Udostępnij stronę Centrum Sztuki Wokalnej

social facebook

AniKa Dąbrowska wydała płytę! W Rzeszowie zaczęła drogę do gwiazd.

Ma dopiero 15 lat, a już rozkochała w sobie miliony fanów. Rok temu AniKa Dąbrowska z Wesołej na Podkarpaciu, wykonując piosenkę „Małe skrzydła”, wygrała 2. edycję programu „The Voice Kids”. Przebój trafił na debiutancką płytę „Afirmacja”. Album 26 czerwca trafił do sprzedaży w sklepach i serwisach cyfrowych. AniKa dziękuje na nim rodzicom, rodzeństwu, dr Annie Czenczek, Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie oraz wszystkim , skąd zaczęła się jej droga do gwiazd.
„Czekałam na ten moment całe swoje życie. Od najmłodszych lat – kiedy tylko zaczęłam śpiewać! Patrząc na płyty swoich idoli – marzyłam o tym, by móc kiedyś wydać własną. Lata pracy nad głosem, pracy nad sobą, zmagań z przeciwnościami losu i mnóstwo doświadczeń scenicznych na festiwalach krajowych i międzynarodowych, a przede wszystkim nieustanna wiara w to, że marzenia się spełniają. To wszystko przy nieopisanym wsparcie najbliższych doprowadziło mnie do tego miejsca. Oto spełnia się moje największe marzenie”, powiedziała AniKa Dąbrowska o debiutanckiej płycie. Album „Afirmacja” zawiera 11 kompozycji.
Do udziału w telewizyjnym programie AniKę zachęciła i przygotowała dr Anna Czenczek, dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, pomyłodawyczyni i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „ Carpthia Festival”. To właśnie jako reprezentantka tej szkoły, marząca o scenie dziewczynka z Wesołej zaczęła odnosić znaczące sukcesy. W 2015 roku przygotowana przez swoją opiekunkę artystyczną zwyciężyła w finale Festiwalu Zaczarowanej Piosenki w Krakowie i wygrała XX Festiwal Kultury „Razem we wspólnej Europie” w Monachium. Rok później AniKa – wtedy jeszcze Ania - wzięła udział w finale Krajowych Eliminacji do Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2016, wykonując pierwszą autorską piosenkę pt. „Fryzurka”. Utwór powstał w Centrum Sztuki Wokalnej, a jego producentem została Anna Czenczek. Sława była już wtedy o krok. Pod koniec 2018 roku AniKa wzięła udział w przesłuchaniach do 2. edycji programu TVP2 „The Voice Kids”. Trafiła do drużyny Cleo i pod okiem zauroczonej młodą wokalistką gwiazdy pokonała wszystkich konkurentów, zwyciężając w finałowym odcinku. Wykonała wówczas napisaną przez Cleo specjalnie dla niej piosenkę „Małe skrzydła”. Dorośli muzycy nie ukrywali, że dali się nastolatce z Wesołej zaczarować. Po programie podpisała kontrakt płytowy z Universal Music Polska.

AniKa Dąbrowska od pierwszych występów wzruszała publiczność. Autentyczność, wrażliwość i wspaniały głos sprawiły, że singiel „Małe skrzydła” miał na YouTube już niemal 12 milionów odtworzeń. Wokalistka imponuje fanom nie tylko muzycznym talentem, ale również dojrzałością. Od małego choruje na mukowiscydozę. Ma za sobą wiele pobytów w szpitalu i rehabilitacji. Mimo to potrafi realizować swoją pasję i afirmować życie. Stąd też tytuł płyty „Afirmacja”. Anika przyznaje: „Zaczerpnięty właśnie z mojego życia, bo ja nie tylko akceptuję, ale wręcz adoruję życie. I kocham muzykę! Muzyka jest moją pasją, ale także terapią, która pomaga w codziennym zmaganiu się z chorobą i w rehabilitacji. Gdy śpiewam, zapominam o swoich słabościach i problemach. Muzyka mnie leczy”.
Jednocześnie AniKa Dąbrowska nie zapomina o Wesołej i Rzeszowie. Wiele razy śpiewała dla rzeszowskiej publiczności biorąc udział w autorskich projektach i produkcjach Centrum Sztuko Wokalnej w Rzeszowie min: Filharmonii Podkarpackiej „ Zakazane Piosenki „Koncertach Kolęd CSW” czy na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Carpathia Festival” 2017, 2018, 2019. W ubiegłym roku wraz z artystami z Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie wystąpiła w spektaklu „Serca Gwiazd” podczas XV edycji tego festiwalu, pod kierunkiem Anny Czenczek, z towarzyszeniem Orkiestry Festiwalowej Tomasza Filipczaka. Gościem koncertu była Halina Frąckowiak.
I pewnie jeszcze nie raz ją w Rzeszowie zobaczymy.
Ania Dąbrowska otrzymała również złotą płytę za utwór „ Małe skrzydła”
10 czerwca wystartował pre – order albumu na stronie empiku
Album Można zamawiać na:

https://www.empik.com/afirmacja-dabrowska-anika,p1243588988,muzyka-p

?#zwyciężczyniTheVoiceKids
?#zwyciężczyniFestiwaluZaczarowanePiosenki
?#finalistkapreselekcjiEurowizjiJunior2016