Udostępnij stronę Centrum Sztuki Wokalnej

social facebook

WYSTĘP ALICJI REGA PODCZAS SESJI SEJMIKU WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

Dnia 4 stycznia 2018 r. odbyła się uroczysta sesja Sejmiku Województwa Podkarpackiego w Sali Kameralnej Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie. Podczas sesji wręczono Odznakę „Zasłużony dla Województwa Podkarpackiego” Metropolicie Lwowskiemu Arcybiskupowi Mieczysławowi Mokrzyckiemu. Równocześnie było to spotkanie Radnych Województwa Podkarpackiego wszystkich kadencji oraz okazja do złożenia życzeń noworocznych. Uroczystość uświetnił występ Alicji Rega – uczennicy Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie kształcącej się pod kierunkiem Anny Czenczek – dyrektor tej szkoły oraz pomysłodawczyni i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival”.

Alicja Rega od 2010 roku uczy się śpiewu i zdobywa sceniczne umiejętności w Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, pracując pod kierunkiem Anny Czenczek. Centrum Sztuki Wokalnej dba o wizerunek młodej wokalistki, zajmuje się rozwojem jej kariery i promocją. Reprezentując Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, regularnie zgłaszana i przygotowywana przez Annę Czenczek, zdobywa najwyższe nagrody na wielu festiwalach piosenki, zarówno ogólnopolskich jak i międzynarodowych, m.in. na Litwie, Malcie, w Rosji, Estonii, Bułgarii, Niemczech, Czechach. Brała udział w programach telewizyjnych takich jak: Mali Giganci (TVN), „Petersburski Music Show” (TVP ABC) i „Hit Hit Hurra!” (TVP 1).
Alicja została zgłoszona przez Annę Czenczek i Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie do udziału w polskich preselekcjach do Konkursu Piosenki Eurowizji Junior transmitowanych na antenie TVP 1, podczas których zebrała najwięcej głosów od jury i telewidzów. Utwór pt. „Mój dom”, który zapewnił jej zwycięstwo, został napisany na prośbę Anny Czenczek przez Marka Kościkiewicza. Wyjątkową aranżację stworzył Tomasz Filipczak. Chórki zaśpiewali uczniowie Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie w składzie: Patrycja Jurek, Aleksandra Wajda, Klaudia Zarzycka, Adrian Grądziel, Adam Szczypień. Anna Czenczek zaprosiła również do współpracy projektantkę Basię Olearkę, w której kreacji Alicja wystąpiła podczas krajowych preselekcji i finału w Gruzji. Nad makijażem i fryzurą Alicji przez cały wyjazd czuwali: Kinga Bednarz i Bartek Ligęza, na stałe współpracujący z Centrum Sztuki Wokalnej przy autorskich projektach, koncertach i spektaklach.
Finał Konkursu Piosenki Eurowizji Junior odbył się 26 listopada w Tbilisi. Konkurs transmitowany był na żywo na antenie TVP 2. Reprezentantka Polski po raz pierwszy w historii Eurowizji dostała punkty od jurorów z wszystkich państw biorących udział w konkursie i zajęła 8. miejsce.