deszcz jesienny”, „Dziś idę walczyć, mamo!”, „Rapsod o pułkowniku Lisie-Kuli”, „Orzeł biały”. Publiczność nie kryła emocji i wzruszenia. Wokaliści zostali nagrodzeni ogromnymi brawami i na bis zaśpiewali utwór pt. „Siekiera, motyka”. Gościem koncertu był Jan Kasprzyk – p.o. Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Spektakl wyreżyserowali Anna Czenczek i Henryk Hryniewicki. Do wszystkich utworów aranżacje zrobił Jarek Babula. Za ruch sceniczny odpowiadały Jadwiga Basista-Janda i Karolina Majdan, za konsultacje aktorskie Jerzy Dowgiałło, a za scenariusz,  przygotowanie wokalne, opiekę artystyczną i kierownictwo artystyczne – Anna Czenczek. Utwory ze spektaklu ukażą się na autorskiej płycie pt. „Zakazane Piosenki”. Krążek zostanie dołączony jako bezpłatny dodatek do Gazety Codziennej „Nowiny”.

Organizatorami koncertu byli: Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych w Warszawie, Związek Strzelecki „Strzelec” Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie i Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie.

Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objęli: Marszałek Województwa Podkarpackiego, Wojewoda Podkarpacki, Prezydent Miasta Rzeszowa, Starosta Rzeszowski.

Patronat medialny objęli: TVP 3, Polskie Radio Rzeszów, Gazeta Codzienna „Nowiny”.

Scenariusz i reżyseria - Anna Czenczek, Henryk Hryniewicki
Pomysł, opieka artystyczna, przygotowanie wokalne - Anna Czenczek
Ruch sceniczny - Jadwiga Basista-Janda, Karolina Majdan
Konsultacje aktorskie - Jerzy Dowgiałło
Aranżacje instrumentalne - Jarek Babula
Kierownictwo artystyczne - Anna Czenczek
Oświetlenie Visual Studio - realizacja: Bogdan Sopel
Nagłośnienie Marketour - realizacja: Mateusz Sienko
Prowadzenie – Dariusz Zięba

Zespół w składzie:
Jagoda Tkaczow - skrzypce
Alicja Sumara - altówka
Klaudia Borowiec - wiolonczela
Mikołaj Babula - fortepian
Paweł Pańta - bas
Cezary Konrad – perkusja
Jarek Babula - aranżacje, instr. perk., leader