Udostępnij stronę Centrum Sztuki Wokalnej

social facebook

VII Ogólnopolskie Mistrzowskie Warsztaty Piosenkarskie dla Dzieci i Młodzieży

VII Ogólnopolskie Mistrzowskie Warsztaty Piosenkarskie dla Dzieci i Młodzieży Rzeszów, 13-17 styczeń 2020
Prowadzący :
Danuta Błażejczyk
Dorota Szpetkowska
dr Anna Czenczek
Tomasz Filipczak
Michał Rudaś
dr Bartosz Jaśkowski

Serdecznie Zapraszamy !

plakaty warsztaty 2020

DANUTA BŁAŻEJCZYK (Warszawa)

- to jedna z najbardziej oryginalnych polskich wokalistek. Poza wspaniałymi warunkami wokalnymi, charakteryzuje ją pogoda ducha i otwartość na drugiego człowieka.

Danuta Błażejczyk debiutowała w 1985 r. w Opolu piosenką „ Taki cud i miód” . W 2015 roku obchodziła jubileusz XXX - lecia pracy artystycznej. Koncerty inaugurujące jubileusz odbyły się w Warszawie – Teatr Żydowski i w Busku ZdrojuBuskie Samorządowe Centrum Kultury, Teatrze Żydowskim w Warszawie i w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Gośćmi specjalnymi była ANNA MARIA JOPEK, ANNA JURKSZTOWICZ, KAYAH, ANNA LUBAŃSKAmezzosopran, ALICJA MAJEWSKA, KATARZYNA NOSOWSKA, KAROLINA BŁAŻEJCZYK, ANETA FIGIEL, WŁODZIMIERZ KORCZ, HENRYK MIŚKIEWICZ, ANDRZJ IBEK, Artystom towarzyszył ARTUR GRUDZIŃSKI BAND I DAREK JANUS BAND.

W 2020 roku obchodzić będzie 35 lecie pracy artystycznej.

Danuta Błażejczyk jest laureatką wielu festiwali krajowych i zagranicznych. Śpiewa muzykę rozrywkową i jazzową. Nagrała wiele płyt z muzyką polską i standardami światowym. Z wielkim powodzeniem występowała także na scenie teatralnej w przedstawieniach ”Złe zachowanie”, „Fame”, „Nunsense” i „Moniuszkowo”, “Tajemnica Tomka Saweyra” a także w serialu„Lokatorzy”.

Jest założycielką i Prezesem FUNDACJI APETYT na KULTURĘ. Fundacja ta opiekuje się uzdolnioną artystycznie młodzieżą oraz realizuje wyjątkowe i ambitne wydarzenia artystyczne. W 2011r. z rąk Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Danuta Błażejczyk otrzymała Srebrny Medal Gloria Artis-Zasłużonym dla Kultury Narodowej.

Przez wiele lat istnienia na estradzie zyskała sobie miano artystki lubianej, cenionej zarówno przez odbiorców jak i krytyków muzycznych, szczególnie za niebanalny repertuar, wspaniałe warunki wokalne, specyficzna barwę głosu i niebywałą muzykalność.


DOROTA SZPETKOWSKA (Warszawa)

- dziennikarka muzyczna, prezenterka tv, wokalistka, scenarzystka, producentka i reżyserka programów muzycznych oraz koncertów tv.
Podczas ponad 30-letniej pracy dla TVP wypromowała wiele współczesnych gwiazd polskiej estrady i zrealizowała dziesiątki koncertów z ich udziałem (m.in. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu, Sopot Festiwal, cykle: "Święta, święta", "Cała Polska śpiewa kolędy", Idą Święta", "Warszawiacy śpiewają nie-zakazane piosenki", "Koncert dla Niepodległej", "Europa da się lubić", "Nie ma, jak u mamy", etc...).
Jurorka polskiego jury Konkursów Piosenki Eurowizji (2014 i 2018), licznych krajowych konkursów piosenki a także wieloletnia jurorka Rzeszów Carpathia Festival.
Członkini wokalnej grupy jazzowej Music Market (w latach 1980/81 i 1985/86).


