Udostępnij stronę Centrum Sztuki Wokalnej

social facebook

XIII WARSZTATY CENTRUM SZTUKI WOKALNEJ ZAKOŃCZONE KONCERTEM „CO NAM W DUSZY GRA”!

W dniach 5-8 lutego odbyła się XIII edycja Ogólnopolskich Mistrzowskich Warsztatów Piosenkarskich dla dzieci i młodzieży, organizowanych przez Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie. Zajęcia odbywały się w Szkole Podstawowej nr 16, a prowadzili je:

Danuta Błażejczyk – Jedna z najbardziej oryginalnych polskich wokalistek. Debiutowała w 1985 r. w Opolu piosenką „Taki cud i miód” ze słowami Wojciecha Młynarskiego i muzyką Włodzimierza Korcza, zdobywając nagrodę specjalną za indywidualność artystyczną. Jest laureatką wielu festiwali krajowych i zagranicznych. Śpiewa muzykę rozrywkową i jazzową. Nagrała wiele płyt z muzyką polską i standardami światowym. Z wielkim powodzeniem występowała także na scenie teatralnej w przedstawieniach „Złe zachowanie”, „Fame”, „Nunsense” i „Moniuszkowo”, „Tajemnica Tomka Saweyra” a także w serialu „Lokatorzy”. Przez wiele lat istnienia na estradzie zyskała sobie miano artystki lubianej, cenionej zarówno przez odbiorców jak i krytyków muzycznych, szczególnie za niebanalny repertuar, wspaniałe warunki wokalne, specyficzna barwę głosu i niebywałą muzykalność. Jej przeboje – „Taki cud i miód”, „Wielki romans małych serc”, „Serce nie jest wyspą samotną” – weszły do kanonu najbardziej znanych polskich przebojów.

Piotr Nowak – jest zawodowym muzykiem, kompozytorem, wokalistą, multiinstrumentalistą, właścicielem studia nagrań i producentem. Pierwszą płytę skomponował i nagrał jako czternastolatek. Występował wielokrotnie na festiwalach w Opolu i Sopocie. Uczestniczył w trasie koncertowej „Lata Zet i Dwójki”, „Eska Music Awards” oraz „Pol'and'Rock Festival”, gdzie występował m.in. z Felicjanem Andrzejczakiem z Budki Suflera. Z zespołem "Najlepszy przekaz w mieście" zaprezentował się jako gość specjalny w telewizyjnym show „Must be the music”. Uczestniczył też jako muzyk sesyjny w programach „Jaka to melodia” i „Szansa na sukces”. Ma na swoim koncie współpracę z wieloma znanymi artystami, m.in. Małgorzatą Ostrowską, Kasią Kowalską, Andrzejem Krzywym i Robertem Chojnackim z którym w 2016 r. nagrał płytę "Piątka" wydaną przez Polskie Radio. W 2021 r. Piotr Nowak nagrał swój autorski solowy album pt.: „8338”. W ostatnim czasie wystąpił na festiwalu „Polonaise” w Chicago.

Klaudia Czenczek – absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w Rzeszowie –specjalność Rytmika. Studentka Akademii Muzycznej w Łodzi specjalność choreografia i techniki tańca oraz studentka Uniwersytetu Rzeszowskiego edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej. Prowadzi zajęcia z choreografii i ruchu scenicznego oraz współpracuje przy autorskich projektach z udziałem dzieci i młodzieży. 

Justyna Jelińska – fotograf i social media manager. Od ponad 5 lat prowadzi agencje social media JUT i współpracuje z firmami z całego świata. Tworzy i zarządza kampaniami sprzedażowymi współpracując z milionowo-zasięgowymi influencerami. Od 3 lat współpracuje z Centrum Sztuki Wokalnej jako fotograf, ale również, swoje doświadczenie i praktyczną wiedzę z zakresu mediów społecznościowych, promocji marki osobistej i pracy na planach zdjęciowych, przekazuje podczas zajęć grupowych w Centrum Sztuki Wokalnej.

