Udostępnij stronę Centrum Sztuki Wokalnej

social facebook

„KLASYKA BEZ GRANIC” Z NAJWIĘKSZYMI DZIEŁAMI MUZYKI KLASYCZNEJ.

WYJĄTKOWY GOŚĆ ZAŚPIEWA PODCZAS CYKLU KONCERTÓW PT. „KLASYKA BEZ GRANIC” Z NAJWIĘKSZYMI DZIEŁAMI MUZYKI KLASYCZNEJ.

Do autorskiego projektu dr Anny Czenczek – cyklu koncertów pt. „Klasyka bez granic” z największymi dziełami muzyki klasycznej dołączy Jacek Wójcicki!

Już w lipcu i sierpniu, w najpiękniejszych podkarpackich kościołach odbędą się koncerty z towarzyszeniem Zespołu Kameralnego Filharmonii Podkarpackiej i Artystami Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie.

Na wszystkie koncerty wstęp jest bezpłatny!

Cykl koncertów pt. „Klasyka bez granic” to największe dzieła muzyki klasycznej oraz autorskie utwory, w symfonicznej oprawie. Wśród artystów występujących znajdzie się m. in. dr Anna Czenczek oraz Jacek Wójcicki. Towarzyszyć jej będą dzieci i młodzież, wokaliści z całego Podkarpacia wyłonieni w drodze castingu oraz Artyści Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, a muzyczną oprawę stworzy Zespół Kameralny Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie.

Cykl zainaugurował koncert 27 maja w Kościele Farnym w Rzeszowie, a kolejne koncerty odbędą się w Kościele pw. Chrystusa Króla w Rzeszowie oraz w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Leżajsku – Bazylice pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny. Umiejscowienie koncertów w najbardziej reprezentacyjnych obiektach sakralnych na Podkarpaciu, znacząco podnosi rangę przedsięwzięcia i zapewnia szczególny odbiór utworów klasycznych, a także promocję zabytkowych miejsc w regionie. Na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

W ramach cyklu zaplanowane zostały jeszcze dwa koncerty:

  • Niedziela, 28 lipca 2024 – Kościół pw. Chrystusa Króla w Rzeszowie (Jubileusz 75-lecia istnienia parafii), godz. 18.00  
  • Poniedziałek, 12 sierpnia 2024 – Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia, Klasztor OO. Bernardynów w Leżajsku, godz.19.00 

W repertuarze koncertu znajdują się największe dzieła klasyczne i religijne m. in.: „Pie Jesu”, „Panis Angelicus”, „Lascia ch'io pianga”, „Pamiętam ciche, jasne dnie”, „Grzeszni, senni, zapomniani” oraz autorskie utwory specjalnie napisane i opracowane do tego projektu min. „Ave Maria”, „Agnus Dei”, „Angele Dei” czy „Veni Sancte Spiritus”, do tekstów opracowanych przez dr Annę Czenczek. Całość układa się w opowieść złożoną
z tekstów i melodii liczących setki lat i całkiem współczesnych – starannie wybranych i znaczących. 

Celem cyklu jest rozpowszechnienie i zwiększenie dostępności muzyki klasycznej dla podkarpackiego odbiorcy, który w regionie nie ma możliwości spotkania z tego rodzaju kulturą. Jest to wyjście naprzeciw i zachęcenie do pogłębienia zainteresowania muzyką klasyczną.

Wydarzenie adresowane jest do osób w każdym wieku. Dzięki upowszechnianiu największych arcydzieł muzyki klasycznej, będących elementem dziedzictwa narodowego, są one powszechnie znane każdemu pokoleniu, a młodzi odbiorcy będą mogli poznać je dzięki udziałowi rówieśników – dzieci i młodzieży m. in. z Centrum Sztuki Wokalnej, którzy również zaśpiewają podczas koncertów.

Za całość projektu odpowiadać będzie dr Anna Czenczek – doktor sztuk muzycznych, dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, prezes Fundacji Wspierania Kultury i Sztuki Carpathia pomysłodawczyni i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Carpathia Festival” – Rzeszów, pomysłodawczyni i dyrektor Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Patriotycznej „Moja Ojczyzna”, organizator Ogólnopolskich Mistrzowskich Warsztatów Piosenkarskich dla dzieci i młodzieży, wykładowca akademicki, międzynarodowy juror, muzyk, wokalistka, aranżerka wokalna, producentka, laureatka wielu ogólnopolskich
i międzynarodowych konkursów wokalnych, nauczycielka emisji głosu. Od 2000 roku uczniowie Anny Czenczek zdobyli ponad 1100 nagród w ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach piosenki oraz w programach telewizyjnych. Autorka artykułów naukowych poświęconych edukacji muzycznej publikowanych w monografiach wydanych przez Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach. Od ponad 20 lat kształci młode talenty, pracując z dziećmi i młodzieżą. Prowadzi warsztaty wokalne, przygotowuje i reżyseruje musicale oraz koncerty, pisząc do nich scenariusze, aranżacje wokalne i muzyczne. Wśród jej produkcji są wokalno-taneczne spektakle i koncerty otwierające Międzynarodowy Festiwal Piosenki „Carpathia Festival” i wystawiane na scenie Filharmonii Podkarpackiej. Nagrodzona m. in. Orłem „Wprost” w kategorii Kultura – Podkarpacie 2024.