DR ANNA CZENCZEK (Rzeszów)

Muzyk, wokalistka, nauczycielka emisji głosu, trenerka wokalna i producentka muzyczna. Od 2000 roku dyrektorka Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie. Pomysłodawczyni i dyrektorka Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival”. Doktor sztuk muzycznych na Wydziale Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.
Zasiada w jury festiwali i konkursów muzycznych w Polsce i za granicą (m.in. w Rosji, Bułgarii, Francji, Niemczech, Czechach, Estonii, we Włoszech, na Węgrzech, Litwie i Malcie). Współpracuje ze znanymi artystami polskiej estrady oraz instytucjami kultury w kraju i za granicą. Jest pomysłodawczynią i organizatorką międzynarodowych i ogólnopolskich warsztatów wokalnych. Od 2000 roku jej uczniowie zdobyli ponad 1000 nagród w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach piosenki. Uczestniczyli w 40 programach telewizyjnych (m.in. „Szansa na sukces”, „Droga do gwiazd”, „Twoja droga do gwiazd”, „Od przedszkola do Opola”, „Przebojowe Dzieci”, „X Factor”, „The Voice of Kids”, „Mam Talent”, „Mali Giganci”, „Petersburski Music Show”, „Hit Hit Hurra!”, „Eurowizja Junior 2016” i „Eurowizja Junior 2017”), zdobywając najwyższe laury.
Przygotowała kilkadziesiąt premier muzycznych spektakli, musicali i koncertów z udziałem uczniów Centrum Sztuki Wokalnej, współpracując z najlepszymi artystami i muzykami. Jest pomysłodawczynią, producentką oraz wydawcą bezpłatnych płyt edukacyjnych m.in.: LO.BO.GA Chłopaki (2009), Maszerują Strzelcy, Maszerują (2011), Maryjo, Matko Kościoła Bądź z Nami (2012), Bóg się rodzi w człowieku (2013), Zadumany cały świat (2014), Volare Cantare (2016), Zakazane piosenki (2017) oraz Niebo z moich stron (2019)
Jest producentką autorskich piosenek napisanych specjalnie dla podopiecznych Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie przez znanych polskich tekściarzy i kompozytorów: Uśmiech to skarb (sł. Krzysztof Dzikowski, muz. Piotr Nowak), We wspólnym rytmie serc (sł. Krzysztof Dzikowski, muz. Tomasz Filipczak), Mój dom i Niewinnie (sł. i muz. Marek Kościkiewicz). Te właśnie utwory stały dla uczniów Centrum Sztuki Wokalnej przepustką do sukcesów na scenie Eurowizji Junior 2016, 2017 i Hartbex Carpathia Festival 2019.
Wielokrotnie wyróżniana, otrzymała m.in. Nagrodę Miasta Rzeszowa w dziedzinie kultury i sztuki (2005), Nagrodę Gazety Codziennej „Nowiny” w kategorii działalność artystyczna (2010), Nagrodę „Kobieta Przedsiębiorcza 2010”, Statuetkę Przyjaciela Zaczarowanego Ptaszka Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” w Krakowie (2015), Menadżera Roku 2016 w kategorii działalność kulturalno-naukowa, Nagrodę Ambasador Kultury w Dziedzinie Sztuki Wokalnej przyznaną przez Fundację im. Krzysztofa Dzikowskiego w Warszawie (2018) oraz Kryształowy Kamerton od Związku Polskich Autorów i Kompozytorów ZAKR w Warszawie (2019) za wybitne osiągnięcia w dziedzinie wokalistyki i efektywne działania na rzecz rozwoju polskiej kultury. Nagrodę Towarzystwa Przyjaciół Rzeszowa za wybitne osiągnięcia i promocję Miasta na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej ( 2019)


TOMASZ FILIPCZAK (Warszawa)