dr Anna Czenczek – dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, pomysłodawczyni i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Carpathia Festival” – Rzeszów, wykładowca akademicki, międzynarodowy juror, muzyk, wokalistka, aranżerka wokalna, producentka, laureatka wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów wokalnych, nauczycielka emisji głosu. Od 2000 roku uczniowie Anny Czenczek zdobyli ponad 1000 nagród w ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach piosenki oraz w programach telewizyjnych. Autorka artykułów naukowych poświęconych edukacji muzycznej publikowanych w monografiach wydanych przez Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach. Od ponad 20 lat kształci młode talenty, pracując z dziećmi i młodzieżą. Prowadzi warsztaty wokalne, przygotowuje i reżyseruje musicale oraz koncerty, pisząc do nich scenariusze, aranżacje wokalne i muzyczne. Wśród jej produkcji są wokalno-taneczne spektakle i koncerty otwierające Międzynarodowy Festiwal Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival” i wystawiane na scenie Filharmonii Podkarpackiej, z towarzyszeniem orkiestr pod kierownictwem Tomasza Filipczaka, Zbigniewa Jakubka, Zygmunta Kukli, Jarosława Babuli, Andrzeja Paśkiewicza, a także zespołu Manitou. To ponad 100 niezapomnianych, autorskich projektów muzycznych, w których wystąpili młodzi wokaliści. Wśród ostatnich muzycznych spektakli zrealizowanych we współpracy z Tomaszem Filipczakiem są koncerty z udziałem ikon polskiej sceny: „Niebo z moich stron” z największymi przebojami autorstwa Krzysztofa Dzikowskiego z okazji jego 80. rocznicy urodzin, „Serca gwiazd” z udziałem Haliny Frąckowiak, „Lubię wracać tam gdzie byłem” z udziałem Danuty Błażejczyk, z okazji 35-lecia jej pracy artystycznej, „Czas nas uczy pogody” z honorowym udziałem Jacka Cygana, „Statki na niebie” z honorowym udziałem Marka Kościkiewicza, z okazji 35-lecia jego pracy twórczej, a także „Radość najpiękniejszych lat” – z piosenkami Anny Jantar w symfonicznej oprawie. Ostatnim koncertem w ramach „Carparthia Festival” był koncert z największymi przebojami Ireny Santor, która była Gościem Honorowym Festiwalu, a Artyści CSW zaśpiewali dla niej z Danutą Błażejczyk, Moniką Urlik, Kamilem Franczakiem, z towarzyszeniem Zespołu Smyczkowego Filharmonii Podkarpackiej (2023). W grudniu 2023 roku premierę miał solowy album dr Anny Czenczek pt. „Ave Regina Caelorum”, z najpiękniejszymi dziełami muzyki klasycznej.

Uczestnicy poznawali tajniki wokalne oraz uczyli się jak wygląda praca wokalisty, jak pracować na planie, a przede wszystkim przygotowali koncert podsumowujący pt. „Co nam w duszy gra”, który odbył się 8 lutego w Studio Koncertowym Polskiego Radia Rzeszów. W koncercie wybrzmiały utwory z polskiego repertuaru, lecz także usłyszeć można było amerykańską muzykę rozrywkową i największe przeboje z bajek Disneya. Podczas koncertu zaśpiewała także Danuta Błażejczyk i Piotr Nowak ze swoim repertuarem. To było wyjątkowe doświadczenie dla młodych wokalistów, zaśpiewać u boku profesjonalnych muzyków. Koncert został także wyemitowany na antenie Radia, 9 lutego o godz. 19.05 w ramach audycji Koncertowego Studia Polskiego Radia Rzeszów.

Scenariusz i reżyseria – Anna Czenczek.
Przygotowanie wokalne – Danuta Błażejczyk, Piotr Nowak, Anna Czenczek.
Ruch sceniczny – Klaudia Czenczek.
Praca na planie – Justyna Jelińska.
Uczestnikom akompaniował Piotr Nowak.
Koncert poprowadził Maciej Gnatowski.

To był wyjątkowy czas rozwijania swoich talentów, pokonywania barier, spełniania marzeń, ale także spotkania młodych artystów i aktywnego spędzenia ferii zimowych! Kolejna edycja warsztatów odbędzie się od 5 do 9 sierpnia 2024r. Już dziś zapraszamy do zapisów. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest pod tym linkiem: https://www.csw.info.pl/warsztaty/zglos-udzial

Organizatorzy:
Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie
Szkoła Podstawowa nr 16

Partnerzy:
Fundacja Wspierania Kultury i Sztuki „Carpathia”
Fundacja Apetyt na Kulturę Danuty Błażejczyk
Hotel Prezydencki

Patronat medialny:
TVP3 Rzeszów
Katolickie Radio VIA Rzeszów
Kurier Rzeszowski
Nasz Dom Rzeszów
Echo Rzeszowa
Media Rzeszów
plyta cd ave regina