Udostępnij stronę Centrum Sztuki Wokalnej

social facebook

Miłosz Świetlik Skierski zawalczy o reprezentowanie Polski w Konkursie Eurowizji Junior 2021 w Paryżu!

już 26 września mój podopieczny Miłosz Świetlik Skierski zawalczy o reprezentowanie Polski w Konkursie Eurowizji Junior 2021 w Paryżu.

Kibicujcie i głosujcie na Miłosza Świetlika Skierskiego - ucznia Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, który już 26 września 2021 roku o godz. 15.15 zaśpiewa w finałowym odcinku „Szansy na Sukces Eurowizji Junior” w TVP2. Tylko z Waszą pomocą uda mu się wygrać i wziąć udział w Konkursie Piosenki Eurowizji Junior 2021 w Paryżu!

Miłosz ma 12 lat i jest uczniem szkoły podstawowej nr 21 w Rzeszowie. Uczęszcza tam do klasy dwujęzycznej. Śpiewa od 4 roku życia. Od 7 lat rozwija talent w Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie pod kierunkiem dr Anny Czenczek, biorąc udział w wielu autorskich projektach, warsztatach i nagraniach. Pracuje tu nad emisją głosu, interpretacją piosenki, ruchem scenicznym, dykcją z elementami gry aktorskiej, ubiorem scenicznym, uczy się zasad charakteryzacji, a także pracy w studio nagrań i na planie. Centrum Sztuki Wokalnej dba także o jego artystyczny wizerunek, zajmuje się rozwojem kariery i promocją, oraz kibicuje kolejnym sukcesom.

Miłosz, podobnie jak wszyscy uczniowie Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, uczestniczy i odnosi sukcesy w ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach piosenki w kraju i za granicą oraz w programach telewizyjnych. Podopieczni dr Anny Czenczek od 2000 roku wyśpiewali już ponad 1000 nagród. Wśród nich są i trofea Miłosza: III miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Skowroneczek” w Nowym Sączu czy wyróżnienie na Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Kalwarii Pacławskiej.

Walcząc w eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizja Junior Miłosz idzie w ślady swoich przyjaciół z Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, m.in. Ani „AniKi” Dąbrowskiej, która również brała udział w polskim finale w 2016 roku, a później zwyciężyła w programie TVP 2 „The Voice Kids” , czy Alicji Rega która reprezentowała Polskę podczas Eurowizji Junior 2017 roku w Gruzji.  Uczniowie CSW uczestniczyli w sumie w 46 ogólnopolskich programach telewizyjnych. Oprócz wspomnianych, także w takich produkcjach jak: „Twoja droga do gwiazd", „Od przedszkola do Opola", „Szansa na sukces”, „Przebojowe dzieci", „X Factor", „The Voice of Poland”, „Mam talent", „Mali Giganci”, „Petersburski Music Show”, „Hit Hit Hurra!”.

Miłosz wraz z innymi artystami Centrum Sztuki Wokalnej koncertuje w Polsce i za granicą. Jednym z najważniejszych cyklicznych wydarzeń, w których brał udział to koncerty w ramach Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Carpathia Festival” - w 2019 roku wystąpił z Grupą Artystyczną na Scenie Rzeszowskiego Rynku obok AniKi Dąbrowskiej i Haliny Frąckowiak, a w tym roku w Filharmonii Podkarpackiej, wspólnie z Grupą Artystyczną CSW w Rzeszowie pod kierunkiem Anny Czenczek, śpiewał największe przeboje Jacka Cygana w koncercie pt. „Czas nas uczy pogody”, z gościnnym udziałem Jacka Cygana, Kasi Moś, AniKi Dąbrowskiej, Ralpha Kamińskiego, Michała Rudasia, Bartosza Listwana, i z towarzyszeniem Orkiestry Festiwalowej pod kierunkiem Tomasza Filipczaka.

Corocznym wydarzeniem Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie jest również koncert kolęd i spektakle świąteczne w wykonaniu wszystkich Grup Artystycznych, z towarzyszeniem Zespołu Manitou. Miłosz również w nich uczestniczy. Do tej pory wziął udział w widowiskach: „Zadumany cały świat” (2016), „Nie było miejsca dla Ciebie” (2017), „Niech kolęda serca budzi” (2019), „Świąteczne wędrowanie” (2018) i innych. Wyjątkowym doświadczeniem jest dla niego udział w autorskim projekcie patriotycznym Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszów pt. „Zakazane piosenki”, którego premiera odbyła się w Filharmonii Podkarpackiej, a koncerty grane były na terenie całej Polski.

Wokalne umiejętności szlifuje podczas warsztatów wokalnych organizowanych przez CSW Rzeszów. Wśród nich: VI Ogólnopolskie Mistrzowskie Warsztaty Piosenkarskie dla dzieci i młodzieży, prowadzone przez: dr Annę Czenczek, Tomasza Filipczaka, Michała Rudasia i Bartosza Jaśkowskiego/Listwana (2019); VII Ogólnopolskie Mistrzowskie Warsztaty Piosenkarskie dla dzieci i młodzieży prowadzone przez: dr Annę Czenczek, Tomasza Filipczaka, Danutę Błażejczyk, Dorotę Szpetkowską, Michała Rudasia i Bartosza Jaśkowskiego/Listwana (2020); VIII Ogólnopolskie Mistrzowskie Warsztaty Piosenkarskie dla dzieci i młodzieży prowadzone przez: dr Annę Czenczek, Tomasza Filipczaka, Danutę Błażejczyk i Jerzego Petersburskiego Jr (2020).

W grudniu 2020 roku Miłosz miał możliwość nagrania solowego coveru piosenki „Let it snow”. Profesjonalny teledysk wyprodukowało Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie.

Miłosz kocha śpiewać, ale ma także inne pasje. Są nimi fotografia i gotowanie.

eurowizja 2021 1