– pianista, aranżer, kompozytor, dyrygent
i producent muzyczny.
Ukończył Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Katowickiej Akademii Muzycznej w klasie kompozycji i aranżacji. Współpracował z warszawskim Teatrem Muzycznym ROMA jako pianista i dyrygent m.in. przy spektaklach „Miss Saigon”, „Piotruś Pan”
i „Pięciu Braci Moe”. W Teatrze Muzycznym w Gdyni pracował jako kompozytor, dyrygent i kierownik muzyczny przy przedstawieniach: „Opentaniec” i „Grease”, a także jako aranżer przy „Footloose” i „Fame”. W Teatrze Rampa w Warszawie był kierownikiem muzycznym spektakli „Rent” i „Jesus Christ Superstar”(edycja 2016 i 2017). Od wielu lat współpracuje z Januszem Stokłosą i Januszem Józefowiczem przy większości produkcji Teatru Studio Buffo. Pracował także dla telewizji – przy Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu oraz „Tańcu z Gwiazdami”, „Przebojowej Nocy” i „Złotej Sobocie”, „Junior Eurowizja".
W latach 2012-2018 był kierownikiem muzycznym programu "Jaka to melodia". Jako producent i aranżer pracował m.in. z takimi artystami jak: Robert Janowski, Janusz Radek, Robert Janson i Piotr Polk, Łukasz Zagrobelny, Irena Santor, Halina Frąckowiak. Autor muzyki do spektakli teatralnych ("Opentaniec", "Czerwony Kapturek ostateczne starcie") oraz filmów dokumentalnych. Autor aranżacji oraz kierownik muzyczny wielu koncertów i realizacji płytowych. Od 2017 roku tworzy zespół muzyczny akompaniujący artystom podczas Carpathia Festival w Rzeszowie. Od 2018 roku jest kierownikiem muzycznym Teatru Syrena.

MICHAŁ RUDAŚ (Warszawa)

- to wokalista o wszechstronnym doświadczeniu muzycznym, zarówno studyjnym jak i scenicznym. Jest absolwentem wydziału wokalnego,
sekcji piosenki Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im.Fryderyka Chopina przy ul.Bednarskiej w Warszawie (2004) oraz absolwentem Wydziału Pedagogicznego UW. Pobierał również nauki klasycznego śpiewu indyjskiego podczas swoich licznych podróży do Indii u mistrza indyjskiej ragi Anupa Misry – wykładowcy Sanskrit University w Varanasi.

Artysta ma na koncie 2 solowe płyty: “Shuruvath” (2009) oraz „Changing” (2013) - obie głęboko inspirowane muzyką indyjską, kilka singli, 2 płyty zespołowe (Lelek "Brzask Bogów", Michał Rudaś & Healing Incantation "Mystic India") oraz solowy mini album “Wieloryby i syreny” (2016). Jest laureatem nagrody jury w koncercie Trendy Festiwalu Sopot Top Trendy 2009. Nominowany był też do Fryderyka i Superjedynki za swój debiutancki album.

Współpracował z programami TV: „Jaka to melodia” (2004-2009) oraz w Orkiestrze Adama Sztaby, a potem w Orkiestrze Tomka Szymusia w „Tańcu z gwiazdami” (2005-2017). Aktualnie artysta nadal współpracuje koncertowo z wymienionymi orkiestrami.

Michał jest również ćwierćfinalistą czwartej edycji programu The Voice of Poland (2014).
Brał udział w przedstawieniach muzycznych : Kwiaty we włosach (2002), Notre Dame l'historie (2009-2010), gdzie wcielał się w rolę Gringoire oraz Musicalove w Teatrze Rampa (2014-2015). Współpracował również w latach 2016-2018 z prestiżowanym Teatrem Pieśń Kozła, brał udział gościnnie w przedstawieniach "Pieśni Leara", "Wyspa" oraz "Return To the Voice".