Jacek Wójcicki od lat zajmuje na polskim rynku muzycznym pozycję wyjątkową. Obdarzony talentem aktorskim i głosem o charakterystycznej tenorowej barwie, porusza się z łatwością po wielu gatunkach i stylach muzycznych. Każdy jego koncert spaja niepowtarzalna osobowość sceniczna, tworząc kolorowe, pełne kontrastów, brawurowe show.

Jacek na scenie staje się fascynującym demonem wesołej i smutnej piosenki. Idźcie popatrzeć jak występuje! Podziwiajcie! Zaproście do domu!

Tak zapowiadał go w Piwnicy pod Baranami legendarny założyciel i wieloletni dyrektor kabaretu, Piotr Skrzynecki. Od tamtych lat nic się nie zmieniło. Jacek jest tak samo demoniczny i rozmiłowany w kontrastach: w tym co komiczne, i w tym co liryczne. Dziś tak samo jak wtedy, gdy debiutował w Piwnicy, warto go słuchać i podziwiać.

Występuje wspólnie z największymi gwiazdami sceny, m.in. z Grażyną Brodzińską, Małgorzatą Walewską czy Beatą Rybotycką, z którą stworzyli własny recital. Bierze także udział gościnny w projektach „Nieszpory Ludźmierskie” Jana Kantego Pawluśkiewicza i „Woła nas Pan” Włodzimierza Korcza.

Jako aktora (absolwent krakowskiej PWST, ujawnił swój talent w słynnej “Piwnicy pod Baranami”) widzieliśmy go w takich filmach jak „Lista Schindlera” S.Spielberga, „Ostatni dzwonek” M. Łazarkiewicz, serialach „Dzieci z Doliny Młynów” i „Urwisy z Doliny Młynów” oraz programach TV m.in. w „Kabarecie Olgi Lipińskiej”, galach Zbigniewa Górnego itd. Stworzył też niezapomnianą postać Pana Tenorka – bohatera programów dziecięcych TVP.

Wykonawcy:

Śpiew – Anna Czenczek, Jacek Wójcicki
Piano, aranżacja, muzyka – Tomasz Filipczak
Pomysł, scenariusz, wybór i opracowanie tekstu, przygotowanie wokalne – Anna Czenczek
Kwintet smyczkowy ARSO Ensemble w składzie:
Robert Naściszewski – skrzypce
Orest Telwach – skrzypce
Piotr Gajda – altówka
Anna Naściszewska – wiolonczela
Wojciech Gąbka – kontrabas

oraz
Magdalena Gerula – waltornia
Łukasz Choiński – obój
Soliści i Grupa Artystyczna Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie pod kierunkiem Anny Czenczek, w składzie: Brygida Bartnik, Filip Ciaś, Zuzanna Czuchra, Magdalena Daszykowska, Karina Janik, Izabela Kochman, Gabriela Kocój, Karolina Kołodziej, Julia Kościńska, Krzysztof Kosior, Ewa Machała, Anna Malawska, Aleksandra Małek, Amelia Rudnicka, Klaudia Szum oraz dzieci i młodzież wyłonione w castingu.
Prowadzący: Izabela Fac, Łukasz Świder

Dofinansowano z budżetu Województwa Podkarpackiego.

Organizator:
Fundacja Wspierania Kultury i Sztuki Carpathia

Patronat honorowy:
Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej
Wojewoda Podkarpacki
Marszałek Województwa Podkarpackiego
Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego
Starosta Rzeszowski
Prezydent Miasta Rzeszowa

Partnerzy:
Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie
Związek Strzelecki Strzelec Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie
Towarzystwo Przyjaciół Związku Strzeleckiego Strzelec
Filharmonia Podkarpacka im. Artura Malawskiego w Rzeszowie
Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia Klasztor OO. Bernardynów w Leżajsku
Franciszkański Ośrodek Kultury

plansza FB02 plansza FB03 plansza FB04
plansza FB05 plansza FB06 plansza FB07



Patronat medialny:
TVP3 Rzeszów
Katolickie Radio „Via” Rzeszów
Polskie Radio Rzeszów
Gazeta Niedziela
Gazeta codzienna „Nowiny”
Portal nowiny24.pl
Kurier Rzeszowski
Echo Rzeszowa
Media Rzeszów
Nasz Dom Rzeszów
Rzeszów24.pl
Klasyka na Podkarpaciu

plansza FB14 plansza FB15 plansza FB16
plansza FB17 plansza FB18 plansza FB19
plansza FB20 plansza FB21 plansza FB22
plansza FB23 plansza FB24 plansza FB25



Więcej informacji:
www.csw.info.pl
www.annaczenczek.pl
www.fundacjacarpathia.pl

klasyka maj

klasyka lipiec

klasyka sierpien

Artyści

Grupa Artystyczna CSW

plyta cd ave regina