Udostępnij stronę Centrum Sztuki Wokalnej

social facebook

„Ogólnopolski Festiwal Piosenki Patriotycznej „Moja Ojczyzna” – Rzeszów 2022”

Moja Ojczyzna logo

I Ogólnopolski Festiwal Piosenki Patriotycznej „Moja Ojczyzna” – Rzeszów 2022, odbędzie się w dniach 4-6 listopada 2022 r. w Rzeszowie. Do finału festiwalu zostanie zakwalifikowanych 15 artystów w wieku od 14 do 30 lat, wybranych z nadesłanych zgłoszeń z całej Polski oraz ośrodków polonijnych.
Do festiwalu należy zgłosić wybrany utwór, który pochodzi z wybranej epoki – okresu historycznego, może także być utworem współczesnym odnoszącym się do wydarzeń historycznych.
Zakwalifikowani Finaliści będą mieli okazję zaprezentować nagrodzone utwory przed publicznością, na scenie Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie z towarzyszeniem orkiestry festiwalowej.
Wszyscy uczestnicy festiwalu wykonają także wspólnie specjalnie napisaną na tę okazję piosenkę autorską - patriotyczną. Pomysłodawczynią ww. festiwalu jest Pani dr Anna Czenczek – Dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie oraz Prezes Fundacji Wspierania Kultury i Sztuki „ Carpathia”, która będzie czuwać nad przebiegiem przedsięwzięcia.

Warto przypomnieć szerokiej publiczności wyjątkowe piosenki, które na trwałe wpisały się w historię Polski. Przypomnieć mieszkańcom w pieśniach i piosenkach tamten czas. Takich festiwali patriotycznych jest bardzo mało, gdzie młodzi artyści mogą zaśpiewać z towarzyszeniem profesjonalnego zespołu muzycznego.
Wybrane najpiękniejsze pieśni legionowe i patriotyczne, o ciekawych aranżacjach wokalnych i instrumentalnych, przybliżają historię dziejów naszej Ojczyzny. Wśród tradycyjnych i znanych utworów patriotycznych, mile widziane i docenione będą także piosenki autorskie o tematyce patriotycznej.
Młodzi uczestnicy widzom koncertów – Przesłuchań Konkursowych i Koncertu Laureatów przedstawią ciekawą interpretację wokalną i instrumentalną, pokazując współczesne wykonania pieśni patriotycznych.

CELE FESTIWALU:
Konfrontowanie i aktywizowanie ogólnopolskich środowisk twórczych i edukacyjnych. Promowanie osobowości wokalnych, pomoc w podnoszeniu kwalifikacji artystycznych i warsztatowych wokalistów. Ogólnopolski Festiwal Piosenki Patriotycznej „ Moja Ojczyzna” adresowany do dużej liczby odbiorców, promować będzie regionalną aktywność kulturalną. Przedsięwzięcie będzie mieć istotną wartość dla promocji tradycji oręża polskiego, przyczyni się do rozbudzania i kształtowania postawy patriotycznej, obywatelskiej, pro obronnej. Konkurs przyczyni się do upowszechnienia wiedzy na temat polskiego doświadczenia historycznego, tradycji narodowej, historii kultury polskiej – w formie atrakcyjnej dla młodego odbiorcy.

strzelec logo

 logo udskior

Festiwal współfinansowany przez Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych 

TPZS
 csw logo  fundacja carpathia logoOrganizatorami festiwalu są:
• Towarzystwo Przyjaciół Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie
• Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie
• Fundacja Wspierania Kultury i Sztuki CARPATHIA

Pomysłodawczyni i Dyrektor Festiwalu
Dr Anna Czenczek
Tel.: +48 604 117 433
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wicedyrektor Festiwalu
st. insp. ZS Marek Strączek
Dowódca Płd.-Wsch. Okręgu
Związku Strzeleckiego Strzelec
Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie
Tel. 604 594 636
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacje o festiwalu:
www.strzelec.erzeszow.pl
www.csw.info.pl
www.fundacjacarpathia.pl

ZGŁOŚ UDZIAŁ W FESTIWALU

moja ojczyzna form

plyta cd ave regina