Udostępnij stronę Centrum Sztuki Wokalnej

social facebook

Widowisko świąteczne „ŚWIĄTECZNE WĘDROWANIE”

 „ŚWIĄTECZNE WĘDROWANIE” w wykonaniu najmłodszych artystów oraz Solistów oraz Grup Artystycznych Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie pod kierunkiem dr Anny Czenczek. Koncert odbędzie się 14 stycznia 2023 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie o godz. 14.00. oraz 17.00.
Widowisko świąteczne w wykonaniu artystów Centrum Sztuki Wokalnej już od 24 lat gości na deskach instytucji kultury i wpisał się na stałe w kalendarz kulturalny stolicy Podkarpacia. Widowisko świąteczne każdego roku ma inną formę – w tegorocznej edycji wykonawcami najmłodsi artyści uczące się śpiewu, choreografii oraz interpretacji tekstu w Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, laureaci ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali piosenki oraz programów telewizyjnych. Koncerty świąteczne cieszą się dużą popularnością wśród mieszkańców Rzeszowa.
Inicjatorem przedsięwzięcia od 1999 roku jest Anna Czenczek – Dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, Pomysłodawczyni i Dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival” a od 2010 roku również do organizacji dołączył Marek Strączek – Dowódca Płd. - Wsch. Okręgu Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego.
Kolędy, które Państwo usłyszą na scenie WDK w wykonaniu młodych artystów, pochodzą m. in. z płyty pt. „Zadumany cały świat” wydanej z okazji 15-lecia Centrum Sztuki Wokalnej, we współpracy ze Związkiem Strzeleckim „Strzelec” Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie. Nie zabraknie także współczesnych utworów napisanych dla Centrum Sztuki Wokalnej. Z płyt wydanych przez CSW korzystają szkoły w całej Polsce, ośrodki polonijne oraz młodzież, która bardzo chętnie śpiewa zarówno kolędy jak i utwory patriotyczne.

Pomysł, scenariusz, reżyseria, opieka artystyczna, opracowanie i przygotowanie wokalne:
dr Anna Czenczek

Opracowanie instrumentalne  – Andrzej Paśkiewicz
Ruch sceniczny – Klaudia Czenczek, Faustyna Kwiatkowska,
Konsultacje aktorskie – Mateusz Witczuk
Zajęcia z akompaniatorem – Angelica  Pacuta, Bartek Popiel
Scenografia – Krystyna Czeluśniak
Oświetlenie – Kacper Bielak
Nagłośnienie – Marek Grzebyk

Organizator :

Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie
Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego

Współpraca:

Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie
Szkoła Podstawowa nr 16 w Rzeszowie

Patronat medialny:

TVP3
Polskie Radio Rzeszów
Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
Miesięcznik Społeczno - Kulturalny "Nasz Dom - Rzeszów"
Radio Via
Nowiny
Portal Nowiny 24.pl
Echo Rzeszowa
Media Rzeszów

W Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie młodzi artyści rozwijają swoje pasje i zainteresowania, pracując nad emisją głosu, interpretacją piosenki, ruchem scenicznym z elementami gry aktorskiej, dykcją, ubiorem scenicznym, uczą się zasad charakteryzacji. Centrum Sztuki Wokalnej dba także o wizerunek młodych wokalistów, zajmuje się rozwojem ich kariery i promocją. Na zajęcia do CSW w Rzeszowie uczęszczają uczniowie z czterech województw. Uczniowie pracując pod kierunkiem Anny Czenczek od 2000 roku wyśpiewali już ponad 1000 nagród na festiwalach krajowych i międzynarodowych w kraju i zagranicą oraz w programach telewizyjnych (m. in. „Od przedszkola do Opola", „Szansa na sukces", „X Factor", „The Voice of Poland”, „Mam talent", „Mali Giganci”, „Petersburski Music Show”, „Hit Hit Hurra!”, „The Voice Kids”, Eurowizja Junior 2016, 2017, 2021). Ostatnim wielkim sukcesem jest zwycięstwo Kamila Jachyry – podopiecznego CSW w „Szansie na Sukces. Opole 2023” i nominacja do udziału w Konkursie Debiuty podczas 60. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu 2023!

Serdecznie Zapraszamy!

Zaproszenia na koncert można odebrać w siedzicie rzeszowskiego „ Strzelca”
ul. Jagiellońska 6, od poniedziałku do czwartku w godz.16.00 – 19.00

plakat koncert loga 2