Jest wokalistą dubbingu w wielu filmach animowanych, m.in : “Tarzan 2”, “Mój brat Niedźwiedź 2”, “Księżniczka na ziarnku grochu”.
Współpracował dotychczas z wieloma uznanymi artystami i zespołami: Adamem Sztabą i jego orkiestrą, Tomkiem Szymusiem, Natalią Kukulską, Edytą Górniak, Krzysztofem Herdzinem, Sebastianem Karpiel Bułecką, Piotrem Cugowskim, Beatą Bednarz, Grzegorzem Piotrowskim, Olgą Szomańską, zespołem Masala Soundsystem, Marią Pomianowską, Kapelą ze Wsi Warszawa i innymi.
Michał Rudaś współtworzy projekt United States of Beta (album "Poles Jazz the World" 2013), zespół Lelek - album "Brzask Bogów" 2016.

Jesienią 2016 roku brał udział w szóstej edycji programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo", wcielając się w gwiazdy polskiej i zagranicznej sceny muzycznej.

Wiosną 2017 r. wokalista rozpoczął współpracę z duetem instrumentalnym Healing Incantation. 22.11.2017 muzycy wydali wspólny album pt. "Mystic India" będący twórczą interpretacją klasycznej muzyki indyjskiej z gościnnym udziałem Kayah i Henryka Miśkiewicza. Od 2018r. Michał Rudaś współtworzy też projekt "Natya-Raaga", łączący klasyczną muzykę indyjską i taniec kathak.

Artysta w roku 2018 wziął udział w Indiach w telewizyjnym wokalnym talent show "Dil Hai Hindustani" odnosząc ogromny sukces oraz zyskując wielu nowych fanów wśród indyjskiej widowni.

W 2019r. Michał Rudaś stworzył wraz z Tomaszem "Ragaboyem" Osieckim projekt muzyczny "Koncert Mantr", w którym wykonują starożytne indyjskie mantry oraz utwory inspirowane ich przesłaniem.

Michał Rudaś specjalizuje się jako jedyna osoba w Polsce w prowadzeniu warsztatów wokalnych z szeroko rozumianego śpiewu indyjskiego.

DR BARTOSZ JASKOWSKI (Legnica)

- wokalista, kompozytor, autor tekstów. Adiunkt na Wydziale Artystycznym Instytutu Muzyki w Cieszynie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Urodził się 5 kwietnia 1980 roku w Złotoryi. Tam też ukończył szkołę muzyczną pierwszego stopnia w klasie fortepianu. Absolwent wokalistyki jazzowej na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach w klasie dr Ewy Mentel.
W 2017 roku uzyskał stopnień naukowy doktora sztuk muzycznych w dyscyplinie artystycznej wokalistyka na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.
Od 2007 roku członek zespołu naukowo-dydaktycznego Instytutu Muzyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
Od 2007 do 2016 roku członek zespołu artystycznego Teatru Rozrywki w Chorzowie.
Od 2016 roku członek zespołu naukowo-dydaktycznego Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach;

Jest laureatem wielu ogólnopolskich festiwali i konkursów m. in.: programu telewizji TVN - „Droga do Gwiazd” (Kraków 2002), artysta musicalu „Kwiaty We Włosach” – wyprodukowanego przy współpracy telewizji TVN oraz agencji artystycznej VIVA ART., Warszawa 2002 – 2004, laureat nagrody Grand Prix na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Polskiej, „Carpathia” Rzeszów 2005 oraz nagrody Grand Prix Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki AL LEGRO - „TRIBUTE TO SZPILMAN” 2011.

Autor solowych projektów artystycznych płyty CD:
- „Wracam do domu - Legenda miasta Złotoryja” - wydanej z okazji jubileuszu 800-lecia miasta Złotoryja; 2011
- płyty CD: „W pogoni za aniołami…” (Wydawnictwo UŚ 2017); pierwszych monograficznych zapis dokumentujący autorską twórczość wokalno-instrumentalną,
- płyty CD pt. ZAUCHA PROJEKT - płyta stanowiąca ukłon w stronę jednego z najwybitniejszych polskich wokalistów rozrywkowych (Wydawnictwo Sandecki Music 2019)